اتریوم 15 درصد نسبت به بیت کوین از Shapella افزایش یافته است – افزایش قیمت ETH در آینده؟


سهامداران اتر از زمان به‌روزرسانی Shapella، 1.21 میلیارد دلار ETH را از قراردادهای سهام Ethereum برداشته‌اند.

توکن اتر (ETH) اتریوم یک هفته پس از رسیدن به پایین ترین حد شش ماهه در برابر بیت کوین (BTC) وارد یک بهبود شدید قیمت شده است.

در 18 آوریل، جفت پربیننده ETH/BTC به 0.0709 BTC رسید که حدود 15 درصد از پایین ترین سطح محلی 0.0602 BTC شش روز پیش افزایش داشت. اکنون این جفت افزایش به 0.075 بیت کوین را تا ژوئن بر اساس تنظیمات فراکتالی که قبلا در اینجا مورد بحث قرار گرفت، هدف قرار داده است.

نمودار قیمت روزانه ETH/BTC. منبع: TradingView

Shapella FOMO اتریوم

جالب اینجاست که شکل گیری پایین محلی اتر در برابر بیت کوین در روز ارتقاء Shapella که مدت ها در انتظار آن بود اتریوم رخ داد.

هارد فورک به سهامداران اتر این امکان را می دهد تا پاداش های خود – تقریباً 1.1 میلیارد ETH – را از قرارداد هوشمند اثبات سهام اتریوم پس بگیرند. این به‌روزرسانی ممکن است جذابیت ETH را در مقایسه با BTC افزایش داده باشد و از انتظارات مبنی بر اینکه عرضه اتر تازه افتتاح شده فشار فروش را افزایش می‌دهد، فراتر رفته است.

بر اساس داده های ارائه شده توسط نانسن، از زمان ارتقاء Shapella در 12 آوریل، سهامداران 574700 ETH به ارزش تقریبی 1.21 میلیارد دلار برداشت کرده اند. جالب اینجاست که قیمت اتر به دلار آمریکا در مدت مشابه 14.25 درصد افزایش یافته است.

واریز و برداشت ETH منبع: نانسن

این بدان معنی است که بسیاری از سهامداران تصمیم گرفته اند که پاداش های اتر خود را حفظ کنند. از سوی دیگر، بیت کوین نتوانست یک شکست قاطع بالاتر از مقاومت فنی 30000 دلاری خود ایجاد کند و احتمالاً ETH را به یک شرط کوتاه مدت جذاب تر برای معامله گران تبدیل کند.

ورودی های نهادی ضعیف در برابر بیت کوین

طبق گزارش هفتگی CoinShares، سرمایه گذاران نهادی در هفته گذشته نسبت به اتر علاقه بیشتری به بیت کوین نشان دادند.

به عنوان مثال، وسایل نقلیه سرمایه گذاری مبتنی بر بیت کوین شاهد 103.8 میلیون دلار ورودی در هفته منتهی به 14 آوریل بودند. در مقابل، صندوق‌های اتریوم تنها 300000 دلار جذب کردند که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران اصلی ممکن است پس از ارتقا Shapella از استراتژی «فروش اخبار» پیروی کرده باشند.

جریان خالص به صندوق های ارز دیجیتال. منبع: CoinShares

در همین حال، قیمت اتریوم به دلیل افزایش بیش از حد خرید شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) در معرض خطر یک روند نزولی قرار دارد.

مرتبط: Shapella ممکن است سرمایه گذاران نهادی را با وجود خطرات به اتریوم بیاورد

اگر قیمت ETH از سطح مقاومت فعلی نزدیک به 2140 دلار عقب نشینی کند، به نظر می رسد هدف نزولی آن در حدود 1984 دلار باشد که در می 2022 و اوت 2022 به عنوان مقاومت عمل کرد.

نمودار قیمت روزانه ETH/USD. منبع: TradingView

فروش طولانی مدت می تواند قیمت اتر را حدود 15 درصد از سطح قیمت فعلی به میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA 50 روزه؛ موج قرمز) به 1800 دلار کاهش دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *