اتریوم تا 1350 دلار افزایش یافت، اما معیارهای مشتقات نشان دهنده تعصب نزولی است


معامله‌گران حرفه‌ای افزایش 1350 دلاری اخیر اتریوم را نمی‌خرند و داده‌ها نشان می‌دهند که اگر پاول، رئیس فدرال رزرو در روز چهارشنبه موضعی جنگ طلبانه اتخاذ کند، انتظار دارند قیمت اتر کاهش یابد.

اتر (ETH) در 13 دسامبر 6.3 درصد افزایش یافت و به 1350 دلار رسید و مشابه تلاش ناموفق مشابهی بود که در 10 نوامبر رخ داد. معیارهای مشتق

شاخص قیمت اتر/دلار آمریکا، 12 ساعت. منبع: TradingView

ناامیدی گاوها را می توان تا حدی با این واقعیت توضیح داد که صرافی بایننس با رکورد 1.1 میلیارد دلاری مواجه است. پول کشیدن در یک دوره 24 ساعته این رفتار غیرعادی زمانی رخ می‌دهد که بایننس تلاش می‌کند اختلافات متعددی را در توییتر رمزنگاری درباره اثبات ذخیره و پرداخت بدهی کلی حل کند. به گفته Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، پست های رسانه های اجتماعی چیزی جز FUD نیستند.

با این حال، ذخایر USD Coin (USDC) بایننس پس از آن تخلیه شد. ادعا شده است مشکلات مربوط به ساعات کاری بانک های تجاری

جریان اخبار منفی در 13 دسامبر زمانی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) شکایتی علیه سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق صرافی ارز دیجیتال FTX که اکنون ورشکسته شده است، ادامه یافت. اتهامات جدید تنها یک روز پس از دستگیری وی توسط مقامات باهامایی به درخواست دولت ایالات متحده مطرح می شود.

در 13 دسامبر، کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) شکایتی علیه سام بانکمن-فرید، FTX و Alameda Research به اتهام نقض قانون بورس کالا تنظیم کرد و خواستار محاکمه هیئت منصفه شد.

معامله گران از اینکه اتر بالاتر از سطح 1300 دلار معامله می شد، آسوده بودند، اما این بهبود عمدتاً ناشی از فشار 7.1 درصدی سالانه شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه نوامبر بود که کمی کمتر از حد انتظار بود. مهمتر از آن، انتظار می رود که فدرال رزرو ایالات متحده (FED) تصمیم خود را در مورد افزایش نرخ در 14 دسامبر اتخاذ کند و تحلیلگران انتظار دارند افزایش نرخ ها در این زمان اوج تورم کاهش یابد.

در نتیجه، سرمایه‌گذاران بر این باورند که اگر نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، زاویه‌ای جنگ طلبانه داشته باشد، می‌توانند دستاوردهای اخیر اتر را دنبال کنند، نکته‌ای که توسط معامله‌گر CryptoAceBTC برجسته شده است:

بیایید به داده‌های مشتقات اتر نگاه کنیم تا ببینیم آیا افزایش غافلگیرکننده تأثیر مثبتی بر احساسات سرمایه‌گذاران داشته است یا خیر.

افزایش تا 1300 دلار تأثیر محدودی بر اعتماد داشت

معامله گران خرده فروشی اغلب از معاملات آتی سه ماهه به دلیل تفاوت قیمت با بازارهای نقدی اجتناب می کنند. در همین حال، معامله گران حرفه ای این ابزارها را ترجیح می دهند زیرا آنها از نوسانات نرخ های تامین مالی در یک قرارداد آتی دائمی جلوگیری می کنند.

حق بیمه سالانه دو ماهه باید بین +4٪ و +8٪ در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. هنگامی که معاملات آتی با تخفیف در بازارهای نقدی معمولی معامله می شود، نشان دهنده عدم اعتماد به خریداران اهرمی است که نشان دهنده یک سوگیری نزولی است.

حق بیمه سالانه مدت دو ماهه اتر. منبع: Laevitas.ch

نمودار بالا نشان می دهد که معامله گران مشتقات در “حالت ترس” باقی می مانند زیرا حق بیمه آتی اتر زیر 0٪ است که نشان می دهد خریداران اهرمی تقاضایی ندارند. با این حال، چنین داده هایی نشان نمی دهد که معامله گران انتظار اقدامات نزولی بیشتری برای قیمت دارند.

بنابراین، معامله‌گران باید بازارهای آپشن اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا ببینند آیا سرمایه‌گذاران با نرخ‌های بالاتر، قیمت‌ها را در حرکت‌های منفی غیرمنتظره قیمت‌گذاری می‌کنند.

معامله گران آپشن در آستانه بی طرف شدن بودند

انحراف دلتا 25% زمانی که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت در جهت صعودی یا نزولی بیش از حد هزینه می پردازند، نشانه تعیین کننده ای است.

در بازارهای نزولی، معامله گران آپشن نرخ های بالاتری را برای کاهش قیمت در نظر می گیرند که باعث می شود شاخص چولگی به بالای 10 درصد برسد. از سوی دیگر، بازارهای صعودی تمایل دارند که شاخص چولگی را به زیر 10-% بکشند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

مربوط: برداشت خالص بایننس از 3.6 میلیارد دلار در 7 روز گذشته – گزارش

اتر گزینه های 60 روزه 25% شیفت دلتا: منبع: Laevitas.ch

شیب دلتا بین 7 دسامبر و 11 دسامبر به طور قابل توجهی بهبود یافت و از قیمت‌گذاری ترسناک 16% به 9.5% قیمت‌گذاری گزینه‌های ریسک متعادل خنثی سقوط کرد. این حرکت نشان داد که معامله گران اختیار معامله با ریسک های نزولی راحت تر هستند. با این حال، در 13 دسامبر، پس از اینکه اتر نتوانست مقاومت 1350 دلاری را بشکند، وضعیت تغییر کرد.

در حالی که شیب دلتای 60 روزه 14 درصد است، نهنگ‌ها و سازندگان بازار تمایلی به پوشش نزولی ندارند، که با توجه به معامله ETH در بالاترین سطح 32 روزه، عجیب به نظر می‌رسد. هم گزینه ها و هم بازارهای آتی به معامله گران حرفه ای اشاره می کنند که می ترسند مقاومت 1300 دلاری قبل از نشست فدرال رزرو ادامه پیدا نکند.

در حال حاضر، شانس به نفع خرس اتر است زیرا صرافی FTX امکان مقررات سخت‌تر ورشکستگی را افزایش می‌دهد و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را ناراحت می‌کند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید