سرویس Ethereum Archive Node با گفتن “موفق” خاموش می شود


ArchiveNode.io پس از ارائه داده های آرشیو شده گره بلاک چین اتریوم به مدت سه سال، درهای خود را بسته است.

سرویس Archive Node.io شبکه اصلی اتریوم ArchiveNode.io اعلام کرد که این پروژه با ادعای موفقیت آمیز بودن، تعطیل خواهد شد.

در 4 آوریل، ArchiveNode.io اعلام کرد که خدمات خود را پس از ارائه خدمات رایگان Ethereum mainnet Archive Node به توسعه دهندگان، دانشجویان و محققان به مدت بیش از سه سال، “خاتمه” می دهد.

گره آرشیو اتریوم نمونه ای از کلاینت اتریوم است که برای ایجاد بایگانی از تمام وضعیت های تاریخی پیکربندی شده است. این نوع گره ابزار مفیدی برای جست و جوی داده های تاریخی بلاک چین است که در گره های کامل قابل دسترسی نیست.

علاوه بر این، گره‌های آرشیو نیازی به مشارکت در اعتبارسنجی بلوک ندارند، بنابراین از نظر تئوری می‌توانند از ابتدا ساخته شوند، اما به ظرفیت ذخیره‌سازی بسیار بیشتری نیاز دارند.

این خبر را «دفای دود» که شروع به پروژه کرد و مدعی شد پروژه به این دلیل که «موفق شدیم» بسته شده است، اعلام شد و سپس افزود:

خدمات ما دیگر مورد نیاز نیست و جایگزین های دیگری وجود دارد که در زمان شروع امروز در دسترس نبودند.

او افزود که در زمان شروع پروژه هیچکس Archive Nodes را اجرا نمی کرد. تنها گزینه این بود که برای دسترسی به داده های بایگانی، ماهانه 250 دلار به ارائه دهنده زیرساخت اتریوم Infura پرداخت کنید.

هدف این پروژه «قرار دادن داده‌های آرشیو به دست توسعه‌دهندگان، دانشجویان و محققانی بود که می‌خواهند چیزهای بزرگ بسازند اما زمان، پول یا منابع لازم برای اجرای گره‌های آرشیو خود را ندارند».

او تایید کرد که این پروژه هرگز “پول یا سود” نداشته است.

مرتبط با: شکایت SEC به دنبال صلاحیت قضایی است زیرا گره های ETH در ایالات متحده “خوشه بندی” شده اند

او افزود که در حال حاضر یک بازار قوی از ارائه دهندگان تماس از راه دور (RPC) وجود دارد که دسترسی به داده های بایگانی را ارائه می دهند که پروژه را منسوخ می کند.

ArchiveNode.io از بنیاد اتریوم برای کمک اولیه 10000 دلاری وام های خدمات وب آمازون (AWS) برای اجرای پروژه تشکر کرد.

طبق گزارش کوین تلگراف در ماه آگوست، تنها سه ارائه دهنده ابر مرکزی بیش از دو سوم گره های اتریوم را تشکیل می دهند. بر اساس داده های آن زمان، بیش از نیمی از کل گره ها در AWS میزبانی می شدند.

ویژگی ها: «انتزاع حساب» کیف پول های اتریوم را تقویت می کند: راهنمای Dummies
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید