مشتقات اتریوم با نزولی معاشقه می کنند: مراقب حمایت 1820 دلاری باشید


رالی شکست خورده بالای 2000 دلار در 6 می ثابت کرد که گاوهای ETH با اضافه کردن موقعیت های خرید اهرمی راحت نیستند.

پس از یک رالی کوتاه بالای 2000 دلار در 6 می، قیمت اتر (ETH) به محدوده باریک 1820 تا 1950 دلار بازگشته است که در سه هفته گذشته عادی بوده است.

طبق آخرین داده‌های معاملات آتی اتر و گزینه‌ها، نرخ‌ها از کاهش قیمت اتر به زیر سطح حمایت 1820 دلاری حمایت می‌کنند، زیرا معامله‌گران حرفه‌ای تمایلی به اضافه کردن خنثی به موقعیت‌های صعودی با استفاده از قراردادهای مشتقه ندارند.

قیمت اتر به دلار، نمودار 12 ساعته. منبع: TradingView

حتی شوق memecoin که تقاضای شبکه اتریوم را افزایش داد، نتوانست اعتماد سرمایه‌گذاران را القا کند. براساس داده‌های BitInfoCharts، میانگین کارمزد تراکنش‌های اتریوم در 6 می به 27.70 دلار افزایش یافت و به بالاترین حد در 12 ماه گذشته رسید. همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، یکی از عوامل اصلی افزایش تقاضای سیری ناپذیر Pepe (PEPE) در میان سایر memecoin ها بود.

علاوه بر این، افزایش هزینه های گاز، کاربران را به سمت راه حل های ردیف 2 سوق داده است که می توان از آن به عنوان یک ضعف تعبیر کرد. به عنوان مثال، به ویژه در برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، سپرده‌ها را از زنجیره اتریوم حذف می‌کند و باعث کاهش کل ارزش قفل شده (TVL) می‌شود.

برخی از تحلیلگران بر این باورند که فروش 30 میلیون دلاری اتر توسط بنیاد اتریوم به عدم موفقیت اتریوم به بالای 2000 دلار کمک کرد، زیرا حدود 20000 ETH به صرافی کریپتوکارنسی کراکن ارسال شد. آخرین انتقال مربوطه بنیاد در نوامبر 2021 انجام شد، زمانی که قیمت از حدود 4850 دلار فراتر رفت و متعاقبا 80٪ کاهش یافت.

از منظر اقتصاد کلان، این واقعیت که داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) آوریل ایالات متحده 4.9 درصد منتشر شده در 10 می، کمی کمتر از انتظارات بود، انتظارات سرمایه گذاران را برای ثابت ماندن نرخ های بهره در فدرال رزرو بعدی (فدرال رزرو) بیشتر افزایش داد. ) جلسه در ژوئن. ابزار FedWatch گروه CME نرخ پایداری 94٪ را در محدوده فعلی 5٪ تا 5.25٪ نشان داد.

بنابراین، بدون هیچ نشانه ای از بازگشت فدرال رزرو در افق، تقاضا برای دارایی های پرخطر مانند ارزهای دیجیتال باید تحت فشار باقی بماند. با این حال، اگر سرمایه‌گذاران نگران باشند که اتر به احتمال زیاد حرکت نزولی 3 هفته‌ای را بشکند، این باید در حق بیمه قرارداد آتی ETH و هزینه‌های فزاینده گزینه‌های فروش محافظ منعکس شود.

معاملات آتی اتر منعکس کننده تقاضای ضعیف در بلندمدت است

معاملات آتی اتر سه ماهه در میان نهنگ ها و جداول آربیتراژ محبوب هستند. با این حال، این قراردادهای ثابت ماهانه معمولاً با قیمت جزئی در بازارهای نقدی معامله می‌شوند که نشان می‌دهد فروشندگان برای تاخیر در پرداخت پول بیشتری می‌خواهند.

در نتیجه، قراردادهای آتی ETH در بازارهای سالم باید با حق بیمه 5 تا 10 درصد در سال معامله شوند – پدیده ای به نام contango که منحصر به بازارهای رمزنگاری نیست.

حق بیمه سالانه آتی سه ماهه اتر. منبع: Laevitas

معامله گران اتر در هفته گذشته بسیار محتاطانه عمل کردند، زیرا هیچ افزایشی در تقاضا برای اهرم بلند مدت طی آخرین رالی بالای 2000 دلار در 6 می وجود نداشت. حق بیمه اتریوم آتی که در حال حاضر 1.4 درصد است، نشان دهنده تمایل خریداران مشتقات است. قراردادها

معیار ریسک گزینه های اتر خنثی می ماند

معامله گران همچنین باید بازارهای اختیار معامله را بررسی کنند تا ببینند آیا اصلاحات اخیر باعث خوش بین شدن سرمایه گذاران شده است یا خیر. هنگامی که جداول آربیتراژ و سازندگان بازار برای حفاظت از جهت بالا یا نزول هزینه بیش از حد می‌دهند، یک کج دلتای فراخوانی ۲۵ درصدی یک علامت تعیین‌کننده است.

به طور خلاصه، اگر معامله‌گران انتظار کاهش قیمت اتر را داشته باشند، معیار چولگی به زیر 7% می‌رسد و فازهای هیجانی تمایل به واگرایی مثبت 7% دارند.

مرتبط با: DAO آربیتروم بیش از 3350 ETH درآمد از کارمزد تراکنش دریافت خواهد کرد

اتر گزینه های 30 روزه 25% انحراف. منبع: Amberdata و Blok

همانطور که در بالا نشان داده شد، شیب دلتای 25 درصدی گزینه های ETH در دو هفته گذشته خنثی بوده است زیرا گزینه های فروش محافظ در مقایسه با گزینه های تماس خنثی به صعودی مشابه با قیمتی منصفانه معامله می شوند.

گزینه های اتر و بازارهای آتی نشان می دهند که معامله گران حرفه ای از خود مطمئن نیستند، به خصوص با توجه به افزایش 10.6 درصدی از 2 تا 6 می. بنابراین، اگر حرکت جانبی 3 هفته ای به سمت نزولی شکسته شود، شاخص های مشتقات ضعیف تر به احتمال زیاد یک سوگیری نزولی را نشان می دهند.

به عبارت دیگر، اگر قیمت اتر به زیر 1820 دلار نزول کند، باید انتظار بیشتری برای شرط بندی های نزولی با استفاده از مشتقات ETH داشت که نشانه ای از ناامنی و عدم تقاضای بلندمدت است.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید