پیش بینی همکاری با HBAR و سازمان ملل در پلتفرم دیجیتالی جدید برای بازارهای کربن


بلاک چین و بنیاد HBAR با سازمان ملل متحد شده اند تا مجموعه جدیدی از فناوری های غیرمتمرکز را برای ساده کردن بازارهای پیچیده کربن ایجاد کنند.

کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد در سال 2023 شاهد ابتکارات جدید بسیاری با هدف نوآوری برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی و ساده کردن بازارهای پیچیده اعتبار کربن بود.

سیستم dMRV با همکاری مرکز نوآوری جهانی سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا توسعه یافته و بر روی بلاک چین HBAR ساخته شده است.

پلتفرم dMRV مجموعه‌ای از ویژگی‌ها از جمله جستجوی هوش مصنوعی (AI) و جستجوی هدایت‌شده برای کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییر آب و هوا (UNFCCC) مکانیسم توسعه پاک (CDM) کتابخانه روش‌شناسی و سایر سوابق استاندارد در سراسر بازار کربن را ارائه می‌دهد. .

کتابخانه متدولوژی CDM شامل صدها مجموعه قانون مورد نیاز برای ایجاد اعتبار کربن است که به طور مستقل در یک فرآیند آنالوگ که از بازار کربن پشتیبانی می کند توسعه یافته است.

مقیاس‌بندی بیشتر کتابخانه روش‌های دیجیتالی و منبع باز به ثبت‌کنندگان، توسعه‌دهندگان پروژه و سایر ذینفعان بازار اجازه می‌دهد تا از فناوری‌های دیجیتال برای حل مسائل اعتماد و شفافیت استفاده کنند.

Cointelegraph برای درک اهمیت و عملکرد پلت فرم جدید dMRV و اینکه چگونه می تواند به دیجیتالی کردن بازار پیچیده اعتبار کربن کمک کند، با Wes Geisenberger، معاون توسعه پایدار و ESG در بنیاد HBAR تماس گرفت.

گیزنبرگر به کوین تلگراف گفت که کارکنان دبیرخانه GIH/UNFCCC سازمان ملل عمیقاً در فرآیند توسعه روش‌شناسی مشارکت دارند و از «سخت‌ترین چالش‌ها در مذاکرات آب‌وهوایی» حمایت می‌کنند.

ادامه مطلب


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید