Grok ایلان ماسک اکنون به شدت از ChatGPT-4 پیشی گرفته است: جزئیات


فهرست

  • Grok ChatGPT-4 را در غبار رها می کند
  • آخرین به روز رسانی “گنگ” Grok باعث ایجاد امواج می شود

چت ربات Grok AI، ایجاد شده توسط xAI، استارت آپی که توسط میلیاردر فناورانه ایلان ماسک تأسیس شده است، از محصول رقیب خود ChatGPT پیشی گرفته و در دسترس کاربران سراسر جهان قرار گرفت.

طبق توییت اخیر یکی از تیم های توسعه X و DOGE، استفاده از Grok در پلتفرم X اکنون بسیار ارزان تر از پرداخت اشتراک ماهانه ChatGPT-4 است.

Grok ChatGPT-4 را در غبار رها می کند

طبق این توییت، Grok اکنون برای تمام کاربران X Premium در دسترس است. با هزینه ماهانه این اشتراک، Grok بدون هزینه اضافی ارائه می شود و در نهایت هزینه استفاده از Premium و Grok 8 دلار در ماه است، در حالی که اشتراک ماهانه ChatGPT-4 20 دلار است.

به همین دلیل است که استفاده از Grok Elon Musk اکنون 60٪ ارزانتر از رقیب OpenAI خود است، که ایلان ماسک فکر می کند بیدار شده است.

ماسک برای اولین بار در اوایل سال 2023 اتهاماتی را علیه OpenAI و ChatGPT مطرح کرد و گفت که چت ربات هوش مصنوعی با کاربران خود در مورد جنسیت، سیاست، مذهب، شناسایی جنسیت و غیره گفتگو کرده است. او گفت که از خواب بیدار شده است زیرا از بحث در مورد برخی موضوعات مانند.

این مسیری بود که ماسک در مورد اهمیت آزادی بیان پس از خرید توییتر به قیمت 44 میلیارد دلار و تغییر نام آن به عنوان اپلیکیشن X در پیش گرفت. در تحولات بعدی، او تصمیم گرفت استارتاپ متمرکز بر هوش مصنوعی خود را راه اندازی کند تا بدبختی های OpenAI را جبران کند. بنابراین ماسک سال گذشته xAI را راه‌اندازی کرد و در اواخر پاییز این شرکت چت ربات Grok AI خود را در اختیار جامعه قرار داد.

ربات بلافاصله در X ادغام شد و در X Premium+ در دسترس قرار گرفت.

آخرین به روز رسانی “گنگ” Grok باعث ایجاد امواج می شود

ماسک در توییت اخیر خود اعلام کرد که به زودی یک حالت خبری جدید «بی فکر» برای Grok بر روی پلتفرم X منتشر خواهد شد. همه موضوعات و اخبار فعلی را برای همه کاربران Premium خلاصه می کند.

اما در واقعیت، احتمالاً بر اساس اسکرین شات به اشتراک گذاشته شده در توییت، «حالت عادی» نامیده می شود.

جامعه کریپتو از این به‌روزرسانی جدید هیجان‌زده است، که نشان‌دهنده حمایت از ایلان ماسک و موضع او در برابر OpenAI و سایر شرکت‌های غول‌پیکر فناوری اطلاعات است که «بیداری» را به سیاست‌های خود اضافه کرده‌اند.

اخیراً بنیانگذار CryptoQuant توییت جالبی را منتشر کرده است که در آن تصویری از گروک که الون ماسک را به درخواست بنیانگذار خشمگین کرده است به اشتراک گذاشته است. مدیر به سازندگان ChatGPT توییت کرد که هرگز نمی تواند این کار را انجام دهد.
نویسنده: Yuri Molchan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید