توسعه دهندگان اتریوم روی هشت پیشنهاد برای به روز رسانی شانگهای توافق کردند


یکی از ویژگی های اصلی هارد فورک شانگهای، باز کردن قفل Beacon Chain staked Ether (ETH) است.

توسعه‌دهندگان بنیاد اتریوم هشت پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) را برای بررسی به‌روزرسانی شانگهای، که ارتقای بزرگ بعدی پس از ادغام و انتقال به اجماع اثبات سهام است که توسط بنیاد اتریوم در نوامبر اعلام شد، تصمیم گرفته‌اند.

در یک مکالمه هفتگی، توسعه دهندگان تصمیم گرفتند که کدام ویژگی ها باید در هارد فورک بعدی که در نیمه دوم سال 2023 منتشر می شود، گنجانده شوند. طبق گفته تیم جاوا اسکریپت بنیاد اتریوم در توییتر:

یکی از ویژگی‌های اصلی مورد انتظار در هارد فورک شانگهای، Beacon Chain staked Ether (ETH) است که قرار است قفل شود و امکان برداشت دارایی‌ها از طریق ارتقاء را فراهم می‌کند، به این معنی که کاربران قبل از ادغام اتریوم را به اشتراک می‌گذارند. به این توکن ها و سایر جوایز دسترسی خواهد داشت. جدول زمانی قبلی پیش‌بینی می‌کرد که ETH قفل شده 6 تا 12 ماه پس از ادغام در دسترس باشد.

از جمله پیشنهادات تایید شده EIP 4844 است که بر روی استفاده از فناوری Pro-Danksharding تمرکز دارد و انتظار می‌رود که توان عملیاتی شبکه را افزایش دهد و هزینه‌های تراکنش را کاهش دهد، که یک بهبود قابل توجه برای مقیاس‌پذیری است. سایر EIP ها از جمله EIP 3540، EIP 3670، EIP 4200، EIP 4570 و EIP 5450 برای ارتقای ماشین های مجازی اتریوم هستند.

نسخه آزمایشی شانگهای، با نام شاندونگ، در 18 اکتبر منتشر شد و یکی از مورد انتظارترین به‌روزرسانی‌های جامعه است، زیرا به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد روی برنامه‌هایی مانند فرمت شیء ماشین مجازی اتریوم (EVM) کار کنند و کدنویسی را از داده‌ها جدا می‌کند. می تواند برای تایید کننده های زنجیره ای مفید باشد.

همانطور که قبلا توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، Merge اولین گام در این فرآیند پنج قسمتی بود که از آن زمان توسط چندین توسعه‌دهنده اتریوم، مشارکت‌کنندگان اکوسیستم و نظر دهندگان شرح داده شده است. مهم ترین تغییر از ادغام، کاهش شدید مصرف انرژی است که باید مصرف انرژی اتریوم را تا 99 درصد کاهش دهد.
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید