اتر در حال آزمایش 1200 دلار است، اما خرس‌ها برای گزینه‌های 1.13 میلیارد دلاری که در 25 نوامبر منقضی می‌شوند، موقعیت بهتری دارند.


خرس‌ها در موقعیت بهتری برای به دست آوردن تقریباً 215 میلیون دلار سود در طول انقضای اختیارات اتر در نوامبر هستند که بر قیمت اتریوم نزدیک به سطح مقاومت بحرانی فشار وارد می‌کند.

مهم نیست که بازه زمانی طولانی مدت یا هفتگی اتر (ETH) تحلیل شود، امید چندانی برای گاوها وجود ندارد. جدای از عملکرد منفی 69 درصدی سال تا به امروز، یک کانال نزولی مقاومتی را در 1200 دلار ارائه می دهد زیرا بر قیمت ETH فشار می آورد.

شاخص قیمت 4 ساعته اتر/دلار آمریکا. منبع: TradingView

عدم قطعیت نظارتی همچنان بر صنعت فشار می آورد. به عنوان مثال، استارلینگ، یک بانک دیجیتال مستقر در بریتانیا، در 22 نوامبر اعلام کرد که دیگر به مشتریان خود اجازه ارسال یا دریافت وجوه از مبادلات دارایی دیجیتال یا معامله گران را نخواهد داد. این بانک ارزهای دیجیتال را به عنوان «پرخطر و به شدت برای مقاصد مجرمانه استفاده می‌کند» توصیف کرد.

اخبار دیگر در رابطه با اکوسیستم اتریوم شامل پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) AAVE بود که در 22 نوامبر مورد حمله فروش کوتاه مدت با هدف سود بردن از وام های کم وثیقه قرار گرفت.

جالب است که سوء استفاده مشابهی در برنامه Mango Markets DeFi در ماه اکتبر رخ داد. در حالی که مهاجم یک حمله مستقیم به شبکه اتریوم نبود، نقص‌های مهمی را در برخی از برنامه‌های بزرگ وام‌دهی غیرمتمرکز وثیقه نشان داد.

همچنین، وام دهنده ارزهای رمزنگاری شده در سنگاپور، Hodlnaut گزارش شده است که با تحقیقات پلیس به دلیل تقلب و کلاهبرداری مواجه است. مشکلات در 8 آگوست پس از اشاره شرکت وام دهنده به بحران نقدینگی و تعلیق برداشت از پلت فرم آغاز شد.

در نهایت، در 22 نوامبر، سناتور ایالات متحده، الیزابت وارن، سقوط بازار سهام FTX را به وام‌های رهنی گران قیمت و سهام پنی در سال 2008 نسبت داد که برای طرح‌های پمپ و تخلیه استفاده می‌شد. وارن گفت که فروپاشی FTX باید زنگ خطری برای تنظیم کننده ها برای اجرای قوانین صنعت کریپتو باشد.

بنابراین، اگرچه اتریوم 11 درصد از 22 تا 24 نوامبر افزایش یافته است، گزینه های ماهیانه 1.13 میلیارد دلاری اتر که در 25 نوامبر منقضی می شوند، فشار قیمت زیادی را بر گاوها وارد می کند.

بیشتر شرط‌های صعودی بالای 1400 دلار قرار می‌گیرند

صعود اتر به سمت مقاومت 1650 دلاری در 5 نوامبر به گاوها سیگنال داد که روند صعودی ادامه خواهد داشت. این امر آشکار می شود زیرا تنها 17 درصد از گزینه های تماس (خرید) برای 25 نوامبر زیر 1400 دلار قرار می گیرند. در نتیجه، خرس‌های اتر برای انقضای ماهانه گزینه 1.13 میلیارد دلاری آینده موقعیت بهتری دارند.

گزینه های اتر، کل علاقه باز برای 25 نوامبر. منبع: CoinGlass

یک نمای گسترده تر با استفاده از نسبت خرید به فروش 1.44، موقعیت منحرفی را با سود باز شرط بندی (تماس) صعودی 665 میلیون دلاری در مقابل گزینه های فروش (فروش) 460 میلیون دلاری نشان می دهد. با این حال، اتر در حال حاضر حدود 1200 دلار است و خرس ها موقعیت غالب را در اختیار دارند.

به عنوان مثال، اگر قیمت اتر در 25 نوامبر در ساعت 08:00 UTC زیر 1250 دلار باقی بماند، فقط 40 میلیون دلار از گزینه های تماس (خرید) ارزش خواهد داشت. این تفاوت به این دلیل رخ می دهد که حق خرید اتر با قیمت 1250 دلار یا 1500 دلار در صورت معامله زیر این سطح در انقضا هیچ فایده ای ندارد.

خرس ها می توانند 215 میلیون دلار سود کنند

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس عملکرد قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیار معامله موجود برای ابزارهای خرید (قیمت صعودی) و فروش (خرس) در 25 نوامبر بسته به قیمت انقضا متفاوت است. عدم تعادل به نفع هر دو طرف باعث ایجاد سود نظری می شود:

  • بین 1050 تا 1150 دلار: 800 تماس و 20200 تماس. نتیجه خالص 215 میلیون دلار خرس ها را پشتیبانی می کند.
  • بین 1150 تا 1250 دلار: 3300 تماس و 15100 تماس. نتیجه خالص از شرط‌بندی 140 میلیون دلاری پشتیبانی می‌کند.
  • بین 1250 تا 1300 دلار: 4700 تماس و 13200 تماس. نتیجه خالص 100 میلیون دلار از خرس ها حمایت می کند.
  • بین 1300 تا 1400 دلار: 8700 جستجو و 8900 فروش. نتیجه خالص بین گاو نر و خرس متعادل است.

این تخمین تقریبی گزینه‌های خرید مورد استفاده در شرط‌بندی‌های صعودی را در نظر می‌گیرد و به‌ویژه گزینه‌ها را در معاملات خنثی تا نزولی قرار می‌دهد. با این حال، این ساده سازی بیش از حد، استراتژی های سرمایه گذاری پیچیده تر را نادیده می گیرد.

یک کیف پول ۷ ساله بیت کوین می تواند شرایط را برای گاوهای اتر پیچیده کند

گاوهای اتر باید قیمت را در 25 نوامبر به بالای 1300 دلار برسانند تا ترازو را متعادل کنند و از ضرر احتمالی 215 میلیون دلاری جلوگیری کنند. با این حال، در 23 نوامبر 2014 Mt. گاوهای اتر خوش شانس نیستند، زیرا کیف پول بیت کوین مربوط به هک Gox دارای 10000 بیت کوین است.

کی یانگ جو، یکی از بنیانگذاران شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Cryptoquant، این یافته ها را با بیان اینکه 0.6 درصد از وجوه به صرافی ها ارسال شده و می تواند نشان دهنده نقدینگی سمت فروش باشد، تایید کرد.

اگر خرس‌ها بر انقضای گزینه‌های ماهانه نوامبر ETH تسلط داشته باشند، این احتمالاً قدرت شلیک را برای شرط‌های منفی بیشتر می‌افزاید. بنابراین، در حال حاضر هیچ نشانه ای وجود ندارد که گاوها بتوانند وضعیت را معکوس کنند و از فشار مثلث نزولی دو هفته ای فرار کنند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید