ETFهای آتی اتریوم در اولین روز معاملات استقبال می‌شوند


حجم معاملات روز اول برای هر 9 محصول زیر 2 میلیون دلار باقی ماند.

به نظر می‌رسد موج هیجانی که با راه‌اندازی نه صندوق جدید معامله‌شده در معاملات آتی اتریوم (ETF) همراه بود، در مقایسه با دلار سرمایه‌گذاری بازده کمی داشته است.

نه محصول جدید ETF در 2 اکتبر راه اندازی شد که برای ردیابی قراردادهای آتی مرتبط با ارزش ارز بومی اتریوم، اتر (ETH) طراحی شده است. تنها پنج مورد از این صندوق‌ها فقط قراردادهای آتی اتر دارند، در حالی که چهار صندوق دیگر ترکیبی از قراردادهای آتی بیت‌کوین و اتریوم را دنبال می‌کنند.

اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد بلومبرگ ETF در 2 اکتبر در X (توئیتر سابق) نوشت: «از نظر حجم، روز بسیار خوبی است».

در مجموع، هر 9 ETF شاهد حجم معاملات زیر 2 میلیون دلار تا ظهر روز EST در اولین روز معاملات بودند.

محبوب ترین در میان محصولات ETF آتی، BTF Valkyrie بود که ترکیبی از بیت کوین و اتر را با حجم کل 882000 دلار ردیابی می کند.

شایان ذکر است که BTF از اکتبر 2021 به طور انحصاری به عنوان یک ETF آتی بیت کوین معامله می کند، اما استراتژی خود را طوری تنظیم کرده است که شامل ETH باشد.

حجم معاملات روز اول برای ETF های اتر در مقایسه با ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) که در اکتبر 2021 در جریان بازار پرخروش دارایی های کریپتو شروع به کار کرد، کمرنگ شد. BITO در روز اول خود شاهد حجم تراکنش بیش از 1 میلیارد دلار بود.

مرتبط با: مجموعه ETF استراتژی اتریوم VanEck برای فهرست CBOE

با این حال، بالچوناس خاطرنشان کرد که حجم مشاهده شده در مقایسه با راه اندازی ETF مالی سنتی معمولی «بسیار زیاد» بود، اگرچه سرمایه گذاران تمایل داشتند محصولات ETF نقطه ای را به معاملات آتی ترجیح دهند.

بالچوناس توضیح داد که قرار بود همه محصولات در یک روز عرضه شوند زیرا SEC می خواست از تسلط هر یک از صندوق ها در بازار جلوگیری کند.

در همین حال، از آنجایی که تعدادی از شرکت‌های آمریکایی برای کسب رتبه برتر در بازار آتی اتر در حال ظهور، شرکت ETF Volatility Shares برنامه‌های عرضه یک محصول مشابه را لغو کرده است و می‌گوید در حال حاضر «فرصتی نمی‌بیند».

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید