گاوهای اتریوم اقدامات نظارتی علیه مبادلات را نادیده می گیرند و برای هارد فورک Shapella آماده می شوند


به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران ETH نسبت به چالش‌های نظارتی پیش روی بازار کریپتو بی‌تفاوت هستند و به جای آن روی ارتقای بعدی شبکه تمرکز می‌کنند.

در دوازده روز گذشته، قیمت اتر (ETH) در یک محدوده نزولی باریک معامله شده است. با کمال تعجب، حتی خبری مبنی بر شکایت بایننس و چانگ‌پنگ “CZ” ژائو توسط کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) نیز سطح حمایت را شکست نداد.

شاخص قیمت اتر (ETH) به دلار، 12 ساعت. منبع: TradingView

شکایتی که در 27 مارس ارائه شد، ادعا می‌کند که بایننس خدمات تجارت مشتقات را به مشتریان مستقر در ایالات متحده بدون دریافت مجوز مشتقات ارائه می‌کند. علاوه بر این، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در 22 مارس اخطاریه ای به Coinbase ارسال کرد.

بایننس 35 درصد از سهام باز در معاملات آتی اتر را در اختیار دارد، حتی اگر معامله‌گران دلیلی برای کاهش موقعیت اتر خود به دلیل افزایش ریسک نظارتی نداشته باشند. بنابراین، اگر معامله‌گران به‌طور ناگهانی مجبور شوند موقعیت‌های خود را نقد کنند یا به دنبال ممنوعیت مؤثر دارایی‌های ایالات متحده از بازارهای بایننس، نقدینگی افت ناگهانی داشته باشد، این امر باید تأثیر قابل‌توجهی بر بازارهای مشتقات اتر داشته باشد.

انعطاف‌پذیری بازار را می‌توان پس از از دست دادن مزیت طولانی مدت بازار مشتقات BitMEX پس از قطعی 30 دقیقه‌ای در طی سقوط بیت‌کوین در مارس 2020 نشان داد. با این حال، هیچ راهی برای پیش‌بینی نتیجه شکایت تنظیم‌کننده‌ها علیه Binance وجود ندارد، بنابراین ساده‌لوحانه است که فرض کنیم احتمال اختلال در خدمات صفر درصد است، حتی اگر به این معنی باشد که مشتریان می‌توانند موقعیت‌ها را ببندند و دارایی‌ها را برداشت کنند.

به جای تمرکز صرف بر روی قیمت ETH، مهم است که مشتقات اتر را از نزدیک تماشا کنید تا بفهمید معامله‌گران حرفه‌ای چگونه واکنش نشان خواهند داد.

مشتقات ETH افزایش تقاضا برای طولانی مدت را نشان می دهد

در بازارهای سالم، حق بیمه سالانه دو ماهانه آتی باید بین 5 تا 10 درصد معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مربوطه را پوشش دهد. با این حال، زمانی که قرارداد با تخفیف (عقب‌افتاده) نسبت به بازارهای نقدی سنتی معامله می‌شود، نشان‌دهنده عدم اعتماد معامله‌گران است و یک شاخص نزولی در نظر گرفته می‌شود.

حق بیمه سالانه مدت دو ماهه اتر. منبع: Laevitas.ch

معامله گران مشتقه که از قراردادهای آتی در 29 مارس استفاده می کردند، با حرکت این شاخص به 4 درصد اندکی بالاتر بودند. حق بیمه آتی علیرغم اینکه زیر آستانه 5 درصد خنثی باقی مانده است، به بالاترین حد خود در چهار هفته گذشته رسید. این معامله گران حتی مطمئن تر شده اند که ساختار بازار باثبات خواهد ماند.

با این حال، افزایش تقاضا برای بلند مدت اهرمی (گاوها) لزوماً به معنای انتظار عملکرد مثبت قیمت نیست. در نتیجه، معامله‌گران باید بازارهای آپشن اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند که نهنگ‌ها و سازندگان بازار چگونه قیمت‌گذاری می‌کنند در احتمالات تغییرات قیمت در آینده.

مرتبط با: گری جنسلر، رئیس SEC در مورد سیاست ارزهای دیجیتال در کنگره حاضر می شود

معامله گران اختیار معامله تحت تأثیر اقدامات تنظیم کننده قرار نگرفته اند

انحراف دلتا 25% زمانی که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت در جهت صعودی یا نزولی بیش از حد هزینه می پردازند، نشانه تعیین کننده ای است.

در بازارهای نزولی، معامله گران آپشن نرخ های بالاتری را برای کاهش قیمت در نظر می گیرند که باعث می شود شاخص چولگی به بالای 8 درصد برسد. از سوی دیگر، بازارهای صعودی تمایل دارند متریک چولگی را به زیر -8 درصد بکشند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تقاضای کمتری دارند.

اتر گزینه های 60 روزه 25% شیفت دلتا: منبع: Laevitas.ch

نشانگر انحراف دلتا از 22 مارس خنثی بوده و به قیمت های مشابه برای گزینه های بالا و پایین اشاره دارد. با این حال، با توجه به اینکه قیمت اتر در حال نزدیک شدن به بالاترین سطح هفت ماهه خود یعنی 1800 دلار است، می‌توان انتظار داشت که گزینه‌های فروش محافظ با قیمت بالایی معامله شوند – که اینطور نیست.

با توجه به افزایش فشار نظارتی بر کوین بیس و بایننس، واضح است که بازارهای مشتقات نشان دهنده اطمینان هستند. حرکت صعودی برای اتر را می توان به فورک Shapella نیز نسبت داد که برای 12 آوریل تایید شد. زمانی که پیشنهاد بهبود اتریوم EIP-4895 فعال شد، اعتبار سنجی‌ها می‌توانند سکه‌های ETH را از زنجیره بیکن خارج کنند.

گزینه ها و بازارهای آتی نشان می دهد که معامله گران حرفه ای از اقدامات تنظیم کننده ها علیه بایننس و کوین بیس اهمیتی نمی دهند. کسانی که معتقدند تشکیل کانال در حال سقوط به سمت بالا خواهد شکست، ادعای محکمی دارند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *