داده های معاملات آتی اتریوم و گزینه ها نشان دهنده افزایش اعتماد سرمایه گذاران به قیمت اتریوم است

داده های معاملات آتی اتریوم و گزینه ها نشان دهنده افزایش اعتماد سرمایه گذاران به قیمت اتریوم است


قیمت اتریوم در حال تلاش برای تبدیل شدن به 1700 دلار برای حمایت است، اما داده های مشتقات کلیدی نشان می دهد که گاوها در حال برنامه ریزی برای شکستن مقاومت هستند.

قیمت اتر (ETH) بین 14 تا 21 ژانویه 16 درصد افزایش یافت و به 1680 دلار رسید و با رد 5.4 درصدی مواجه شد. به اندازه کافی عجیب، همین سطح مقاومت منجر به اصلاح قابل توجهی در اواخر اوت 2022 و دوباره در اوایل نوامبر 2022 شد.

شاخص قیمت اتر/دلار آمریکا، 2 روز. منبع: TradingView

معامله گران از افزایش 35.5 درصدی اتر نسبت به سال قبل راحت بودند، اما اصلاحات مکرر پس از آزمایش مجدد مقاومت 1680 دلاری ممکن است احساسات سرمایه گذاران را تضعیف کرده باشد.

پس از اینکه شرکت مشکل دار ارزهای دیجیتال گروه ارز دیجیتال (DCG) با مشکلات حقوقی بیشتری در این هفته مواجه شد، جریان اخبار منفی ممکن است اشتهای سرمایه گذاران اتر را کاهش داده باشد. در 23 ژانویه، گروهی از طلبکاران جنسیس کاپیتال شکایتی را مبنی بر نقض قوانین اوراق بهادار فدرال تنظیم کردند. علاوه بر این، شاکیان ادعا می کنند که وام دهنده اظهارات نادرست و گمراه کننده ای را از طریق طرحی برای کلاهبرداری از وام دهندگان دارایی دیجیتال بالقوه و فعلی انجام داده است.

یکی دیگر از نگرانی‌های اخیر برای دارندگان اتر در 22 ژانویه، پس از پیشنهاد “کنترل دما” برای استقرار پروتکل Uniswap v3 در زنجیره BNB با حمایت گسترده جامعه Uniswap مطرح شد. 80 درصد از دارندگان توکن حاکمیت UNI Uniswap به اجرای نسخه اضافی پروتکل تبادل غیرمتمرکز رأی دادند.

از طرف دیگر، توسعه دهندگان اتریوم یک بستر آزمایشی برای ارتقای شبکه شانگهای آینده ایجاد کرده اند. به گفته توسعه دهنده اتریوم، Marius Van Der Wijden، به نظر می رسد که شبکه آزمایشی برای ارزیابی برداشت های سهام که در حال حاضر در شبکه اصلی غیرفعال شده اند، ایجاد شده است. بیش از 14.5 میلیون ETH (به ارزش 23 میلیارد دلار) در قرارداد سهام اتریوم سرمایه گذاری شد و پس از تاخیرهای متعدد در فعال سازی برداشت، مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

بیایید به داده‌های مشتقات اتر نگاه کنیم تا ببینیم آیا رد قیمت 1680 دلار بر احساسات سرمایه‌گذاران رمزارز تأثیر گذاشته است یا خیر.

معاملات آتی اتریوم در نهایت وارد قلمرو خنثی می شود

معامله گران خرده فروشی اغلب از معاملات آتی سه ماهه به دلیل تفاوت قیمت با بازارهای نقدی اجتناب می کنند. در همین حال، معامله گران حرفه ای این ابزارها را ترجیح می دهند زیرا آنها از نوسانات نرخ های تامین مالی در یک قرارداد آتی دائمی جلوگیری می کنند.

حق بیمه سالانه سه ماهه باید بین 4 تا 8 درصد در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. هنگامی که معاملات آتی با تخفیف در بازارهای نقدی معمولی معامله می شود، نشان دهنده عدم اعتماد به خریداران اهرمی است و این یک شاخص نزولی است.

حق بیمه سالانه مدت 3 ماهه اتر. منبع: Laevitas.ch

نمودار بالا نشان می دهد که معامله گران مشتقات دیگر نزولی نیستند زیرا حق بیمه اتر آتی به آستانه 4 درصد برای بازارهای خنثی رسیده است. بنابراین گاوها ممکن است سقوط اندیکاتور را به یک حق بیمه متوسط ​​جشن بگیرند، اما این بدان معنا نیست که معامله گران منتظر نتیجه فوری اقدامات مثبت قیمت هستند.

به همین دلیل است که معامله‌گران باید بازارهای آپشن اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند نهنگ‌ها و سازندگان بازار چگونه قیمت‌های آتی خود را قیمت‌گذاری می‌کنند.

معامله گران اختیار معامله با ریسک نزولی راحت هستند

انحراف دلتا 25% زمانی که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت در جهت صعودی یا نزولی بیش از حد هزینه می پردازند، نشانه تعیین کننده ای است.

در بازارهای نزولی، معامله گران آپشن نرخ های بالاتری را برای کاهش قیمت در نظر می گیرند که باعث می شود شاخص چولگی به بالای 10 درصد برسد. از سوی دیگر، بازارهای صعودی تمایل دارند که شاخص چولگی را به زیر 10-% بکشند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

اتر گزینه های 60 روزه 25% شیفت دلتا: منبع: Laevitas.ch

مطالب مرتبط: چرا کریپتو پمپاژ می شود؟ گزارش بازار را به صورت زنده تماشا کنید

انحراف دلتا در هفته گذشته نزدیک به 0 درصد تثبیت شده است، که نشان می دهد معامله گران گزینه های اتر احساسات خنثی نشان می دهند. این در تضاد کامل با پایان سال 2022 است، زمانی که شاخص چولگی 25 درصدی به 18 درصد نزدیک شد و نشان می‌دهد که او از پذیرش ریسک‌های منفی راحت نیست.

در نهایت، هر دو گزینه و بازارهای آتی نشان می‌دهند که معامله‌گران حرفه‌ای از احساسات خنثی-نزولی به موقعیت خنثی حرکت کرده‌اند، به این معنی که هیچ اختلالی پس از رد و اصلاح بعدی در 1680 دلار وجود نخواهد داشت.

در مجموع، شانس به نفع گاوهای اتر است زیرا فید اخبار منفی نتوانسته سود سالانه 35.5 درصدی را کاهش دهد و تقاضا برای موقعیت های کوتاه با استفاده از قراردادهای آتی ضعیف است.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉