خرس‌های اتریوم نسبت به داده‌های مشتقات دست بالا را دارند، اما برای چه مدت؟

خرس‌های اتریوم نسبت به داده‌های مشتقات دست بالا را دارند، اما برای چه مدت؟


خرس های اتریوم همچنان به سرکوب قیمت اتریوم ادامه می دهند، اما فعالیت خرید معامله گران و صرافی های نهادی با هدف ارائه شفافیت بیشتر می تواند احساسات سرمایه گذاران را افزایش دهد.

قیمت اتر (ETH) از 20 نوامبر تا 22 نوامبر 11.9٪ کاهش یافت و به 1074 دلار رسید که پایین ترین قیمت از جولای است. در حال حاضر، سرمایه‌گذاران دلیلی برای نگرانی دارند زیرا شرکت وام‌دهنده کریپتو جنسیس در ۲۱ نوامبر با مشکلاتی در جمع‌آوری سرمایه مواجه شد و شایعات ورشکستگی را برانگیخت.

با این حال، یکی از سخنگویان جنسیس به کوین تلگراف گفت که هیچ برنامه ورشکستگی قریب‌الوقوعی وجود ندارد زیرا این شرکت به مذاکره با طلبکاران خود ادامه می‌دهد.

ناراحتی با تمرکز مالی غیرمتمرکز (DeFi) پس از تغییر سیاست حفظ حریم خصوصی Uniswap Labs در 17 نوامبر ظاهر شد و نشان داد که داده های عمومی بلاک چین، اطلاعات مرورگر کاربران، داده های سیستم عامل و تعامل با ارائه دهندگان خدمات را جمع آوری می کند.

علاوه بر تقلب، هکری که پشت سرقت 447 میلیون دلاری بازار سهام FTX قرار داشت، دیده شد که وجوه اتر را جابجا می کند. در 20 نوامبر، مهاجم 50000 ETH را به یک کیف پول جداگانه منتقل کرد و با استفاده از دو پل renBTC آن را به بیت کوین تبدیل کرد.

معامله گران می ترسند که هکر ممکن است قیمت اتر را برای کسب سود با استفاده از شرط بندی های کوتاه اهرمی فشار دهد. این شایعه توسط @kundunsan در 15 نوامبر مطرح شد، اگرچه پست توییتر فاش نشد.

بیایید به داده‌های مشتقات اتر نگاه کنیم تا ببینیم آیا بدتر شدن شرایط بازار بر احساسات سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد یا خیر.

معامله گران حرفه ای از 10 نوامبر در حالت وحشت به سر می برند.

معامله گران خرده فروشی اغلب از معاملات آتی سه ماهه به دلیل تفاوت قیمت با بازارهای نقدی اجتناب می کنند، اما آنها ابزار ترجیحی معامله گران حرفه ای هستند زیرا از نوسانات در نرخ های تامین مالی که اغلب در قراردادهای آتی دائمی رخ می دهد اجتناب می کنند.

حق بیمه سالانه مدت دو ماهه اتر. منبع: Laevitas.ch

حق بیمه سالانه سه ماهه باید بین +4٪ و +8٪ در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. نمودار بالا نشان می دهد که معامله گران مشتقه از 10 نوامبر روند نزولی داشته اند، زیرا حق بیمه اتر آتی منفی است.

در حال حاضر یک رکود در قراردادها وجود دارد که غیرعادی است و اغلب به عنوان یک روند نزولی در نظر گرفته می شود. این معیار پس از افزایش 5 درصدی اتریوم در 22 نوامبر بهبود نیافت که نشان دهنده بی میلی معامله گران حرفه ای برای افزودن موقعیت های بلند (بالا) اهرمی است.

سرمایه گذاران همچنین باید بازارهای اختیارات اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا اثرات خارجی خاص ابزار آتی را رد کنند.

معامله گران آپشن از خرابی های بیشتر می ترسند

انحراف دلتا 25% زمانی که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت در جهت صعودی یا نزولی بیش از حد هزینه می پردازند، نشانه تعیین کننده ای است.

در بازارهای نزولی، معامله گران آپشن نرخ های بالاتری را برای کاهش قیمت در نظر می گیرند که باعث می شود شاخص چولگی به بالای 10 درصد برسد. از سوی دیگر، بازارهای صعودی تمایل دارند که شاخص چولگی را به زیر 10-% بکشند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

اتر گزینه های 60 روزه 25% شیفت دلتا: منبع: Laevitas.ch

شیب دلتا از 9 نوامبر بالاتر از آستانه 10 درصد بوده است و این نشان می دهد که معامله گران گزینه تمایل کمتری به ارائه حفاظت نزولی دارند. وضعیت در روزهای بعد بدتر شد زیرا شاخص چولگی دلتا به بالای 20 درصد رسید.

تغییر دلتا 60 روزه در حال حاضر 23 درصد است، بنابراین نهنگ ها و سازندگان بازار در احتمال کاهش قیمت بالاتر برای اتر قیمت گذاری می کنند. در نتیجه، داده های مشتقات اعتماد پایینی را نشان می دهد زیرا اتر سعی می کند پشتیبانی 1100 دلاری را حفظ کند.

با توجه به داده ها، گاوهای نر اتر نباید هنوز دستمالی شوند زیرا این معیارها به سمت عقب هستند. وحشت ناشی از ورشکستگی FTX و مشکلات بعدی نقدینگی در جنسیس می‌تواند به سرعت از بین برود اگر صرافی‌ها توسط فعالان بازار به‌عنوان اثبات عمومی برای افزایش ریسک بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران ذخایر و نهادی در طول رکود تفسیر شود.

با این حال، در حال حاضر، خرس‌های اتر همچنان از معیارهای مشتقات ETH بهتر عمل می‌کنند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉