عقب ماندگی «کوسه» اتریوم، هارد فورک شانگهای قیمت ETH 2000 دلاری را عرضه کرد

عقب ماندگی «کوسه» اتریوم، هارد فورک شانگهای قیمت ETH 2000 دلاری را عرضه کرد


داده‌های زنجیره‌ای اتریوم نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌های اتر کوسه هفته‌ها قبل از هارد فورک آن در ماه مارس افزایش قابل توجهی داشته است.

بر اساس تکنیک‌های قیمت اتر (ETH)، به دلیل چندین عامل فنی و بنیادی، تا مارس 2022 افزایش 35 درصدی وجود دارد.

قیمت اتریوم بالاتر از دو میانگین متحرک کلیدی است

در 8 ژانویه، قیمت اتر از میانگین متحرک نمایی 21 هفته ای (EMA 21 هفته ای؛ موج بنفش) و میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA 200 روزه؛ موج نارنجی) عبور کرد.

از لحاظ تاریخی، این دو میانگین متحرک بازارهای گاوی و خرسی را از هم جدا کرده اند. هنگامی که قیمت اتریوم بالاتر از اینها معامله می شود، در بازار صعودی در نظر گرفته می شود و بالعکس.

شاهکار نمودار قیمت روزانه ETH/USD. EMA 21 هفته ای و SMA 200 روزه. منبع: TradingView

آخرین باری که اتر از میانگین متحرک نمایی 21 هفته ای و میانگین متحرک متحرک 200 روزه عبور کرد، آوریل 2022 بود. با این حال، این یک جعلی بود که تا حدی به دلیل فروپاشی Terra (LUNA) در ماه بعد ایجاد شد.

با این حال، در حالی که متقاطع MA اتر دستاوردهای بیشتر را تضمین نمی کند، پتانسیل صعودی زمانی بیشتر می شود که در ارتباط با سایر عوامل صعودی که در زیر توضیح داده شده است مشاهده شود.

هارد فورک شانگهای اتریوم، تجمع کوسه

قیمت اتر در دو هفته اول ژانویه 2023 تا 20 درصد افزایش یافت و با توجه به کاهش چشم انداز کلان و افزایش پیش بینی ها برای ارتقای آینده اتریوم در شانگهای، به سمت بالا حرکت کرد.

انتظار می‌رود این ارتقا در ماه مارس به اجرا درآید و منجر به خروج ETH سهامدار شود.

مطالب مرتبط: 5 نشانه که نشان می دهد روند صعودی آلتکوین ممکن است ادامه یابد

بسیاری از کارشناسان، از جمله تحلیلگر تحقیقاتی Messari، Kunal Goel و رئیس تحقیقات IntoTheBlock، Lucas Outumuro، معتقدند که به‌روزرسانی شانگهای، علیرغم خطرات افشای بخش بزرگی از عرضه اتر، اتر را جذاب‌تر می‌کند.

در همین حال، افزایش ثروتمندترین آدرس‌های اتریوم توسط به اصطلاح «کوسه‌ها» که بین 100 تا 10000 اتریوم دارند، در حال انجام است. بر اساس داده های Santiment، تعداد کوسه ها از نوامبر 2022 تا 3000 افزایش یافته است.

آدرس کوسه اتریوم منبع: Santiment

این نشان دهنده انباشت قوی ETH است که می تواند دلیل اصلی بهبود فعلی ETH تا کنون در سال 2023 باشد.

قیمت اتریوم بالاتر از خط روند اصلی افزایش یافت

از منظر فنی، اتر یک شکست بالاتر از یک ترکیب مقاومت را دنبال می‌کند، که EMA 50-3D (موج قرمز) نزدیک به 1395 دلار و خط روند نزولی است که به عنوان بخشی از مثلث متقارن غالب می‌آید.

نمودار قیمت سه روزه ETH/USD. منبع: TradingView

به عبارت دیگر، بسته شدن قطعی بالاتر از کراس اوور می‌تواند منجر به حرکت ETH به سمت هدف صعودی بعدی خود در نزدیکی 1880 دلار در 200-3D EMA (موج آبی) شود که در مقایسه با سطوح قیمت فعلی حدود 35 درصد افزایش یافته است.

نکته جالب این است که سطح 1880 دلار در ماه می 2022 و آگوست 2022 به عنوان مقاومت عمل کرد.

در مقابل، عقب نشینی از کراس اوور احتمال تصحیح اتر به سمت خط روند پایین مثلث متقارن را در حدود 1200 دلار یا کاهش 15 درصدی قیمت نسبت به سطوح فعلی افزایش می دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉