اتریوم شاهد واگرایی نزولی است


بر اساس اسکنر رمزنگاری 100eyes صورت حسابیک روند نزولی در نمودار ساعتی اتریوم وجود دارد.

یک روند نزولی زمانی اتفاق می‌افتد که یک ارز رمزپایه خاص، اوج‌های بالاتری را در نمودار قیمت ثبت می‌کند در حالی که به طور همزمان پایین‌ترین سطح را در نوسانگر حرکت شاخص قدرت نسبی (RSI) ثبت می‌کند.

در نوسان بین 0 تا 100، RSI نشان می دهد که آیا یک دارایی خاص بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروخته شده است.

اگر قیمت در جهت مخالف نوسانگر حرکت کند، معامله گران می توانند واگرایی را که به دو صورت ( صعودی و نزولی ) رخ می دهد، مشاهده کنند. در این مورد خاص، سرمایه‌گذاران ممکن است شاهد واگرایی‌های نزولی باشند، زیرا RSI علیرغم اینکه اتریوم افزایش قابل توجهی را در آخر هفته به ثبت رساند، سقوط کرده است.

واگرایی نزولی نشان می دهد که خریدار خسته شده است، به این معنی که حفظ حرکت صعودی مداوم دشوار خواهد بود.

همانطور که U.Today گزارش داد، قیمت اتریوم در روز یکشنبه افزایش قابل توجهی را ثبت کرد و بیش از 6 درصد افزایش یافت. این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته توانست عملکرد قابل توجهی از بیت کوین داشته باشد.

با این حال، اتریوم بار دیگر نزدیک به 4 درصد سقوط کرد زیرا بازار خروج فاجعه‌بار ETF بیت‌کوین و عدم قطعیت جدید اقتصاد کلان را هضم کرد. نگرانی‌ها درباره «رکود تورمی» در پی داده‌های اقتصادی اخیر در کانون توجه قرار گرفته است. جیمی دیمون، رئیس جی پی مورگان اخیرا هشدار داده است که اگر تورم بالا بماند و رشد اقتصادی پایین بماند، ممکن است این اتفاق بیفتد. بانکدار معروف گفت که وضعیت کنونی اقتصاد او را به یاد دهه 1970 می اندازد. احتمال کاهش چند نرخی کاهش یافته است و این یک نتیجه مثبت برای دارایی های پرریسک نیست.

تا اینجای کار، به نظر می‌رسد اتریوم پس از هفت شمع سبز متوالی، اولین بسته شدن ماهانه خود را در سال جاری با رنگ قرمز ثبت کند.
نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید