Erik Voorhees 40,000 دلار بیت کوین را تا ژوئن پیش بینی می کند، اما اجماع کمی در بین کارشناسان وجود دارد.

Erik Voorhees 40,000 دلار بیت کوین را تا ژوئن پیش بینی می کند، اما اجماع کمی در بین کارشناسان وجود دارد.


اریک وورهیس، مدیر عامل ShapeShift انتظار دارد بیت کوین تا تابستان به 40000 دلار برسد، در حالی که تیم دریپر پیش بینی 250000 دلاری خود را برای دومین سال متوالی حفظ کرد.

در چند هفته گذشته، اجماع کمی میان مفسران بیت کوین وجود داشته است، به طوری که مدیران کریپتو، تحلیلگران پژوهشی و سرمایه گذاران میلیاردر رویکردهای بسیار متفاوتی را برای آنچه در انتظار بیت کوین برای سال آینده است، ارائه کرده اند.

در حالی که یک بنیانگذار صرافی ارز دیجیتال انتظار دارد بیت کوین (BTC) تا “تابستان” سال 2023 به 40000 دلار برسد، یک میلیاردر بیت کوین پیش بینی قیمت بیت کوین خود را برای سال 250000 دلار تجدید کرده است.

Erik Voorhees – 40,000 دلار تا “تابستان”

اریک وورهیس، بنیانگذار و مدیر عامل صرافی ارزهای دیجیتال ShapeShift، در مصاحبه ای با Bankless در ژانویه نسبت به بهبود احتمالی قیمت بیت کوین خوش بین بود. او تعجب نمی کند.” توسط “تابستان”

وورهیس اضافه کرد که اگر پیش‌بینی‌اش درست از آب درآید، «2.5 برابر» قیمت فعلی آن 16666 دلار خواهد بود که به گفته او «بازدهی عالی» است.

مدیر اجرایی کریپتو نتوانست زمان اجرای صعودی بعدی را مشخص کند و تنها گفت که در “شش ماه تا سه سال آینده” خواهد آمد.

اما او این ایده را رد کرد که ممکن است “ده سال” طول بکشد و استدلال کرد که اگر این کار انجام شود، به معنای کل “چیز” است. […] احتمالا شکست خورده است.»

با نگاهی به آینده، وورهیز گفت که محیط کلان، سخت‌تر شدن نرخ‌های بهره و شرایط پولی عوامل بزرگی در نحوه عملکرد بازار ارزهای دیجیتال در سال جاری هستند.

او همچنین اذعان کرد که شهرت خارجی کریپتوها “فقط آشغال” است، اما این مفسران زمانی که رالی بعدی اتفاق بیفتد “کور” خواهند بود.

وورهیز گفت: «ما در حال حاضر در بحبوحه یک انقلاب هستیم، چه در بازار گاو نر باشیم و چه در بازار نزولی.

تیم دریپر – 250000 دلار تا آوریل 2024

در همین حال، تیم دریپر، سرمایه گذار میلیاردر بیت کوین، با آخرین پست توییتری خود در 1 ژانویه به خم شدن زانوهای خود ادامه داد و نشان داد که حتی پیش بینی 250000 دلاری بیت کوین خود را روی یک تی شرت چاپ کرده است.

دراپر برای اولین بار در آوریل 2018 طی یک سخنرانی در دانشگاه دراپر خود در سن متئو پیش بینی جسورانه قیمت بیت کوین 250000 دلار را انجام داد.

در آن زمان، او گفت که تا سال 2022 به 250000 دلار در هر بیت کوین فکر می کند و به آنچه که او به عنوان یک کره کریستالی توصیف می کند، نگاه می کند.

Draped گفت که مردم این پیش‌بینی را «دیوانه‌کننده» می‌دانند، اما به مخاطبانش اطمینان داد که این پیش‌بینی اتفاق می‌افتد و «شگفت‌کننده» خواهد بود.

دراپر در جدیدترین پست توییتری خود اذعان کرد که پیش‌بینی 250 هزار دلاری وی تا سال 2022 «تا حدودی نادرست» است، اما معتقد است که این پیش‌بینی «قطعاً» قبل از نصف شدن بیت‌کوین، که برای آوریل 2024 برنامه‌ریزی شده بود، اتفاق می‌افتد. .

با این حال، این پیش بینی صعودی با نظرات متعدد یکی از کاربران در توییتر مواجه شد. توییت کردن آنها علاقه خود را به قیمت بیت کوین از دست داده اند، زیرا درجه سانتیگراد یک بیت کوین را از دارایی آنها دزدیده است. یکی دیگر در حالی که توئیت “امیدها زیاد است”، دیگری تخمین زده بعید است که در سال 2023 حتی از 30000 دلار فراتر رود.

مایک مک گلون – 100000 دلار تا سال 2025

نظرات دریپر حتی در میان حامیان بیت کوین می تواند به ویژه صعودی دیده شود.

در سپتامبر 2022، مایک مک گلون، استراتژیست ارشد کالای بلومبرگ، که در گذشته نسبت به آینده بیت کوین خوش بین بود، پیش بینی کرد که این ارز دیجیتال تا سال 2025 تنها به 100000 دلار خواهد رسید.

او پیش از این در مصاحبه ای در اکتبر 2020 این پیش بینی را انجام داد و گفت که بیت کوین در مسیر رسیدن به “100000 دلار تا سال 2025” قرار دارد. یک سال بعد، در مصاحبه ای با کیتکو نیوز، او بر برآورد خود ایستاد و گفت که رسیدن به “100000 دلار” “مسئله زمان” است.

او گفت این به این دلیل است که عرضه همچنان “کاهش” است، در حالی که پذیرش و تقاضا “هنوز در حال افزایش است”.

منشور استاندارد – 5000 دلار در سال 2023

در دسامبر، شرکت بانکداری استاندارد چارترد مستقر در بریتانیا پیش‌بینی کرد که بیت کوین می‌تواند در سال 2023 به 5000 دلار سقوط کند که یکی از «غافلگیری‌های بازار مالی» احتمالی در سال 2023 است.

بر اساس گزارش 5 دسامبر سی‌ان‌بی‌سی، افزایش بازده و رکود در سهام فناوری می‌تواند منجر به تسریع فروش بیت‌کوین شود که منجر به ورشکستگی و سقوط بیشتر در حوزه ارزهای دیجیتال و سقوط اعتماد سرمایه‌گذاران به دارایی‌های دیجیتال شود.

با این حال، نویسنده یادداشت سرمایه‌گذار، اریک رابرتسن، رئیس تحقیقات جهانی این شرکت، اظهار داشت که این یک تخمین افراطی است که خارج از دیدگاه‌های بنیادی خودش و اجماع بازار است.

مربوط: بیت کوین جک: “تلاش برای فکر کردن به زمان به جای مکان” برای قیمت

در حالی که برخی از چهره‌های صنعت کریپتو به اندازه کافی برای به اشتراک گذاشتن پیش‌بینی‌های بیت‌کوین خود برای سال‌های آینده اطمینان دارند، برخی دیگر تمایلی به اشتراک‌گذاری افکار خود در این مورد ندارند.

آنتونی ترنچف، یکی از بنیانگذاران و شریک مدیریت پلتفرم مدیریت دارایی دیجیتال Nexo، اخیراً به کوین تلگراف توضیح داد که “عوامل زیادی” وجود دارد که می تواند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد.

الکس مک‌کاری، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران ارائه‌دهنده راه‌حل‌های بلاک چین Solidify.io نیز در ژانویه به کوین‌تلگراف گفت: «بیت‌کوین یک دارایی کاملاً غیرقابل پیش‌بینی است.

رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب پرفروش «پدر پولدار، پدر فقیر»، در ماه‌های اخیر هیچ پیش‌بینی قیمتی نکرده است، اگرچه اغلب در صفحه توییتر خود درباره بیت کوین به اشتراک می‌گذارد.

در دسامبر 2022، کیوساکی گفت که در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده است و درباره آن «بسیار هیجان‌زده» است، زیرا برخلاف سایر ارزهای رمزنگاری‌شده که او می‌گوید به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی می‌شوند، به عنوان کالایی مانند طلا، نقره و نفت طبقه‌بندی می‌شود.
نویسنده: Ciaran Lyons

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉