ایلان ماسک با ادعای اینکه هوش مصنوعی بر اساس داده های توییتر آموزش دیده است، مایکروسافت را تهدید به شکایت کرد


رئیس توییتر مدعی شد که مایکروسافت در حال جمع آوری اطلاعات از این پلتفرم برای آموزش هوش مصنوعی خود و فروش داده ها به دیگران است.

مایکروسافت توسط تسلا و رئیس توییتر، ایلان ماسک، تهدید شده است که ادعا می کند شرکت فناوری بزرگ به طور غیرقانونی هوش مصنوعی (AI) خود را بر روی داده های توییتر آموزش می دهد.

ماسک در 19 آوریل توییت کرد که «زمان شکایت» فرا رسیده است که در پاسخ به پستی مبنی بر اینکه مایکروسافت در 25 آوریل از ابزارهای تبلیغات اجتماعی آنلاین خود یعنی کمپین‌های هوشمند و توییتر چند پلتفرمی خود را متوقف می‌کند، نوشت.

رئیس توییتر مدعی شد که مایکروسافت “به طور غیرقانونی با استفاده از داده‌های توییتر آموزش می‌دهد”، به این معنی که این شرکت توییت‌های کاربران را برای کمک به آموزش برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی حذف کرده است.

مایکروسافت توضیح نداد که چرا با وجود افزایش سرسام آور هزینه های API توییتر از 0 دلار به 42,000 دلار در ماه و در برخی موارد تا 200,000 دلار در ماه، طبق گزارش وایرد، به پشتیبانی از توییتر پایان داد.

ماسک ادعاهای دیگری مبنی بر اینکه مایکروسافت با حذف تبلیغات و سپس فروش داده‌های ما به دیگران، داده‌های توییتر را شیطانی می‌کند، مطرح کرده است.

تصمیم مایکروسافت برای ترک توییتر به این معنی است که مشتریانش علاوه بر توانایی ایجاد، مدیریت، مشاهده و زمان‌بندی توییت‌ها، از طریق ابزارهایش، دسترسی به حساب‌های توییتر خود را از دست خواهند داد.

مایکروسافت تبلیغات توییتر را از چند پلتفرم خود حذف کرده است. منبع: مایکروسافت

فیسبوک، اینستاگرام و لینکدین همچنان برای مشتریان مایکروسافت در دسترس هستند، طبق این وب سایت.

مرتبط با: Microsoft Azure Marketplace با داده های بلاک چین روی سطح شیب دار ادغام می شود

تصمیم مایکروسافت چند ماه پس از توقف دسترسی رایگان توییتر به API توییتر برای نسخه های 1.1 و 2 صورت گرفت.

دانشگاهیان تحت تاثیر نوسانات عظیم قیمت ها قرار گرفتند. بیش از 17500 مقاله دانشگاهی از سال 2020 بر اساس داده های توییتر است. اکنون قیمت بالایی دارند.

کوین تلگراف با مایکروسافت تماس گرفت و مایکروسافت از اظهار نظر درباره اتهامات ماسک و تصمیم او برای حذف پشتیبانی تبلیغات توییتر خودداری کرد.

طبق گزارش‌ها، این شرکت نرم‌افزار اکنون در حال توسعه تراشه‌های هوش مصنوعی خود برای قدرت ChatGPT است تا با افزایش هزینه‌های توسعه پروژه‌های داخلی و OpenAI مقابله کند.

مایکروسافت پس از اپل با ارزشی معادل 2.15 تریلیون دلار از نظر ارزش بازار، دومین شرکت بزرگ جهان از نظر ارزش بازار است.

مجله: خالق NFT، امیلی زی: ایجاد هنر مولد “ارگانیک” از الگوریتم های رباتیک
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *