تراکنش های اتریوم در سال 2022 338 درصد بیشتر شد، اما بیت کوین همچنان محبوب ترین است

تراکنش های اتریوم در سال 2022 338 درصد بیشتر شد، اما بیت کوین همچنان محبوب ترین است


مجموع تراکنش‌های شبکه اتریوم بیش از چهار برابر از بیت‌کوین پیشی گرفت، اما بیت‌کوین همچنان پرطرفدارترین ارز دیجیتال سال ۲۰۲۲ است.

شبکه اتریوم از نظر حجم کل تراکنش ها در سال گذشته از بیت کوین پیشی گرفت، اما پادشاه کریپتو توانسته است تاج خود را در مورد علاقه جستجوی آنلاین حفظ کند.

بر اساس داده‌های نزدک و یاچارتس که در ۲ ژانویه در Reddit به اشتراک گذاشته شد، اتریوم در سال ۲۰۲۲ ۳۳۸ درصد حجم تراکنش کل (۴۰۸.۵ میلیون) بیشتر از شبکه بیت‌کوین (۹۳.۱ میلیون) داشت.

ETH – حجم معاملات BTC – Nasdaq/Ycharts از طریق Reddit

مقادیر نشان داده شده در نمودار بر حسب میلیون ها تراکنش است که میانگین تراکنش روزانه حدود 1.1 میلیون ETH و 255000 برای BTC است.

با این حال، حجم تراکنش ها در شبکه بیت کوین نسبت به اتریوم که نوسانات بسیار بیشتری را در حجم تراکنش ها تجربه می کرد، پایدارتر و دوره ای تر بود. این به دلیل افزایش تقاضا در زمان‌های خاص، مانند راه‌اندازی NFT، و سایر رویدادهای گاز سوز مانند چاپ XEN بود.

بر اساس Bitinfocharts، حجم معاملات بالاتر اتریوم در سال جدید ادامه یافت.

حجم معاملات ETH و BTC – Bitinfocharts

این تحلیلگر که این معیارها را منتشر کرد، گفت که او “وقتی مردم می گویند ممکن است روزی تغییر یابد، تردید دارد” و افزود که مدافعان اکنون دلایلی برای این کار دارند.

یک معکوس زمانی اتفاق می افتد که یک زنجیره برای همان متریک، در این مورد تراکنش ها و فعالیت، از زنجیره مرتبه بالاتر عبور کند.

نمودارها همچنین شامل تراکنش‌های لایه 2 نمی‌شوند که اتریوم را از بیت‌کوین برای این معیار پیشی‌تر قرار دهد. طبق L2beat، تراکنش‌های L2 در ثانیه (TPS) در واقع از تراکنش‌های سطح 1 اتریوم در اواسط اکتبر پیشی گرفته و از آن زمان تاکنون بالاتر از آن باقی مانده است.

مربوط: چرا مبارزه برای کارمزدهای تراکنش کم یا صفر واقعا اهمیت دارد؟

با این حال، اتریوم ممکن است از نظر تراکنش ها و فعالیت ها جلوتر باشد، در حالی که بیت کوین همچنان پرطرفدارترین ارز دیجیتال آنلاین است.

در اول ژانویه، خبرنامه‌ای از «In Bitcoin We Trust» نشان داد که BTC با ۲۸.۴ میلیون جستجوی ماهانه گوگل در سراسر جهان، بهترین انتخاب در موتور جستجوی Google در سال ۲۰۲۲ بود.

این گزارش با Cointelegraph موافق است و نشان می‌دهد که اتریوم رتبه دوم یا حتی سوم را در محبوبیت جستجو نداشته است. این نقاط به ترتیب توسط سکه های میم شیبا اینو (SHIB) و دوج کوین (DOGE) اشغال شده است.

بر اساس داده ها، اتریوم در رتبه چهارم، 3.8 میلیون جستجوی ماهانه در سراسر جهان دارد.


نویسنده: Martin Young

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉