قیمت اتریوم، اوج‌های پایین‌تر در مقایسه با بیت‌کوین نشان‌دهنده کاهش بیشتر در ماه آوریل است


سرمایه گذاران نهادی هفته گذشته اتر را انباشته کردند و بیت کوین فروختند که نشان داد پس از هارد فورک Shapella به اتریوم اعتماد دارند.

قیمت توکن اتریوم اتریوم (ETH) از یک روند بازگشتی در برابر بیت کوین (BTC) عقب نشینی کرد زیرا در ماه آوریل یک سری بالاترین قیمت را تجربه کرد.

قیمت اتریوم در مقایسه با بیت کوین خطر ضرر بیشتری دارد

از 24 آوریل، جفت ETH/BTC در مقایسه با 0.0709 BTC شش روز پیش، حدود 5.5 درصد کاهش یافته است. در همین دوره، اتر حدود 15 درصد و بیت کوین به دلار آمریکا 11.25 درصد کاهش یافت.

نمودار قیمت روزانه ETH/BTC. منبع: TradingView

در حال حاضر، ETH نزدیک به میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA 50 روزه؛ موج قرمز) روی 0.0672 BTC باقی مانده است. اما اگر فراکتال مارس 2023 نشانه‌ای باشد، قیمت اتریوم می‌تواند به شدت زیر موج حمایت کاهش یابد.

پس از آزمایش متحرک نمایی 200 روزه (موج آبی)، جفت ETH/BTC در ماه مارس روند عقب نشینی را مشاهده کرد و در این روند به زیر متحرک نمایی 50 روزه سقوط کرد.

اگر فراکتال به طور مشابه در ماه آوریل انجام شود، هدف نزولی 0.0627 بیت کوین تا پایان ماه است، حدود 7 درصد کمتر از سطوح فعلی و سطحی که در ماه های مارس و آوریل به عنوان حمایت اصلی عمل می کرد.

این هدف همچنین با پشتیبانی بلندمدت خط روند صعودی اتر – “منطقه خرید” در نمودار زیر – که از ژوئن 2022 تلاش های نزولی را محدود کرده است، همزمان است.

نمودار قیمت سه روزه ETH/BTC. منبع: TradingView

جریان های هفتگی نهادی اتریوم بیت کوین را شکست دادند

جالب اینجاست که عملکرد ضعیف اتریوم در برابر بیت کوین در هفته گذشته در برابر جریان های نهادی بود.

طبق آخرین گزارش CoinShares، وجوه اتریوم در هفته منتهی به 21 آوریل 17 میلیون دلار به خزانه خود وارد کردند، در مقابل خروج 53.1 میلیون دلاری بیت کوین.

جریان وجوه به صندوق های رمزنگاری شده. منبع: CoinShares

جیمز باترفیل، سرپرست تحقیقات CoinShares، گفت: «این ورودی‌ها اعتماد رو به رشد سرمایه‌گذاران را پس از اجرای موفقیت‌آمیز ارتقاء Shapella نشان می‌دهند.

مطالب مرتبط: اتریوم در ماه آوریل 20 درصد رشد کرد، بازارهای پرو در یک روز 379 درصد افزایش یافت

در مورد بیت کوین، شکست از حدود 14 آوریل آغاز شد، زمانی که سکه به سطح مقاومت روانی 30000 دلار رسید. باترفیل گفت که افت بیت کوین به زیر 27500 دلار به دلیل کسب سود در غیاب محرک های اقتصاد کلان است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید