پس از قوانین جدید، استونی 400 شرکت رمزنگاری را مسدود می کند


رگولاتور پولشویی استونی تعدادی از مشکلاتی را که در شرکت‌های رمزنگاری محلی پیدا می‌کند، مانند مدیران بداخلاق و طرح‌های تجاری بیهوده برجسته کرد.

در استونی، حدود 400 ارائه‌دهنده خدمات دارایی مجازی (VASPS) داوطلبانه تعطیل شده‌اند یا مجوزهای آن‌ها لغو شده‌اند، به دنبال قوانین ضد تأمین مالی تروریسم و ​​مبارزه با پولشویی (AML) دولت که در ماه مارس به اجرا درآمد.

قوانین اصلاح شده، علاوه بر معرفی قانون سفر گروه ویژه اقدام مالی، دامنه تعریف شده VASP ها را گسترش داد، شرکت ها را ملزم به داشتن پیوندهای قانونی با استونی، افزایش هزینه های مجوز، و الزامات گزارش سرمایه و اطلاعات کرد.

بر اساس بیانیه 8 مه واحد اطلاعات مالی استونی (FIU)، تغییر 15 مارس در قوانین AML باعث شده است که حدود 200 ارائه دهنده خدمات ارز دیجیتال داخلی به طور داوطلبانه تعطیل شوند.

منبع: واحد اطلاعات مالی جمهوری استونی

حدود سال 189، اختیار آنها به دلیل “عدم رعایت شرایط” لغو شد.

با توجه به مدارک ارائه شده از سوی ارائه دهندگان خدماتی که اختیارات خود را از دست داده اند، نحوه عملکرد و خطرات ناشی از آن، می توان گفت که پاسخ قانونگذار نسبت به اصلاح قانون و فعالیت های حسابرسی قبل و بعد از آن خارج شده است. محل ماتیس ماکر، مدیر واحد اطلاعات مالی، افزود:

ما موقعیت هایی را دیده ایم که هر ناظری را در تجدید اختیارات شگفت زده می کند.»

طبق اعلام FIU، پس از پاکسازی شدید، از اول ماه مه، 100 شرکت رمزنگاری فعال در استونی ثبت شده بودند.

FIU تعدادی از مشکلات رایجی را که در شرکت هایی که به اجبار تعطیل کرده بود، به ویژه در رابطه با اطلاعات گمراه کننده شرکت، برجسته کرد.

برای ذکر چند نمونه، برخی از شرکت ها اعضای هیئت مدیره و وابستگی های شرکت را بدون اطلاع شخص واقعی ثبت کرده بودند، در حالی که شرکت های دیگر تعداد زیادی از افراد با سابقه حرفه ای جعلی را در رزومه خود در کتاب خود داشتند.

همچنین مشخص شد که بسیاری از شرکت‌ها طرح‌های تجاری مشابهی را کپی و جایگذاری می‌کنند، که حاوی “هیچ منطق یا ارتباطی با استونی” نیست.

مرتبط با: بیت کوین در لیختن اشتاین پرواز می کند: وزیر خدمات دولتی را پیشنهاد می کند که با ارز دیجیتال پرداخت می شود

استونی در چند سال گذشته تلاش قابل توجهی برای وضع قوانین قوی AML در سراسر جهان انجام داده است. این عمدتاً به دلیل کشف در سال 2018 بود که تقریباً 235 میلیارد دلار سرمایه غیرقانونی از طریق شعبه استونی مگا بانک دانمارکی Danske Bank شسته شده است.

جنگ جاری بین روسیه و اوکراین نیز تأثیر داشته است، زیرا استونی مجبور شده است از طریق مقررات قوی AML به عنوان بخشی از مشارکت خود با ایالات متحده، «درآمدهایی را که از ماشین جنگی روسیه حمایت می‌کند و از سیستم‌های مالی بین‌المللی محافظت می‌کند، کاهش دهد».

یکی دیگر از عوامل موثر در قوانین اخیراً توسعه‌یافته AML، عضویت آن در اتحادیه اروپا است، به این معنی که به زودی باید قوانین بازار دارایی‌های رمزنگاری (MiCA) را که قرار است در اوایل سال 2025 اجرایی شوند، اجرا کند. .

تحت MiCA، شرکت های رمزنگاری مشمول الزامات سختگیرانه AML و ضد تروریسم خواهند بود.

مرتبط با: مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟


نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید