Ethereum ERC-4337 ‘packers’ – پیوستن به شبکه چقدر سخت است؟


ویژگی‌های جدید انتزاع حساب اتریوم، کریپتو را کاربرپسندتر می‌کند، اما پیوستن به شبکه جدید چقدر دشوار است؟

با معرفی ERC-4337 و برای فعال کردن حساب‌های هوشمند با انتزاع حساب، یک لایه غیرمتمرکز جدید در بالای اتریوم اضافه شده است – اما ارائه‌دهندگان زیرساخت پیشنهاد می‌کنند که در حال حاضر مشارکت سودآور دشوار است.

ERC-4337 که معمولاً به عنوان «حساب‌های هوشمند» یا «انتزاع حساب» شناخته می‌شود، در تاریخ 1 مارس در شبکه اصلی اتریوم مستقر شد. «حساب‌های هوشمند» اساساً نسخه‌ای از کیف پول اتریوم هستند. اگرچه کیف پول‌های قرارداد هوشمند از قبل وجود دارند، اما به اجزای متمرکز متکی هستند. ERC-4337 این را با یک شبکه توزیع شده از “Bundlers” و “Paymasters” جایگزین می کند.

مت کاتلر، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Blocknative، یک ارائه دهنده زیرساخت اصلی اتریوم، توضیح داد که چند تغییر ظریف اما مهم در زیر سرپوش وجود دارد – یعنی اضافه شدن “لایه هدف کاربر”.

به گفته کاتلر، امروزه یک تراکنش اتریوم شامل چندین مرحله جداگانه است.

مدلی که جریان تراکنش فعلی اتریوم را توصیف می کند. منبع: Blocknative

کاربر برای ایجاد یک تراکنش امضا شده به حساب استاندارد خارجی (EOA) یا کلید خصوصی خود دسترسی دارد. به عنوان مثال، انتقال یک توکن تغییرناپذیر (NFT) به کاربر دیگر.

سپس این تراکنش به mempool عمومی فرستاده می شود – که می تواند به عنوان یک صف مشترک برای تراکنش ها تعریف شود – تا توسط “Creator” استخراج شود که آن را در یک “بلوک سودآور” سازماندهی می کند. از آنجا، بلوک به یک تأیید کننده پیشنهاد می شود، که در نهایت آن را در زنجیره پیشنهاد و منتشر می کند و تراکنش را تکمیل می کند.

تحت ERC-4337، “لایه هدف کاربر” جدید قبل از مرحله فعلی EOA معرفی شده است.

یک مدل ذهنی که جریان تراکنش جدید اتریوم را با ERC-4337 توضیح می دهد. منبع: Blocknative

این لایه اضافی به کاربر اجازه می دهد تا عملیات پیچیده تری را در یک مرحله آغاز کند. برای ایجاد این امکان، ERC-4337 یک «مپول جایگزین» و یک شبکه بسته‌بندی تراکنش، همراه با روشی جدید برای کسب کارمزد را معرفی می‌کند.

کوچک بودن

Bundler گره ای است که کار بسیار مشابهی با بلوک “Builder” انجام می دهد. یک Bundler به جای سازماندهی تراکنش های امضا شده از مجموعه عمومی برای ایجاد یک بلوک سودآور، User Transactions یا UserOps را از Sub-Mempool می گیرد تا سودآورترین بسته را ایجاد کند که به عنوان یک تراکنش واحد امضا و به شبکه ارسال می شود. همه اینها بخشی از لایه جدید اضافه شده است که حساب های هوشمند را فعال می کند.

پکرها برای ارائه خدمات بسیار مورد نیاز از طریق هزینه های گاز userOp جبران می شوند.

کاتلر هشدار داد که اگرچه در تئوری هر کسی می‌تواند یک باندلر باشد، موفقیت در واقعیت ممکن است داستان دیگری باشد.

او گفت، مانند سازندگان، Bundlers “بازیگران متخصص” هستند که از “تیم های توسعه نسبتاً پیشرفته ای تشکیل شده اند که زیرساخت های محاسباتی، ذخیره سازی و شبکه قابل توجهی را اداره می کنند.”

“ERC-4337 غیرقابل اعتماد و غیرمجاز است. بنابراین اگر از نظر فنی ماهر هستید، مطمئناً می توانید بلند شوید و باندلر خود را اداره کنید. چالش این است که Bundling یک بازار رقابتی است. بنابراین شما با تیم های نسبتاً پیچیده ای که در حال سرمایه گذاری هستند رقابت خواهید کرد. به شدت برای تبدیل شدن به یک باندلر رقابتی.”

بسته‌بندی‌ها از آن دسته ابزارهایی نیستند که فقط بلند شوند و آن را فراموش کنند و شروع به چاپ پول در شما کنند. برای مثال، ما انتظار داریم که Bundling از نظر فنی بسیار پیشرفته‌تر از اعتبارسنجی باشد.

کاتلر خاطرنشان کرد که در حال حاضر تعدادی مخزن کد متن باز وجود دارد.

مرتبط با: «حساب‌های هوشمند» اتریوم ERC-4337 در WalletCon راه‌اندازی شد: انتزاع حساب اینجاست

بحث در مورد اینکه آیا ERC-4337 بر هزینه های گاز اتریوم تأثیر خواهد داشت یا خیر، وجود دارد، به خصوص با توجه به افزایش پیچیدگی تراکنش های مرتبط با معرفی لایه جدید یوزر Intent.

اگرچه هنوز خیلی زود است که چیزی بگویم، اما انتظار فعلی من این است که به طور متوسط ​​قیمت بنزین تغییر چندانی نداشته باشد. اگر ERC-4337 تأثیر داشته باشد، بسیار خفیف خواهد بود – بالا یا پایین. کاتلر گفت: ما انتظار نداریم که کارمزد تراکنش‌ها ناگهان به صفر برسد یا ناگهان 100 برابر گران‌تر شود.

مجله: «انتزاع حساب» کیف پول‌های اتریوم را تقویت می‌کند: راهنمای Dummies
نویسنده: Felix Ng

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید