قیمت اتریوم در آستانه ارتقای شانگهای و کاپلا در هفته آینده افزایش یافت


در حالی که معامله گران برای ارتقای شبکه بزرگ هفته آینده آماده می شوند، قیمت اتریوم شتاب صعودی اخباری پیدا کرده است.

یک هفته قبل از ارتقای اتریوم (ETH) شانگهای و کاپلا در 12 آوریل، همه نگاه ها به اتر دوخته شده است. دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، شایعات و اقدامات نظارتی علیه صرافی‌ها را نادیده گرفت، که در 5 آوریل به بالاترین رقم 1922 دلار در 7 ماه گذشته رسید.

قیمت اتر شتاب گرفت و در اینجا سه ​​دلیل قوی وجود دارد.

موفقیت های قیمتی مثبت متعدد

طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، با وجود نوسانات بازار، قیمت اتر در بازه‌های زمانی ۷ روزه، ۱ ماهه و ۳ ماهه افزایش یافت. افزایش قیمت اتر نیز از ابتدای سال قابل توجه بوده و 59 درصد رشد داشته است.

نمودار قیمت اتر به دلار. منبع: کارشناس بازار کوین تلگراف

توانایی اتر برای عبور از سطوح مقاومت، برخی از تحلیلگران را به این باور می رساند که هدف قیمت 3000 دلار در سه ماهه دوم سال 2023 در افق است. بر اساس داده‌های ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل Santiment، این روند نشان می‌دهد که تجمع نهنگ‌ها همچنان قوی است و در ماه مارس 0.5 درصد رشد کرده است.

فعالیت خرید گاو نر می تواند ثابت کند که داده های زنجیره ای تایید می کند که فشار فروش اتر بعد از هاردفورک شانگهای اتفاقی نخواهد بود.

مرتبط با: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند

با قرار دادن اتر در قراردادهای سهام، افزایش تأیید اثبات سهام برای اکوسیستم اتریوم صعودی است. از زمان راه‌اندازی آن در ۴ آگوست ۲۰۲۱، شبکه اتریوم شاهد بیش از ۱۸ میلیون سهام اتر در بلاک چین بوده است.

کل اتر شرط بندی شده است. منبع: TradingView

ظهور مشتقات سهامداری نقدینگی، مانع ورود برای شرکت در سهامداری اتر را کاهش داده است. لیدو، پیشرو در LSDها و بزرگترین دارایی واحد از نظر ارزش، تقریباً یک سوم کل سهام اتر را در اختیار دارد. با احتساب سود دریافتی، قراردادهای لیدو دارای 5.9 میلیون اتر از 137000 سپرده گذار است.

مروری بر ذخایر لیدو اتر. منبع: نانسن

شبکه اتریوم TVL افزایش یافت

مقدار کل قفل شده در شبکه اتریوم نیز در حال افزایش است، تا حدی به دلیل اینکه پروتکل Lido 22.4٪ از TVL در شبکه اتریوم را تشکیل می دهد. به نظر می‌رسد بازار دی‌فای در حال بازگشت است، اگرچه TVL در 10 مارس به دلیل باد مخالف نظارتی و کلان شروع به کاهش کرد.

مرتبط با: 3 معیار کلیدی قیمت اتریوم، قدرت آخرین رالی اتریوم را مورد تردید قرار داد

در 5 آوریل، TVL به 50.8 میلیارد دلار رسید و تقریباً به بالاترین رقم سالانه 51.4 میلیارد دلاری که در 21 فوریه رسیده بود، رسید.

کنترل پنل TVL منبع: DefiLlama

قدرت قیمت اتر قبل از ارتقاء شانگهای و کاپلا را می توان به لطف افزایش استفاده، تجمع نهنگ ها و افزایش مستمر در سهام مشاهده کرد. تنها 7 روز مانده به پایان، معامله گران انتظار ادامه نوسانات قیمت اتر را دارند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Kyle White

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید