داده های زنجیره ای اتریوم پیش بینی می کند 1.4 میلیون اتریوم در چند روز آینده برداشت شود


قیمت ETH پس از Shapella افزایش یافت زیرا سپرده ها برای مدت کوتاهی افزایش یافت، اما داده های زنجیره ای نشان می دهد که 1.4 میلیون ETH در کوتاه مدت برداشت می شود.

طبق داده‌های نانسن، ارتقای شانگهای و کاپلا اتریوم که مدت‌ها در انتظار آن بودیم، در ۱۲ آوریل فعال شد و در ۴۰ ساعت اول پس از ارتقا Shapella، کل برداشت‌ها به ۱۴۲۴۲۵ ETH بالغ شد. این با برآوردهای قبلی مطابقت دارد.

در 12 آوریل، زمانی که Shapella فعال شد، برای لحظه ای کوتاه، سپرده ها در قراردادهای سهام ETH از برداشت ها پیشی گرفت. با این حال، با کاهش سپرده ها در 13 آوریل، برداشت ها قوی تر می شوند.

ETH برای برداشت وجوه حرکت کرد

اعتبارسنجی‌ها باید کلاینت‌های نرم‌افزار staking را با اعتبار برداشت از 0x00 به 0x01 به‌روزرسانی کنند و به یک آدرس معتبر اتریوم اشاره کنند. پس از انجام این کار توسط اعتبار سنجی ها، برداشت های جزئی، یعنی برداشت پاداش های بالای 32 ETH، به طور خودکار پردازش می شود.

بیش از 70.1 درصد از اعتبار سنجی ها به 0x01 تغییر یافتند، با بیش از 850 میلیون دلار اصلاح در 407851.20 تعیین شده است.

علاوه بر این، 875,325 ETH به ارزش 1.85 میلیارد دلار در انتظار خروج کامل است. علاوه بر مبلغ پردازش شده در 40 ساعت اول، بیش از 1.42 میلیون ETH از قرارداد سهام برداشت خواهد شد.

برداشت‌های ETH به 1800 اعتبارسنجی در روز محدود می‌شود، که به معنای برداشت روزانه 57600 ETH بر اساس 32 ETH برای هر اعتبارسنجی است. با 875325 اتریوم در انتظار انتشار کامل، با فشار فروش روزانه 120 میلیون دلاری مطابقت دارد.

آمار اعتبارسنجی در حال برداشتن ETH خود است. منبع: نانسن

در سه روز اول که برداشت های جزئی نیز انجام می شود، کل برداشت روزانه 136000 و 173000 اتر در روز خواهد بود.

با این حال، آمار فوق باید با احتیاط در نظر گرفته شود، زیرا 62.8٪ از آنها به طور اجباری از صرافی کریپتو مستقر در ایالات متحده در پاسخ به معامله 30 میلیون دلاری با کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده برای توقف خدمات سهامداری خارج شدند.

این احتمال وجود دارد که بخش قابل توجهی از برداشت‌های کراکن به جای فروش در بازار، به پلتفرم‌های غیرمتمرکز استیکینگ مایع (LSD) مانند Lido، Frax و Rocket Pool منتقل شود.

تخلیه ETH در انتظار برداشته شدن توسط موسسات. منبع: نانسن

جالب اینجاست که Lido 56.07 درصد از برداشت‌های پردازش‌شده تاکنون را به خود اختصاص داده است، که تا حدودی نگران‌کننده است زیرا برآوردهای قبلی نشان می‌دهد برداشت‌ها از پلتفرم‌های مشتق سرمایه‌گذاری مایع (LSD) مانند Lido حداقل خواهد بود.

در حال حاضر 9.6 میلیون سهم ETH در سود هستند که آسیب پذیرترین سهم در برابر فروش خواهد بود. همچنین زمان نشان خواهد داد که سهامداران غیر نقدشونده بیشتری که بیش از 34 درصد از کل 17.4 میلیون سپرده گذاری شده را سپرده گذاری کرده اند، برای برداشت ETH خود اقدام کنند.

تحلیل قیمت اتریوم

از نظر فنی، جفت ETH/USD با شکستن بالاتر از سطح مقاومت 2000 دلاری روند صعودی دارد. خریداران سعی خواهند کرد سطوح حمایت و مقاومت را در حدود 2300 دلار و سطوح شکست می 2022 را در حدود 2900 دلار هدف قرار دهند. از طرف دیگر، پشتیبانی کوتاه مدت نزدیک به 1725 دلار است.

نمودار قیمت روزانه ETH/USD. منبع: TradingView

مرتبط: Shapella ممکن است سرمایه گذاران نهادی را با وجود خطرات به اتریوم بیاورد

طبق داده‌های Coinglass، نرخ‌های تامین مالی برای قراردادهای دائمی ETH در قلمرو خنثی است و افزایش قیمت را نشان می‌دهد. به طور کلی، موقعیت خنثی پایدار بازار پس از افزایش قیمت زیاد به این معنی است که معامله گران هنوز در مورد افزایش فعلی که با افزایش نرخ های سرمایه گذاری مثبت نشان داده می شود هیجان زده نشده اند. همچنین فضای بیشتری برای قیمت ها فراهم می کند.

نرخ تامین مالی دائمی آتی ETH. منبع: شیشه سکه

با این حال، با توجه به اینکه ممکن است مقداری فشار فروش نقطه ای ناشی از عقب نشینی های ETH وجود داشته باشد، احتمالاً صعودی بودن بازار را محدود خواهد کرد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Nivesh Rustgi

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *