قیمت اتریوم سطح پشتیبانی کلیدی را که قبل از افزایش 60 درصدی در ژوئن 2022 بود، مجدداً آزمایش کرد.


صندوق‌های اتریوم در هفته منتهی به 7 آوریل تنها 600000 دلار ورودی داشتند، در حالی که بیت کوین 56 میلیون دلار بود.

توکن اتریوم (ETH) برای پنجمین روز متوالی به روند شکست خود در برابر بیت کوین (BTC) ادامه داد و قیمت بیت کوین برای اولین بار از ژوئن 2022 به بالای 30000 دلار رسید.

روند صعودی ETH/BTC در نیمه راه شکست خورد

در 11 آوریل، جفت ETH/BTC حدود 1.6 درصد کاهش یافت و به 0.0634 BTC رسید تا پایین‌ترین قیمت‌های چند ماهه را دوباره آزمایش کند.

نمودار قیمت روزانه ETH/BTC. منبع: TradingView

سطح ETH/BTC نسبت به بالاترین سطح محلی خود یعنی 0.0679 BTC که شش روز پیش تعیین شده بود، 6.75 درصد کاهش یافته است. همچنین، این جفت تنها 2 درصد بالاتر از پایین ترین سطح محلی 0.0622 BTC در 20 مارس قرار دارد که نشان می دهد تلاش اتر برای معکوس کردن روند صعودی در برابر بیت کوین به شکست نزدیک شده است.

جالب توجه است که بر اساس گزارش هفتگی CoinShares، به نظر می رسد توجه سازمانی نیز به جای اتریوم به سمت بیت کوین معطوف شده است. این نشان می دهد که صندوق های سرمایه گذاری متقابل متمرکز بر بیت کوین شاهد 56 میلیون دلار ورودی در هفته منتهی به 7 آوریل بوده اند.

Net در هفته منتهی به 7 آوریل به صندوق های ارزهای دیجیتال سرازیر شد. منبع: CoinShares

در مقایسه، صندوق‌های مبتنی بر اتریوم با وجود هیاهویی که در مورد هارد فورک شانگهای در تاریخ 12 آوریل منتشر شد، تنها 600000 دلار دریافت کردند.

تلاش دیگری برای بازیابی قیمت ETH در راه است؟

تداوم کاهش ETH/BTC باعث شده است که پشتیبانی خط روند صعودی چند ماهه (منطقه خرید) نزدیک به 0.0635 BTC را برای بهبود احتمالی قیمت به سمت مقاومت خط روند نزولی (منطقه فروش) نزدیک به 0.0750 BTC دوباره آزمایش کند.

به عبارت دیگر، افزایش قیمت 16.5 درصدی تا ژوئن، که در تحلیل قبلی پوشش داده شده است.

نمودار قیمت سه روزه ETH/BTC. منبع: TradingView

دیدگاه صعودی معکوس نشانه‌هایی از بهبود قیمت در جولای 2022 پس از آزمایش ETH/BTC همان خط روند صعودی به عنوان پشتیبانی است. به طور خاص، این جفت به مقاومت خط روند نزولی نزدیک به 0.0856 بیت کوین رسیده است که حدود 60 درصد افزایش یافته است.

مرتبط: 3 دلیل برای اینکه قیمت اتریوم در سه ماهه دوم به 3000 دلار رسید

در مقابل، شکست قطعی زیر حمایت خط روند صعودی، احتمال مشاهده میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای (EMA 200 هفته ای؛ موج آبی) ETH/BTC نزدیک به 0.0563 BTC را افزایش می دهد که حدود 10 درصد کمتر از سطح قیمت فعلی است.

نمودار قیمت هفتگی ETH/BTC. منبع: TradingView

مانند پشتیبانی خط روند صعودی، متحرک نمایی 200 هفته ای در توقف افت قیمت اتر در برابر بیت کوین در ژوئیه 2022 موثر بود. این امر آن را محتمل ترین هدف نزولی در ماه های آینده می کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید