پایان بازی برای اتریوم (ETH) توسط اندرو هوانگ عضو سابق پارادایم بیان شد


فهرست

  • “ارز بومی اینترنت”: اندرو هوانگ در هدف نهایی بازی اتریوم (ETH).
  • Arbitrum (ARB) سلطه L2 را از دست می دهد، سهم TVL به زیر 40٪ می رسد

اندرو هوانگ، بنیانگذار پلتفرم Conduit با پشتوانه پارادایم، مطمئن است که اتریوم می‌تواند سطح غیرمتمرکز L2 خود را به‌طور ارزان در اختیار بگیرد. این کارآفرین تاکید کرد که این موفقیت باید تنها بازی پایانی برای اتریوم (ETH) باشد.

“ارز بومی اینترنت”: اندرو هوانگ در هدف نهایی بازی اتریوم (ETH).

اتریوم (ETH)، بزرگترین پلت فرم قرارداد هوشمند، باید هدف تبدیل شدن به یک کالای عمومی را دنبال کند که تمرکززدایی را به حداکثر برساند. همه L2ها باید بتوانند سطح یکسانی از تمرکززدایی را به شیوه ای مقرون به صرفه در اختیار بگیرند.

در عین حال، ایجاد تنگناهای مصنوعی برای تعامل L1/L1 یا به حداکثر رساندن انتقال شارژ به گره‌های L1 «فرصتی از دست رفته» برای هوانگ است.

در همین حال، بنیانگذار Conduit به این نتیجه رسید که “بزرگترین فرصت” برای اتریوم (ETH) همچنان جایگاه منحصر به فرد آن به عنوان ارز بومی اینترنت است.

هوانگ با توئیت به تحلیل جورجیوس کنستانتوپولوس مدیر ارشد فناوری پارادایم پاسخ داد. کنستانتوپولوس تأکید کرد که «فشار ساختارهای بازار» و تفکر بیش از حد ممکن است برای توسعه L2 خوب نباشد. در عوض، شبکه‌های L2 باید صرفاً بر روی ارتقاء و در دسترس بودن بهینه تمرکز کنند. «تعامل پذیری» هنوز برای او مشکلی ساختگی به نظر می رسد.

CTO پارادایم اضافه کرد که در این طرح، L1 اتریوم باید مانند یک لایه در دسترس بودن داده برای شبکه های EVM کار کند.

Arbitrum (ARB) سلطه L2 را از دست می دهد، سهم TVL به زیر 40٪ می رسد

اتر (ETH) با 2 درصد افزایش در 24 ساعت گذشته، به 3,462 دلار تغییر می کند. بر اساس داده های CoinMarketCap، حجم تراکنش یک شبه 57 درصد افزایش یافت و از 10 میلیارد دلار گذشت.

در همین حال، کاهش ارزش کل اتریوم در دلار که در اکوسیستم L2s قفل شده است، گسترش می یابد. طبق گزارش L2Beat، ماه گذشته از 49.3 میلیارد دلار به 42.1 میلیارد دلار کاهش یافت.

Arbitrum (ARB)، رهبر بلامنازع TVL، در حال از دست دادن قدرت است: تسلط آن به زیر 40٪ کاهش یافته است، در حالی که نزدیکترین رقیب آن، Base (BASE) به تقریبا 17٪ رسیده است.

در حالی که OP Mainnet تلاش می کند تا بالاتر از سطح 15 میلیارد دلار باقی بماند، تولیدکننده اخیر خبر Blast (BLAST) مسئول 6.9٪ از TVL در اکوسیستم L2 اتریوم است.
نویسنده: Vladislav Sopov

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید