با افزایش چالش‌های نظارتی و مشکلات شبکه، قیمت اتر برای حفظ پشتیبانی تلاش می‌کند


با تضعیف حمایت 1850 دلاری، حجم گزینه های اتر به یک سوگیری نزولی اشاره می کند.

قیمت اتر (ETH) از 21 آوریل برای حفظ حمایت 1850 دلاری تلاش کرده است، همان سطح قبل از صعود به 2100 دلار که در 13 آوریل آغاز شد. و 548 میلیون دلار در لونگ های اهرمی بین 19 آوریل و 21 آوریل تسویه شده است.

اولاً، به نظر می‌رسد که محیط نظارتی برای مبادلات متمرکز سخت‌تر شده است. برای مثال، Bybit مستقر در دبی، اعلام کرد که همه کاربران باید احراز هویت مشتری خود را بشناسند (KYC) برای انجام سفارش و برداشت. قبل از به‌روزرسانی 8 می، کاربران غیر KYC محدودیت برداشت ماهیانه 100000 USD Tether (USDT) داشتند.

صرافی جمینی مستقر در ایالات متحده در 21 آوریل اعلام کرد که یک پلت فرم مشتقات به زودی در خارج از ایالات متحده راه اندازی خواهد شد. این لیست شامل اکثر کشورهای اروپایی به جز ایالات متحده آمریکا، کانادا و سوئیس نمی شود.

شبکه اتریوم در آب های آشفته حرکت می کند

با توجه به استفاده کمتر آن در برنامه های غیرمتمرکز (Dapps)، شبکه اتریوم احتمالاً مشکلات خاص خود را دارد. برای شروع، کل سپرده های اتریوم در قراردادهای هوشمند اتریوم به پایین ترین سطح خود از آگوست 2020 کاهش یافته است.

برنامه های کاربردی شبکه اتریوم مجموع سپرده ها در ETH. منبع: DefiLlama

طبق داده‌های DefiLlama، اتریوم Dapps در ۲۴ آوریل به ۱۵.۳ میلیون ETH در کل ارزش قفل شده (TVL) رسید. این در مقایسه با 30 درصد کاهش از 22.0 میلیون ETH شش ماه قبل است. برای مقایسه، TVL بر اساس BNB 20٪ در BNB Smart Chain و سپرده های MATIC شبکه Polygon 11٪ کاهش یافت.

همچنین، تسلط شبکه اتریوم بر سپرده‌های استیبل کوین از 64 درصد به 54 درصد در دسامبر 2022 کاهش یافت و به پایین‌ترین حد در 12 ماه گذشته رسید. از سوی دیگر، شبکه Tron به دلیل کارمزد پایین تراکنش، بزرگترین برنده در استیبل کوین ها بوده است. برای مقایسه، میانگین کارمزد تراکنش شبکه اتریوم از فوریه 2023 بیش از 4 دلار بوده است.

سهم بازار اتریوم از نظر حجم در صرافی های غیرمتمرکز (DEX) در هفته منتهی به 5 مارس به 75 درصد رسید، اما در هفته منتهی به 16 آوریل به طور پیوسته به 44 درصد کاهش یافت.

حجم هفتگی DEX به صورت زنجیره ای. منبع: DefiLlama

سود در حجم معاملات DEX Arbitrum بود که از 7% به 22.2% و BNB Smart Chain که از 5 مارس از 5.1% به 16.6% افزایش یافت. قیمت، اما این رابطه چندان مستقیم نیست.

معامله گران حرفه ای روند نزولی را نشان می دهند

برای درک اینکه آیا معامله‌گران حرفه‌ای نرخ‌های بالاتری را برای کاهش قیمت ETH قیمت‌گذاری می‌کنند، لازم است بازارهای آپشن را تحلیل کرد. معامله‌گران می‌توانند احساسات بازار را با اندازه‌گیری اینکه آیا فعالیت بیشتری از طریق گزینه‌های خرید (خرید) یا خرید (فروش) انجام می‌شود، ارزیابی کنند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی استفاده می شود در حالی که گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شود.

نسبت تماس به تماس 0.70 نشان می دهد که نرخ باز شدن گزینه فروش از تماس های صعودی بیشتر عقب مانده است و بنابراین صعودی است. در مقابل، اندیکاتور 1.40 از گزینه های قراردادی پشتیبانی می کند که می توانند نزولی در نظر گرفته شوند.

مرتبط با: قیمت اتریوم، اوج‌های پایین‌تر در مقایسه با بیت‌کوین نشان‌دهنده کاهش بیشتر در ماه آوریل است

نرخ فروش حجم گزینه ETH. منبع: Laevitas

نسبت قرارداد به تماس برای حجم گزینه های اتر به پایین ترین سطح سه ماهه رسیده است که نشان دهنده تقاضای بیش از حد برای فروش های خنثی به نزولی است. در حال حاضر، گزینه های خرید محافظ بیش از چهار برابر بیشتر از گزینه های تماس خنثی تا صعودی است.

با توجه به محیط نظارتی نامشخص در ایالات متحده و تأثیرات شبکه های رقیب، بعید است که قیمت اتر پشتیبانی 1850 دلاری را حفظ کند، چه از فناوری های لایه دو استفاده کند یا نه. معامله گران مشتقه به وضوح احتمال بالاتر حرکت منفی قیمت را منعکس می کنند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید