با حرکت اتریوم و لایت کوین، قیمت بیت کوین به دنبال جایگاه محکم تری است


قیمت بیت کوین حمایت 17000 دلاری را هدف قرار می دهد، در حالی که LTC روایت پیش از نصف شدن را دنبال می کند و ETH در جفت بیت کوین اندکی صعودی است.

اقدامات قیمت کریپتو در چند ماه گذشته سخت بوده است، اما در نهایت چند جوانه سبز شروع به ظهور کردند.

در حالی که بیت کوین (BTC) همچنان در روند نزولی قرار دارد، قیمت آن اخیراً در سطح 17000 دلار پشتیبانی شده است و به نظر می رسد که قیمت پینگ پنگ در محدوده 16700 تا 17300 دلار به معامله گران اجازه می دهد تا تنظیمات جالبی را روی چند آلتکوین انجام دهند.

بیایید نگاهی گذرا به برخی از الگوهای جذابی که در بازه زمانی هفتگی ظاهر می‌شوند بیندازیم.

آیا زمان نصف شدن هاپیوم لایت کوین فرا رسیده است؟

نمودار 1 روزه LTC/USDT. منبع: TradingView

لایت کوین (LTC)، یک فورک بیت کوین، چند ماه قبل از نصف شدن پاداش روند صعودی دارد، همانطور که در سال های 2015 و 2019 انجام شد.

هاوینگ بعدی لایت کوین 237 روز دیگر است و به نظر می رسد که آلت کوین در آستانه هاوینگ کمی هیجان دارد. از 6 نوامبر، LTC 58.6٪ افزایش یافته است و شروع به منعکس کردن عملکرد سه برابری قیمتی است که در هاوینگ های قبلی رخ داده است.

نشانگر میانگین متحرک چندگانه گوپی (GMMA) در بازه زمانی روزانه نیز سبز شده است – این به ندرت اتفاق می افتد.

از نظر تحلیل تکنیکال، LTC به روند پایین‌های بالاتر، تثبیت و شکست پرچم گاوی و به دنبال آن تثبیت بیشتر ادامه می‌دهد.

اگر LTC ساختار بازار فعلی خود را حفظ کند و به حرکت در امتداد میانگین متحرک 20 روزه ادامه دهد، قیمت آن می تواند قبل از نصف شدن به منطقه 100 تا 125 دلار افزایش یابد.

اتر راه خود را می سازد

بازه زمانی هفتگی ETH/BTC پیشرفت های قابل توجهی را نشان می دهد. بسته به نحوه مشاهده آن، می تواند یک شکل معکوس خوب برای سر و شانه ها باشد.

نمودار 1 روزه ETH/BTC. منبع: TradingView

همچنین می‌توان ادعا کرد که ETH/BTC هفتگی یک الگوی عظیم «نگه‌دار و بگیر» را نشان می‌دهد.

نمودار هفتگی ETH/BTC. منبع: TradingView

مانند لایت کوین، اندیکاتور GMMA در جفت هفتگی ETH/BTC از 8 آگوست به رنگ سبز روشن بوده است، که برای مدت چهار ماه می‌گذرد.

نمودار هفتگی ETH/BTC. منبع: TradingView

اقدام قیمت اتر در جفت دلار آمریکا و بیت کوین، به ویژه با توجه به وضعیت بازار گسترده تر، باعث افزایش ابروها می شود.

علی‌رغم این چشم‌انداز صعودی کوتاه‌مدت، قیمت اتریوم ممکن است با علائم قرمزی مانند سانسور بلاک چین اتریوم، انطباق اداره کنترل دارایی‌های خارجی ایالات متحده، عملکرد ETH در محیط ظاهراً کاهش‌دهنده پس از ادغام، و نگرانی‌ها در مورد احتمال اوراق بهادار ایالات متحده تحت تأثیر قرار گیرد. . و کمیسیون بورس و کمیسیون معاملات آتی کالا در حال تغییر دیدگاه خود نسبت به اتر به عنوان یک کالا هستند.

داده های زنجیره ای داستان جالبی را بیان می کند

نگاه کردن به داده های روی زنجیره مقداری رنگ به دست می دهد. داده های Glassnode نشان می دهد که آدرس های اتریوم با موجودی بیش از 32 اتریوم، 1000 اتریوم و 10000 اتریوم از تاریخ 7 نوامبر در روند صعودی قرار دارند.

موجودی آدرس ETH منبع: گره شیشه ای

در حالی که واکنش منفی کم است، توجه به معیارهای رشد مانند آدرس‌های جدید اتریوم، کاربران فعال روزانه، افزایش در گروه‌های تعادلی مختلف و درصد سود بسیار مهم است، زیرا این موارد در نهایت می‌تواند نشانه تغییر در روند و احساسات باشد.

مقایسه این معیارها با حجم معاملات، قیمت و سایر شاخص های تحلیل تکنیکال می تواند به معامله گران کمک کند تا دید جامع تری از اینکه آیا باز کردن موقعیت در ETH ایده خوبی است یا خیر.

MVRV Z-Score ETH نیز چند سیگنال می دهد. مشابه تجزیه و تحلیل زنجیره ای بیت کوین، MVRV Z-Score ارزش بازار فعلی دارایی را در مقابل قیمتی که سرمایه گذاران آن را خریداری کرده اند، بررسی می کند.

این معیار می تواند زمانی را نشان دهد که یک دارایی نسبت به ارزش منصفانه آن بیش از ارزش یا کمتر از ارزش آن است و زمانی که ارزش بازار به طور قابل توجهی بالاتر از سقف تحقق یافته است، اوج بازار را نشان می دهد.

با توجه به نمودار سه ساله MVRV Z-Score زیر، Z-Score به منطقه سبز بازگشته است.

ETH MVRV Z-Score. منبع: گره شیشه ای

مربوط: با احتیاط برخورد کنید: هشدار رگولاتور بانکی ایالات متحده برای رمزارزها

با توجه به بلاتکلیفی در بازار، نگرانی‌ها در مورد مقررات سخت‌گیرانه کریپتو، و تهدیدات ورشکستگی حل‌نشده، ورشکستگی، و سرایت ناشی از خرابی FTX، تعیین اینکه آیا زمان طولانی‌مدت روی ETH فرا رسیده است، دشوار است.

معامله گران ریسک گریز که به دنبال این هستند که ماشه را از بین ببرند، ممکن است موقعیت های خرید و فروش در معاملات آتی را در نظر بگیرند. به این ترتیب، اگر شخصی افزایش بلندمدت ETH را پیش‌بینی کند، می‌تواند در عین محافظت در برابر نزولی کوتاه‌مدت، موقعیتی ایجاد کند.

این خبرنامه توسط نویسنده آن Big Smokey نوشته شده است. واعظ فروتن نویسنده خبرنامه زیرمجموعه و مقیم در کوین تلگراف. هر جمعه، Big Smokey بینش‌های بازار، روش‌های روند، تحلیل و تحقیقات اولیه در مورد روندهای بالقوه در حال ظهور در بازار ارزهای دیجیتال را می‌نویسد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Big Smokey

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید