معامله‌گر ارشد EmpiresX به خاطر 100 میلیون دلار رمزارز پونزی به 4 سال زندان محکوم می‌شود.

معامله‌گر ارشد EmpiresX به خاطر 100 میلیون دلار رمزارز پونزی به 4 سال زندان محکوم می‌شود.


دو شریک دیگر که به اجرای پلتفرم رمزنگاری جعلی EmpiresX مستقر در ایالات متحده کمک کردند، اوایل امسال کشور را ترک کردند و گمان می‌رود در برزیل باشند.

EmpiresX، یکی از چهره‌های برجسته که در پشت طرح ۱۰۰ میلیون دلاری رمزارز «پونزی» مجرم شناخته شده است، توسط دادگاهی در ایالات متحده به بیش از چهار سال زندان محکوم شده است.

این حکم در مورد جاشوا دیوید نیکلاس، “تجار اصلی” به اصطلاح پلتفرم رمزنگاری EmpiresX صادر شد که اکنون خود را برای گذراندن 51 ماه زندان و سه سال مشروط به دلیل نقشش در طرح کلاهبرداری آماده می کند.

در 8 سپتامبر، این فیلم به دنبال اعتراف نیکلاس به جرم توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری اوراق بهادار است.

به گفته وزارت دادگستری (DOJ)، طی یک دوره دو ساله، نیکلاس ادعا کرد که با استفاده از یک ربات تجاری که از “هوش مصنوعی و انسانی” برای به حداکثر رساندن بازده استفاده می کند، این پلت فرم بازده روزانه “تضمین شده” را ارائه می دهد.

در واقعیت، «ربات» جعلی بود و نیکلاس و شرکای او امرسون پیرز و فلاویو گونکالوز طرح «پونزی» را اجرا کردند که سرمایه‌گذاران قبلی را با پول سرمایه‌گذاران بعدی پرداخت می‌کردند. DOJ ادعا می کند که تجزیه و تحلیل بلاک چین نشان داده است که پیرس و گونکالوز، هر دو شهروند برزیلی، از سرمایه گذاران از طریق یک صرافی ارز دیجیتال «خارجی» پولشویی می کنند.

طبق گزارش کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، اکثر صندوق هایی که در ماه ژوئن علیه این سه نفر شکایت کردند یا گم شده اند یا اختلاس شده اند.

در همان زمان، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه این سه نفر اتهامات کلاهبرداری مطرح کرد که گفت پول سرمایه گذار برای «اجاره یک لامبورگینی، خرید در تیفانی و شرکت، پرداخت در خانه دوم و موارد دیگر استفاده شده است. ” ”

مربوط: موسسان HashFlare در طرح کلاهبرداری رمزنگاری “حیرت انگیز” 575 میلیون دلاری دستگیر شدند

همچنین به سرمایه گذاران گفته شد که EmpiresX در SEC به عنوان یک صندوق تامینی ثبت شده است و نیکلاس یک معامله گر دارای مجوز است.

SEC گفت که این پلتفرم هرگز در کمیسیون ثبت نشده است و نیکلاس به دلیل سوء استفاده از وجوه مشتری توسط انجمن ملی آتی از تجارت به حالت تعلیق درآمد.

این طرح به مدت دو سال، از سپتامبر 2020 تا اوایل سال 2022 اجرا شد، و پلتفرم از بین رفت زیرا پلتفرم از خروج مشتریانی که می خواستند بازار کریپتو را ترک کنند، خودداری کرد، احتمالاً به دلیل افت قیمت قابل توجهی که در آن زمان شروع شد.

پیرس و گونکالوز ساکنان فلوریدا ظاهراً در اوایل سال 2022 عملیات EmpiresX را متوقف کردند و ایالات متحده را ترک کردند که اکنون گمان می رود در برزیل باشد.


نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉