اتریوم کمترین قیمت گاز را از سال 2016 به ثبت رساند


شبکه اتریوم در 30 ژوئن ضبط شده بود کمترین دستمزد از سال 2016 بر اساس داده های ارائه شده توسط Etherscan، طبق داده های ارائه شده توسط Dune Analytics، متوسط ​​هزینه گاز در حال حاضر تنها 3 Gwei (0.14 دلار) است.

هزینه های گاز به هزینه تراکنش های مختلف در بلاک چین اتریوم اشاره دارد. کاربران با پرداخت هزینه گاز به ایمن سازی شبکه کمک می کنند. علاوه بر تشویق اعتباردهنده ها، هزینه های گاز نیز برای جلوگیری از حملات هرزنامه های مختلف استفاده می شود.

مرتبط با

در طول دوره صعودی 2021، به دلیل تقاضای بالا در بخش غیرقابل تعویض (NFT) هزینه های گاز اتریوم بسیار بالا بود. این امر باعث شده است که برخی از کارشناسان ادعا کنند که این شبکه ناپایدار است و منجر به ظهور جایگزین های مقرون به صرفه تری مانند Solana شده است.

این بار، با وجود فعالیت تراکنش های قوی در شبکه، کارمزد گاز اتریوم به سطوح بسیار پایینی می رسد. در واقع حجم آلتکوین پیشرو در همان سطح ابتدای سال است.

هزینه غواصی را می توان به شرح زیر توضیح داد: راندمان بالاتر بازار ردیف 1 به دلیل ترکیب حجم ردیف 2 و معرفی “معاملات حباب” EIP-4844 این به افزایش قابل توجه مقیاس پذیری اتریوم کمک کرده است.

برایان اسموکویچ، بنیانگذار Pistachio Fi، گفت: “ما همچنان شاهد افزایش بیش از 15 gwei در گاز در زمان فعالیت زیاد خواهیم بود. این فقط به این معنی است که بازار گاز به طور کلی پس از 4844 کارآمدتر است. بنابراین روزهای مقرون به صرفه تری خواهیم داشت. از روزهای گران قیمت.» فوق الذکر در پستی در شبکه اجتماعی X.

بازگشت به تورم

کاهش شدید کارمزدها به این معنی است که اتریوم دیگر یک شبکه تورم‌زدایی نیست زیرا مقدار کارمزدهایی که باید سوزانده شوند بسیار ناچیز است. این باعث می‌شود لبخندی بر چهره کسانی که روایت «پول فوق‌العاده» را قبل از ارتقای Dencun پیش بردند، نشان دهد.

مرتبط با

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط ultrasound.money، 14393 ETH در هفت روز گذشته به شبکه اضافه شده است. این بدان معناست که رشد عرضه سالانه 0.62٪ است.

مجموع عرضه اتریوم در حال حاضر 120,185,061 ETH است، یعنی در مسیر رسیدن به اوج جدید در سال 2024 است.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید