توسعه‌دهندگان اتریوم «shadow fork» را برای آزمایش شرایط خروج اتر ایجاد می‌کنند

توسعه‌دهندگان اتریوم «shadow fork» را برای آزمایش شرایط خروج اتر ایجاد می‌کنند


توسعه دهندگان در تلاشند تا با گره های مخرب به شبکه آزمایشی فورک شده حمله کنند تا ببینند آیا می توانند آسیب پذیری ها را پیدا کنند.

بر اساس یک موضوع توییت در تاریخ 23 ژانویه توسط توسعه دهنده Go-Ethereum، Marius Van Der Wijden، با نزدیک شدن به تاریخ پیشنهادی برای آپدیت اتریوم شانگهای، توسعه دهندگان یک محیط آزمایشی به نام “shadow fork” ایجاد کرده اند. به نظر می‌رسد شبکه آزمایشی جدید برای آزمایش شرایط برداشت‌های شرط‌بندی اتر (ETH) ایجاد شده است، که در حال حاضر غیرفعال هستند اما در نظر گرفته شده است که در به‌روزرسانی فعال شوند.

نام شبکه آزمایشی “Withdrawal-Mainnet-Shadow-Fork-1” است. طبق گفته Alchemy ارائه‌دهنده گره Web3، “شاخه سایه” یک فورک شبکه اصلی است که فقط برای اهداف آزمایشی در نظر گرفته شده است.

Van Der Wijden اظهار داشت که او و توسعه‌دهنده دیگری به نام Potuz گره‌های مخربی ایجاد خواهند کرد که بلاک‌ها و پیام‌های بدی را به گره‌های دیگر در شبکه آزمایشی ارسال می‌کنند و سعی می‌کنند آنها را متقاعد کنند که به نسخه جعلی شبکه بپیوندند. در حال حاضر، شبکه به خوبی کار می کند، اما ون در ویدن گفت که می خواهد ببیند آیا من و پوتوز می توانیم آن را بشکنیم یا خیر. ظاهراً این کار برای بررسی اینکه آیا ارتقاء می‌تواند از حملات مخرب جلوگیری کند یا نیاز به تغییرات بیشتری قبل از اعمال آنها در شبکه اصلی است، انجام می‌شود.

مربوط: راه‌حل‌های مایع را از Metamask، Lido و Rocket Pool ارائه می‌کند

راه‌اندازی این شبکه آزمایشی پس از آن صورت گرفت که توسعه‌دهندگان فوریت فزاینده‌ای برای عملی کردن برداشت‌های شرط‌بندی اتر ابراز کردند. آنها با برگزاری جلسه ای در ژانویه موافقت کردند که فرمت شیء پیشنهادی EVM (EOF) را از ارتقاء شانگهای حذف کنند. EOF برای تسهیل ارتقای اتریوم در آینده در نظر گرفته شده بود. با این حال، به دلیل پیچیدگی آن، توسعه دهندگان تصمیم گرفتند آن را از شانگهای حذف کنند، زیرا می ترسیدند که خروج باعث تاخیر در اجرای آن شود.

طبق گزارشی که نانسن در دسامبر 2022 منتشر کرد، بیش از 14.5 میلیون ETH (به ارزش بیش از 23 میلیارد دلار در زمان نگارش این مقاله) در قرارداد سهامداری اتریوم سرمایه گذاری شده است و در حال حاضر قابل برداشت نیست. در نوامبر 2022، توسعه دهندگان اتریوم به دلیل جابجایی نقطه هدف در مورد فعال کردن برداشت‌ها مورد انتقاد شدید قرار گرفتند.

ارتقای شانگهای در حال حاضر قرار است در ماه مارس اجرا شود.
نویسنده: Tom Blackstone

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉