اشتراک ETH در صرافی های برتر به سانسور اتریوم اضافه می کند: داده ها

اشتراک ETH در صرافی های برتر به سانسور اتریوم اضافه می کند: داده ها


یکی از بزرگ‌ترین عواملی که بی‌طرفی قابل اعتماد اتریوم را تضعیف می‌کند، سانسور رله‌های MEV توسط اکوسیستم‌ها و صرافی‌های کریپتو است.

برای اکثر اکوسیستم های رمزنگاری، پیروی از تحریم های فدرال تأثیر منفی بر دسترسی جهانی آنها دارد. با این حال، وقتی صحبت از اتریوم می‌شود، سرمایه‌گذاران قدرت قابل توجهی در تصمیم‌گیری میزان سازگاری اکوسیستم دارند.

حدود 60 درصد از تمام بلوک‌های اتریوم پس از ادغام با تحریم‌های ایالات متحده اعمال شده توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) مطابقت دارند. در حالی که جامعه کریپتو با این تحول مخالف است، بسیاری از آنها در کمک به اتریوم برای رسیدن به انطباق کامل با OFAC شکست می‌خورند.

یکی از بزرگ‌ترین عواملی که بی‌طرفی قابل اعتماد اتریوم را تضعیف می‌کند، سانسور رله‌های MEV توسط اکوسیستم‌ها و صرافی‌های کریپتو است. رله‌های ارزش استخراج‌پذیر ماینر (MEV) به‌عنوان واسطه‌ای بین تولیدکنندگان بلوک و سازندگان بلاک عمل می‌کنند که توسط بازیکنان پیشرو ارزهای دیجیتال مانند Binance، Celsius Network، Coinbase، Kraken و Cream Finance استفاده می‌شوند.

تابلوی برتر مجرمان سانسور اتریوم. منبع: Watch MEV

کاربرانی که اتر (ETH) را روی پلتفرم‌هایی که رله‌های MEV را روی اعتبار‌دهنده‌های خود سانسور می‌کنند (همانطور که در بالا نشان داده شده است) به طور مستقیم در سانسور اتریوم سهیم هستند. پلتفرم‌های کریپتو می‌توانند با استفاده از یک رله تقویت‌کننده MEV بدون سانسور به بهبود وضعیت کمک کنند.

برای تایید کننده ها و اپراتورهای رله، برخی از انتقال های محبوب MEV-boost که از سانسور پشتیبانی نمی کنند عبارتند از: Ultra Sound Money، Agnostic Boost، Aestus، BloXroute Max Profit، BloxRoute Ethical، Manifold و Relayooor.

داده های انطباق OFAC برای 100 بلاک آخر اتریوم. منبع: Watch MEV

در زمان نگارش این مقاله، 67 بلاک از 100 بلاک آخر اتریوم برای اجرای انطباق OFAC پیدا شد.

به عنوان سرمایه گذار، درک این نکته مهم است که سانسور در سطح پروتکل یک عامل بازدارنده در برابر هدف ارزهای دیجیتال برای انتشار امور مالی باز و فراگیر است. بنابراین، برای سرمایه گذاران و ارائه دهندگان خدمات مهم است که رله های تقویت کننده MEV بدون سانسور را ترجیح دهند.

مربوط: توسعه دهنده می گوید BNB Chain اکنون آدرس های منحصر به فرد بیشتری نسبت به اتریوم دارد

اکوسیستم اتریوم اخیرا شاهد دو آدرس غیرفعال بوده که چهار سال بعد 22982 اتریوم را انتقال می دهند.

انتقالات ETH مورد بحث را می توان به پلتفرم های تجاری Genesis و Poloniex ردیابی کرد، جایی که نهنگ های ناشناخته به ترتیب 13,103.99 ETH و 9,878 ETH را انتقال دادند.
نویسنده: Arijit Sarkar

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉