پروتکل بازبینی اتریوم در شبکه آزمایشی EigenLayer در دسترس قرار گرفت


هدف جمعی مجدداً پرداختن به انگیزه‌های اقتصادی تأییدکننده اتریوم است.

پروتکل جدیدی در شبکه آزمایشی در دسترس قرار گرفته است که به اعتبارسنجی‌ها و سهامداران اتریوم اجازه می‌دهد دارایی‌های خود را در دیگر شبکه‌های نوظهور «بازگشت» کنند.

با این حال، راه اندازی شبکه اصلی پروتکل EigenLayer تا سه ماهه سوم انتظار نمی رود، و آزمایش در سه مرحله حذف می شود تا شرکت کنندگان مختلف را وارد اکوسیستم کند. اولین قدم استفاده از شبکه تست گورلی اتریوم است.

این پروژه دارای پشتوانه جدی است و در پایان ماه مارس، شرکت سرمایه گذاری رمزارز Blockchain Capital اعلام کرد 50 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری A به رهبری Coinbase Ventures، Polychain Capital، Electric Capital و Finality Capital Partner.

هدف EigenLayer این است که یک بازار غیرمتمرکز برای اپراتورهای گره اتریوم و اعتباردهنده ها باشد تا هزینه خدمات اضافی را دریافت کنند. این به آن‌ها اجازه می‌دهد تا دارایی‌هایی را که در ازای سهام اتر در پلتفرم‌هایی مانند Lido (stETH) و RocketPool (rETH) دریافت کرده‌اند، دوباره خریداری کنند. از دارایی ها می توان برای اعتبارسنجی و ایمن سازی شبکه های دیگر مانند زنجیره های جانبی یا بلاک چین های غیر EVM استفاده مجدد کرد.

با توجه به وایت پیپر، EigenLayer همچنین قصد دارد برای ETH که پس از ارتقا Shapella از زنجیره توکن خارج شد، خرید مجدد انجام دهد.

اعتباردهنده‌های اتریوم می‌توانند اعتبارنامه‌های کشش رمز را روی قراردادهای هوشمند EigenLayer تنظیم کنند و ماژول‌های جدیدی را که در بالای EigenLayer ساخته شده‌اند انتخاب کنند.

هدف این پروتکل رسیدگی به مسائل مربوط به مشوق های اقتصادی تاییدی است. بنیانگذار EigenLayer Sreeram Kannan گفت که تسهیل انتقال و استقرار مجدد ETH به شبکه‌های دیگر باعث تشویق اعتباردهندگان و سهامداران با بازده اضافی می‌شود و به شبکه‌های کوچک‌تر اجازه رشد ایمن را می‌دهد.

در اواخر ماه مارس، جوزف لوبین، یکی از بنیانگذاران اتریوم فوق الذکر تیم Eigen Labs در خط مقدم برخی از هیجان انگیزترین کارهایی است که تا به حال در اتریوم اتفاق افتاده است.

مرتبط با: MetaMask Enterprise بازار سهام ETH انفرادی را باز می کند

او افزود: «لایه ویژه یک الگوی جدید برای تقویت نوآوری پروتکل محور از طریق یک بازار اعتماد برنامه‌ای و غیرمتمرکز است». ستایش بزرگ، اما شایان ذکر است که صندوق Ethereal Ventures Lubin در EigenLayer سرمایه گذاری کرده است.

با توجه به دنبال کننده Ultrasound.Money، در حال حاضر 17.9 میلیون ETH در Beacon Chain وجود دارد. با قیمت های فعلی، این ارزش تقریباً 33.6 میلیارد دلار است که بیشتر از کل بازار USDC است. تقریباً 15 درصد از کل عرضه اتریوم را نشان می دهد.

مجله: «انتزاع حساب» کیف پول‌های اتریوم را تقویت می‌کند: راهنمای Dummies
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید