اتریوم 100 درصد درآمد سالانه در برابر بیت کوین افزایش می دهد


بر اساس آخرین گزارش Lookonchain، اتریوم در سال گذشته به میزان 100 درصد از بیت کوین در درآمد کارمزد پیشی گرفت. به همین دلیل است که شبکه آن ۲.۷۳ میلیارد دلار درآمد کارمزدی را به ثبت رساند که بالاترین رقم در صنعت است. بیت کوین، در رتبه دوم، 1.3 میلیارد دلار درآمد داشت. شبکه Tron که در رتبه سه برتر قرار دارد، تقریباً 460 میلیون دلار دارد.

مرتبط با

شبکه های دیگر نیز به چشم انداز کلی درآمد حاصل از کارمزد کمک کردند. سولانا 241.3 میلیون دلار، زنجیره بایننس 176.6 میلیون دلار و Avalanche 68.83 میلیون دلار درآمد کسب کردند. علاوه بر این، zkSync Era تقریباً 60 میلیون دلار، Optimism 40.4 میلیون دلار و Polygon 23.9 میلیون دلار درآمد کسب کردند.

داده ها نشان می دهد که اتریوم پیشتاز قابل توجهی است و درآمد بیت کوین را دو برابر می کند. این نتیجه به گستره وسیع‌تر برنامه‌ها و خدمات در شبکه اصلی آلتوسین نسبت داده می‌شود که منجر به هزینه‌های استفاده و تراکنش بالاتر می‌شود.

حتما برنده میشی؟

اکوسیستم اتریوم از پلتفرم های مالی غیرمتمرکز، NFT ها و برنامه های کاربردی مختلف پشتیبانی می کند که همگی به افزایش حجم تراکنش و درآمد کارمزد کمک می کنند. این همان چیزی است که ETH را به عنوان یک شبکه همه کاره تر و پرکاربردتر در مقایسه با بیت کوین قرار می دهد.

مرتبط با

به نوبه خود، در حالی که درآمد بیت کوین هنوز بیش از یک میلیارد دلار است، در درجه اول به دلیل نقش آن به عنوان یک ذخیره دیجیتال ارزش و وسیله مبادله است. کارمزد تراکنش‌ها تحت‌تاثیر ازدحام شبکه و قیمت خود بیت‌کوین قرار می‌گیرد که می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی در نوسان باشد.

با این حال، از آنجایی که هنوز طیف وسیعی از کاربردهای موجود در اکوسیستم اتریوم را ندارد، درآمد کلی هزینه آن کمتر است.


نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید