اتریوم به بالای 1.2 هزار دلار رسید، اما معیارهای مشتقات نشان می دهد معامله گران از سقوط می ترسند

اتریوم به بالای 1.2 هزار دلار رسید، اما معیارهای مشتقات نشان می دهد معامله گران از سقوط می ترسند


از آنجایی که فدرال رزرو آمریکا به افزایش نرخ بهره ادامه می دهد، هیچ تقاضایی برای خرید اهرم اتریوم وجود ندارد که اخیراً به 1200 دلار افزایش یافته است.

اتر (ETH) پس از آزمایش پشتیبانی 1150 دلاری در روز قبل، 5.6 درصد در 20 دسامبر افزایش یافت. با این حال، روند نزولی همچنان ادامه دارد و یک کانال نزولی سه هفته‌ای را تشکیل می‌دهد، اقدامی که به دلیل انتظارات فدرال رزرو آمریکا برای افزایش بیشتر نرخ بهره است.

شاخص قیمت اتر/دلار آمریکا، 12 ساعت. منبع: TradingView

جیم بیانکو، رئیس شرکت تحقیقاتی شرکت Bianco Research، در 20 دسامبر گفت که فدرال رزرو تا سال 2023 به تشدید اقتصاد ادامه خواهد داد. در همان روز، بانک مرکزی ژاپن بسیار دیرتر از رقبای خود نرخ بهره را برای مبارزه با تورم افزایش داد. این حرکت غیرمنتظره، تحلیلگران را بر آن داشت تا نسبت به دارایی‌های پرخطر، از جمله ارزهای رمزنگاری‌شده، کاهش بیشتری داشته باشند.

اتریوم ممکن است پس از ارائه راه حلی برای امکان تامین مالی خودکار از کیف پول های اتریوم توسط پردازنده پرداخت های جهانی ویزا، کمی گیر کرده باشد. پرداخت خودکار برای صورت‌حساب‌های تکراری برای کیف‌پول‌های حافظ شخصی امکان‌پذیر نیست، بنابراین ویزا متکی بر قراردادهای هوشمند است که به عنوان «انتزاع حساب» شناخته می‌شوند. عجیب است که این مفهوم در سال 2015 با Vitalik Buterin ظهور کرد.

با این حال، مهم ترین موضوع مقررات است. در 19 دسامبر، کمیته خدمات مالی مجلس ایالات متحده قانونی را با هدف ایجاد دفاتر نوآوری در سازمان های دولتی که با خدمات مالی سروکار دارند، مجدداً معرفی کرد. به گفته پاتریک مک‌هنری، نماینده کارولینای شمالی، شرکت‌ها می‌توانند برای یک “توافقنامه انطباق قابل اجرا” با دفاتر مؤسساتی مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملات آتی کالا درخواست دهند.

در نتیجه، سرمایه‌گذاران بر این باورند که اتر می‌تواند با ضعیف شدن شاخص دلار DXY، قیمت‌های زیر 1000 دلار را مجدداً بازبینی کند و بازدهی 10 ساله خزانه‌داری ایالات متحده تقاضای بالاتری برای حمایت را نشان دهد. معامله گر CryptoCondom انتظار دارد چند ماه آینده برای بازارهای ارزهای دیجیتال بسیار نزولی باشد.

بیایید نگاهی به داده های مشتقات اتر بیندازیم تا ببینیم آیا حرکت نزولی اقتصاد کلان بر احساسات سرمایه گذاران تأثیر منفی گذاشته است یا خیر.

جهش اخیر بالای 1200 دلار جرقه ای برای روند صعودی ایجاد نکرد

معامله گران خرده فروشی اغلب از معاملات آتی سه ماهه به دلیل تفاوت قیمت با بازارهای نقدی اجتناب می کنند. در همین حال، معامله گران حرفه ای این ابزارها را ترجیح می دهند زیرا آنها از نوسانات نرخ های تامین مالی در یک قرارداد آتی دائمی جلوگیری می کنند.

حق بیمه سالانه دو ماهه باید بین +4٪ و +8٪ در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. هنگامی که معاملات آتی با تخفیف در بازارهای نقدی معمولی معامله می شود، نشان دهنده عدم اعتماد به خریداران اهرمی است که نشان دهنده یک سوگیری نزولی است.

حق بیمه سالانه مدت دو ماهه اتر. منبع: Laevitas.ch

نمودار بالا نشان می دهد که معامله گران مشتقه همچنان از اهرم بیشتری برای موقعیت های کوتاه (نزولی) استفاده می کنند زیرا حق بیمه آتی اتر منفی باقی می ماند. با این حال، فقدان تقاضا از سوی خریداران اهرمی به این معنا نیست که معامله گران انتظار عملکرد منفی قیمت بیشتری دارند.

بنابراین، معامله‌گران باید بازارهای آپشن اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا ببینند آیا سرمایه‌گذاران در حرکت‌های قیمت منفی غافلگیرکننده قیمت‌گذاری بالاتری دارند یا خیر.

معامله‌گران گزینه‌ها تمایلی به ارائه حفاظت منفی ندارند

انحراف دلتا 25% زمانی که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت در جهت صعودی یا نزولی بیش از حد هزینه می پردازند، نشانه تعیین کننده ای است.

در بازارهای نزولی، معامله گران آپشن نرخ های بالاتری را برای کاهش قیمت در نظر می گیرند که باعث می شود شاخص چولگی به بالای 10 درصد برسد. از سوی دیگر، بازارهای صعودی تمایل دارند که شاخص چولگی را به زیر 10-% بکشند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

اتر گزینه های 60 روزه 25% شیفت دلتا: منبع: Laevitas.ch

انحراف دلتا از 14 درصد به 20 درصد فعلی در برابر گزینه های قرار دادن محافظ پس از دسامبر افزایش یافت. این حرکت نشان داد که معامله‌گران گزینه‌ها با ریسک‌های نزولی راحت‌تر احساس نمی‌کنند.

شیب دلتای 60 روزه نشان می‌دهد که نهنگ‌ها و سازندگان بازار تمایلی به ارائه حفاظت منفی ندارند، که با توجه به کانال نزولی 3 هفته‌ای طبیعی به نظر می‌رسد.

به طور خلاصه، هر دو بازار اختیار و آتی نشان می‌دهند که معامله‌گران حرفه‌ای نسبت به جهش اخیر بالای 1200 دلار اطمینان ندارند. روند فعلی به نفع خرس های اتر است زیرا به نظر می رسد فدرال رزرو به برنامه کاهش ترازنامه خود ادامه می دهد، که برای بازارهای ریسک ویرانگر است.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉