درآمد Friend.tech از 10000 ETH، TVL از 30000 ETH فراتر رفت


پلتفرم رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز از زمان راه اندازی خود در هفته دوم آگوست به تکامل خود ادامه داده است و حتی در زمانی که منتقدان کاهش آن را پیش بینی کرده بودند، به اوج های بسیار جدیدی رسیده است.

Friend.tech، پلتفرم غیرمتمرکز رسانه اجتماعی که بر پایه پروتکل لایه 2 کوین بیس ساخته شده است، از نظر رشد درآمد و ارزش کل قفل شده در پلتفرم خود به اوج جدیدی رسیده است.

طبق داده‌های Dune Analytics، درآمد Friend.tech در 2 اکتبر به 10663 ETH افزایش یافت و TVL آن از 30000 ETH فراتر رفت. آخرین رونق در درآمد و فعالیت های تجاری در حالی رخ می دهد که هیجان از روزهای اولیه راه اندازی کاهش یافته است. .

Friend.tech، یک پلتفرم شبکه اجتماعی غیرمتمرکز که در آگوست 2023 راه اندازی شد، به کاربران اجازه می دهد تا «کلیدهای» مرتبط با حساب های X (توئیتر سابق) متعلق به دوستان یا تأثیرگذاران خود را تغییر دهند. این کلیدها به کاربران اجازه دسترسی به اتاق‌های چت درون برنامه‌ای خصوصی و محتوایی را می‌دهند که فقط برای آن کاربر در دسترس است. کاربران می توانند سهام دوستان و اینفلوئنسرهای خود را در این پلتفرم خریداری کنند.

در حالی که مفهوم یک پلتفرم شبکه اجتماعی غیرمتمرکز با مدل اشتراک درآمد توسط بسیاری در فضای Web3 ستایش شده است، این پلتفرم توجه منتقدان را نیز به خود جلب کرده است.

پلت فرم غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی از زمان راه اندازی آن در چند ماه پیش چندین بار “مرده” اعلام شده است. یکی از مفسران ارزهای دیجیتال مدل درآمد را زیر سوال برد و 6 تا 8 هفته قبل از پایان جذابیت به پلتفرم داد. منتقدان خاطرنشان کرده اند که نرخ افزایش قیمت سهام در چند هفته اول باعث شده است که این روند در بلندمدت ناپایدار باشد.

مرتبط با: Pepecoin – اتهامات مربوط به معاملات داخلی در بحبوحه سرقت توکن ظاهر می شود

اما با وجود انتقادات، پلتفرم Friend.tech همچنان شاهد افزایش رکورد جدیدی در درآمد و رشد کاربران بود.

آخرین رونق درآمد آن زمانی رخ داد که تعداد کاربران تراکنش‌های مکالمه در این پلتفرم به 9,200,882 افزایش یافت. در حالی که حجم معاملات فعلی نسبت به افزایش مشاهده شده در هفته اول سپتامبر کاهش یافته است، رشد مداوم درآمد و TVL نشان می دهد که این پلتفرم همچنان مورد توجه کاربران است.

مجله: سفرها: هروه لارن در مورد بیت کوین، میمون ها و روانشناسی NFTهای «تراشه آبی»
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید