معامله گران اتریوم در آستانه هاردفورک امروز Shapella: Report عدم اطمینان نشان می دهند


عملکرد بازار اتر و معیارهای مشتقات، احتمالاً به دلیل انتظار معامله گران از فشار فروش سنگین پس از به روز رسانی Shapella، از بیت کوین عقب مانده است.

طبق گزارش Kaiko، ارتقاء Shapella شبکه اتریوم که برای ساعت 6:30 بعد از ظهر به وقت شرقی در تاریخ 12 آوریل برنامه ریزی شده است، باعث عدم اطمینان قابل توجهی در میان معامله گران شده است.

این ارتقا برای اولین بار از زمان راه اندازی آن در دسامبر 2020، امکان خروج ETH سهامدار از زنجیره بیکن را فراهم می کند. طبق برآوردهای قبلی، این ارتقا در چند هفته اول حدود 1.2 تا 3 میلیون فشار فروش ETH را اضافه خواهد کرد. این یکی از دلایل اصلی است که معامله گران قبل از ارتقاء موضع محتاطانه ای اتخاذ می کنند.

گزارش Kaiko نشان می‌دهد که ETH از نظر حجم معاملات نقدی و آتی از BTC عقب‌تر است، در حالی که داده‌های بازار آپشن نشان می‌دهد که معامله‌گران به طور فعال در حال اضافه کردن موقعیت‌های پوششی کوتاه‌مدت هستند.

اتر داده های معاملاتی بی صدا را نشان می دهد

بر اساس داده‌های کایکو، سهم بازار اتریوم در حجم معاملات دلار در مقایسه با بیت‌کوین به پایین‌ترین حد در مارس ۲۰۲۱ کاهش یافته است، که نشان می‌دهد اتر برای همگام شدن با حجم بیت کوین مشکل دارد. در طی آخرین ارتقای بزرگ اتریوم، The Merge، سهم بازار آن نسبت به بیت کوین به 53 درصد رسید.

به طور مشابه، افزایش نسبی در حجم بهره باز (OI) برای بیت کوین به طور قابل توجهی از اتریوم پیشی گرفت و قیمت آن به بیش از 30000 دلار در 10 آوریل رسید.

حجم بهره باز برای بیت کوین و اتریوم. منبع: Kaiko

نسبت بین معاملات نقطه ای اتریوم و حجم معاملات پایدار نیز نشان دهنده عدم علاقه به معاملات است. این نرخ به زیر سطحی رسیده است که قبل از Merge، آخرین ارتقای عمده در سپتامبر 2022، ثبت شده بود.

در نهایت، بازار گزینه ها نیز عدم اطمینان در مورد ارتقاء را منعکس می کند. این گزارش نشان داد که نوسانات ضمنی قراردادهای اتریوم که در ماه آوریل منقضی می‌شوند، بیشتر از هر جدول زمانی برای بیت‌کوین است. این نشان می دهد که تعداد فزاینده ای از معامله گران می خواهند موقعیت خود را پوشش دهند.

اتریوم و بیت کوین بر نوسانات دلالت دارند. منبع: Kaiko

هنگامی که تقاضا برای گزینه ها افزایش می یابد، به این معنی است که بازار انتظار نوسانات بیشتر قیمت و در نتیجه نوسانات ضمنی بالاتر در دارایی پایه را دارد. این گزارش افزود،

“در حالی که تمام معاملات آتی ETH نزدیک به یکدیگر بودند، سررسیدهای طولانی تر BTC ثابت ماندند، که باز هم نشان دهنده عدم اطمینان بیشتر در بازارهای مشتقات ETH – به ویژه در بلندمدت” است.

نمودار قیمت روزانه ETH/USD. منبع: TradingView

مرتبط: Shapella ممکن است سرمایه گذاران نهادی را با وجود خطرات به اتریوم بیاورد

تا کنون، قیمت بیت کوین در مقایسه با افزایش 59.82 درصدی اتریوم در مدت مشابه، 82.02 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. ETH/USD با مقاومت فنی و روانی 2000 دلار مواجه است. اندیکاتور میانگین متحرک همگرایی و واگرایی (MACD) که یک نوسانگر مومنتوم است، در طول افزایش اخیر قیمت اتر ثابت مانده است و عدم وجود حرکت صعودی را نشان می دهد.

کاهش سهم بازار اتریوم در مقایسه با بیت کوین و کاهش سود معاملاتی نسبت به ادغام، نااطمینانی بازار را به دلیل فشار فروش احتمالی پس از Shapella برجسته می کند.

فقدان حجم معاملات و نوسانات ناشی از گزینه های بالا می تواند باعث نوسانات قابل توجه قیمت در طول ماه شود، به ویژه با توجه به اینکه انتظار می رود فشار فروش سه تا هشت هفته پس از ارتقا ادامه یابد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Nivesh Rustgi

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *