از آنجایی که بیت کوین (BTC) 55000 دلار از دست داد، ضرر هنگفتی معادل 670 میلیون دلار در بازار در 24 ساعت داشت.


تصویر روی جلد از www.freepik.com گرفته شده است

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today هیچ مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارده در هنگام معامله ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا از تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

دومین رویداد بزرگ انحلال در تاریخ بازار ارزهای دیجیتال اینجاست. پس از سقوط بیت کوین به زیر 55000 دلار، حدود 700 میلیون دلار سفارشات طولانی یک شبه ناپدید شدند. متأسفانه، ما شاهد بهبود سریعی مانند گذشته نخواهیم بود.

یک اثر آبشاری در بازار ارزهای دیجیتال به دلیل نقدینگی‌های بزرگ مشاهده می‌شود. هنگامی که موقعیت های بزرگ نقد می شوند، این نه تنها قیمت را حتی پایین تر می کند، بلکه باعث وحشت سرمایه گذاران نیز می شود.

انحلال بیت کوین
منبع: CoinGlass

این فروش وحشتناک می تواند کاهش را بدتر کند، که منجر به نقدینگی بیشتر و کاهش شدید قیمت می شود. این امر در مورد بازار فعلی نیز صدق می کند و عواقب ناگواری دارد. دیگر در عمل نیست، کوه. در نتیجه انتقال وجه از صرافی Gox، فشار فروش قابل توجهی به بازار اعمال شد.

حرکت و فروش احتمالی این وجوه، کل مقدار بیت کوین موجود برای خرید را افزایش می دهد که به نوبه خود قیمت ها را کاهش می دهد. عامل مهم دیگر فشار فروش اخیر از سوی ETF ها بوده است. صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) به منبع اصلی فشار فروش تبدیل شده‌اند، حتی اگر بیت کوین را قبل از فروش جمع کنند.

مرتبط با

زمانی که این صندوق ها مقادیر قابل توجهی از ارز دیجیتال را می فروشند، قیمت بیت کوین در بازار تاثیر منفی می گذارد. دولت های آمریکا و آلمان در حال نقدینگی دارایی های ارزهای دیجیتال هستند. مشکلات بازار با این پاکسازی دولتی تشدید می شود که باعث افزایش عرضه و کاهش قیمت ها می شود.

حجم فروش عظیمی که در حال حاضر شاهد آن هستیم فراتر از ظرفیت نقدینگی بازار است. به دلیل کمبود نقدینگی، حتی حجم کم فروش نیز می تواند تاثیر بسزایی بر قیمت داشته باشد.

راه بهبودی دشوار خواهد بود. بهبود سریع به دلیل انحلال‌های بزرگ، فروش‌های بزرگ از منابع شرکت‌ها و دولتی و عموماً احساسات منفی بازار بعید است. در اینجا، ممکن است تصمیم عاقلانه ای باشد که برای یک بازار روند نزولی در میان مدت آماده شوید.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید