قیمت اتر 1820 دلار است اما معامله‌گران حرفه‌ای نسبت به سود بیشتر شک دارند


معامله‌گران اتر در طول هفته گذشته خنثی بوده‌اند و این نشان می‌دهد که اطمینان کمی وجود دارد که ETH به بالای 2000 دلار برسد.

قیمت اتر (ETH) در سه هفته گذشته بالاتر از 1820 دلار باقی مانده است، علیرغم اینکه از 18 تا 21 آوریل با 13.7 درصد اصلاح مواجه شده است. با این حال، تجزیه و تحلیل یک بازه زمانی گسترده‌تر، دیدگاه سازنده‌تری ارائه می‌دهد، زیرا ETH طی سه ماه 20.8 درصد افزایش یافته و شاخص سهام S&P 500 ثابت است. با این حال، با توجه به گزینه‌های اتریوم و معیارهای آتی، سودها برای حفظ روند صعودی معامله‌گران حرفه‌ای کافی نبود.

بدتر شدن شرایط اقتصاد کلان، از جمله بحران جاری بانکی، حرکت مثبت ارزهای دیجیتال را در سال 2023 افزایش داد. به گفته آرتور هیز، مدیر عامل سابق صرافی مشتقات ارز دیجیتال BitMEX، اگر دولت از نجات بانک First Republic خودداری کند، این می تواند یک واکنش زنجیره ای خطرناک ورشکستگی را ایجاد کند.

خطرات رکود پس از رشد اقتصادی ایالات متحده با سرعت متوسط ​​1.1٪ سالانه در سه ماهه اول، بسیار کمتر از انتظارات 2٪ افزایش یافت. از سوی دیگر، در حالی که شاخص قیمت مخارج مصرف شخصی در سه ماهه اول 4.2 درصد افزایش یافته است، تورم همچنان به اقتصاد آسیب می زند.

روند نزولی نهنگ ها و سازندگان بازار، کاهش ارزش کل قفل شده (TVL) در شبکه اتریوم و میانگین هزینه تراکنش های بالای 4 دلار از ماه فوریه است. طبق داده های DefiLlama، اتریوم DApps در 24 آوریل به 15.3 میلیون ETH در TVL رسید. این در مقایسه با 30 درصد کاهش از 22.0 میلیون ETH شش ماه قبل است.

عدم موفقیت اتر به بالای 2000 دلار نیز ممکن است نشان دهنده این باشد که معامله گران انتظار دارند فدرال رزرو در 3 می دوباره نرخ بهره را افزایش دهد. نرخ‌های بهره بالاتر، سرمایه‌گذاری‌های با درآمد ثابت را جذاب‌تر می‌کند، در حالی که کسب‌وکارها و خانواده‌ها با هزینه‌های اضافی برای تامین مالی مجدد بدهی‌های خود مواجه می‌شوند که یک محیط نزولی ایجاد می‌کند. برای دارایی های ریسک از جمله ETH.

معاملات آتی اتر نشان دهنده عدم اشتهای خرید است

معاملات آتی اتر سه ماهه در میان نهنگ ها و جداول آربیتراژ محبوب هستند. با این حال، این قراردادهای ثابت ماهانه معمولاً با قیمت جزئی در بازارهای نقدی معامله می‌شوند که نشان می‌دهد فروشندگان برای تاخیر در پرداخت پول بیشتری می‌خواهند.

در نتیجه، قراردادهای آتی در بازارهای سالم باید با 5 تا 10 درصد حق بیمه سالانه معامله شوند – پدیده ای که به عنوان contango شناخته می شود و مختص بازارهای رمزنگاری نیست.

حق بیمه سالانه مدت 3 ماهه اتر. منبع: Laevitas.ch

معامله گران اتر در چند هفته گذشته محتاط بوده اند و با وجود رسیدن به بالای 2100 دلار در 14 آوریل، هیچ افزایشی در تقاضا برای لونگ های اهرمی مشاهده نشده است.

همچنین، حق بیمه اتر آتی از آخرین بالاترین سطح خود یعنی 4.7% در 1 آوریل به 1.8% فعلی کاهش یافت. این نشان می دهد که خریداران از موقعیت های خرید اهرمی اجتناب می کنند و تقاضای متوسطی برای موقعیت های کوتاه (نزولی) با استفاده از قراردادهای آتی وجود دارد.

معامله گران اتر آپشن با این کاهش معاشقه می کنند

معامله گران همچنین باید بازارهای اختیار معامله را بررسی کنند تا ببینند آیا اصلاحات اخیر باعث خوش بین شدن سرمایه گذاران شده است یا خیر. انحراف دلتا 25 درصد نشانه تعیین کننده ای است زمانی که جداول آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت در جهت بالا یا پایین هزینه اضافی می پردازند.

به طور خلاصه، اگر معامله‌گران انتظار کاهش قیمت اتر را داشته باشند، معیار چولگی به بالای 7 درصد افزایش می‌یابد و در طول مراحل هیجان، واگرایی منفی 7 درصدی وجود خواهد داشت.

مرتبط با: 11 رهبر صنعت درباره راه‌های مؤثر برای اطمینان از شرط‌بندی سازگار بحث می‌کنند

اتر گزینه های 30 روزه 25% شیفت دلتا: منبع: Laevitas

در حال حاضر، گزینه دلتا بین 25% واگرایی، فروش محافظ و گزینه های تماس خنثی تا صعودی خنثی است. با این حال، از 24 تا 26 آوریل، این اندیکاتور برای مدت کوتاهی بالای 7 درصد باقی ماند زیرا معامله گران نگران هستند که اصلاح قیمت شدید محتمل ترین سناریو باشد.

این تغییر نشان‌دهنده افزایش جزئی در اعتماد به نفس است، اما طبق انحراف گزینه ۲۵ درصد، ترس متوسط ​​در چهار هفته گذشته غالب بوده است.

در اصل، گزینه های اتر و بازارهای آتی نشان می دهد که معامله گران حرفه ای نسبت به هفته قبل اعتماد کمتری دارند، اما بیش از حد بدبین نیستند. در مجموع، اگر قیمت ETH به بالای 2000 دلار برسد، برای بسیاری تعجب آور خواهد بود، اما در عین حال، شاخص ها هیچ نشانه ای از استرس نشان نمی دهند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید