مشتقات اتریوم نزولی به نظر می رسند، اما معامله گران معتقدند پایین ETH در داخل است

مشتقات اتریوم نزولی به نظر می رسند، اما معامله گران معتقدند پایین ETH در داخل است


انتظارات مقررات سختگیرانه و سرایت بیشتر از FTX همچنان بر قیمت ETH تأثیر می گذارد، اما مشتقات بهبودی ملایمی را در احساسات نشان می دهند.

اتر (ETH) در ساعات اولیه 29 نوامبر 5.5 درصد افزایش یافت و حمایت بحرانی 1200 دلار را پس گرفت. با این حال، هنگام تجزیه و تحلیل بازه زمانی گسترده تر، عملکرد منفی 24 درصدی طی 30 روز گذشته تأثیر قابل توجهی بر احساسات سرمایه گذاران دارد. همچنین، پس از اعلام ورشکستگی BlockFi در 28 نوامبر، روحیه سرمایه گذاران بدتر شد.

پس از اینکه دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) اعلام کرد که با بورس کراکن به دلیل “نقض آشکار تحریم ها علیه ایران” به توافق رسیده است، جریان اخبار منفی باقی ماند. در اطلاعیه ای در 28 نوامبر، OFAC اعلام کرد که کراکن موافقت کرده است که بیش از 362000 دلار به عنوان بخشی از تسویه حساب “برای انجام تعهدات قانونی احتمالی خود” بپردازد.

همچنین، در 28 نوامبر، ارائه‌دهنده خدمات مالی ارز دیجیتال Silvergate Capital شایعات مربوط به ورشکستگی BlockFi را رد کرد. Silvergate اضافه کرد که ضرر آن کمتر از 20 میلیون دلار در دارایی‌های دیجیتال بوده است و بار دیگر تاکید کرد که BlockFi متولی وام‌های دارای پشتوانه رمزنگاری نیست.

معامله گران می ترسند در صورت ادامه بازار نزولی اتر به زیر 800 دلار کاهش یابد، اما برخی خطر باطل شدن را نیز زیر سوال می برند. در اینجا یک مثال از معامله گر رمزارز توییتر @CryptoCapo_ آورده شده است:

بیایید به داده‌های مشتقات اتر نگاه کنیم تا ببینیم آیا بدتر شدن شرایط بازار بر احساسات سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد یا خیر.

معامله گران حرفه ای کم کم از سطح وحشت خارج می شوند

معامله گران خرده فروشی اغلب از معاملات آتی سه ماهه به دلیل تفاوت قیمت با بازارهای نقدی اجتناب می کنند. آنها ابزار انتخابی برای معامله گران حرفه ای هستند زیرا از نوسانات در نرخ های تامین مالی که اغلب در قراردادهای آتی دائمی رخ می دهد جلوگیری می کنند.

حق بیمه سالانه دو ماهه باید بین +4٪ و +8٪ در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. بنابراین، وقتی معاملات آتی با تخفیف در برابر بازارهای نقدی معمولی معامله می‌شود، نشان‌دهنده عدم اعتماد به خریداران اهرمی است – یک شاخص روند نزولی.

حق بیمه سالانه مدت دو ماهه اتر. منبع: Laevitas.ch

نمودار بالا نشان می دهد که معامله گران مشتقات به روند نزولی ادامه می دهند زیرا حق بیمه آتی اتر منفی است. با این حال، حداقل در 29 نوامبر بهبودی ملایمی را نشان داد. خرس‌ها می‌توانند نشان دهند که چقدر از حق بیمه خنثی تا صعودی 0% تا 4% فاصله داریم، اما پس از افت 71% در یک سال، وزن بسیار خوبی وجود دارد. .

با این حال، معامله گران همچنین باید بازارهای اختیارات اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا اثرات خارجی خاص ابزار آتی را رد کنند.

معامله گران آپشن انتظار یک افزایش ناگهانی را ندارند

انحراف دلتا 25% زمانی که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت در جهت صعودی یا نزولی بیش از حد هزینه می پردازند، نشانه تعیین کننده ای است.

در بازارهای نزولی، معامله گران آپشن نرخ های بالاتری را برای کاهش قیمت در نظر می گیرند که باعث می شود شاخص چولگی به بالای 10 درصد برسد. از سوی دیگر، بازارهای صعودی تمایل دارند که شاخص چولگی را به زیر 10-% بکشند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

اتر گزینه های 60 روزه 25% شیفت دلتا: منبع: Laevitas.ch

انحراف دلتا هفته گذشته کاهش یافت و نشان داد که معامله گران آپشن در ارائه حفاظت نزولی راحت تر هستند.

در حالی که تغییر دلتا 60 روزه 18 درصد است، نهنگ ها و سازندگان بازار در احتمال کاهش قیمت بالاتر برای اتر قیمت گذاری می کنند. در نتیجه، هم بازارهای اختیاری و هم بازارهای آتی به معامله‌گران حرفه‌ای اشاره می‌کنند که از آزمایش مجدد 1070 دلار می‌ترسند، مسیر طبیعی اتریوم.

از نقطه نظر خوش بینانه، داده های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode نشان می دهد که فروش نوامبر 2022 چهارمین فروش بزرگ بیت کوین (BTC) است. این حرکت منجر به زیان 10.2 میلیارد دلاری در 7 روز شد.

در نتیجه، شانس تسلیم شدن برای دارندگان اتر گذشته است، و کسانی که در حال حاضر شرط‌های صعودی می‌گذارند – معیارهای مشتقات ETH را به چالش می‌کشند – سرانجام برجسته خواهند شد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉