ایلان ماسک، مدیر عامل سابق BitMEX از فدرال رزرو به عنوان “سنگین” انتقاد می کند زیرا قیمت بیت کوین را 1 میلیون دلار می داند.


ماسک دوستدار بیت کوین فاش می کند که طرفدار سیاست تورم فدرال رزرو نیست و آرتور هیز گفت که تصمیمات اقتصادی ایالات متحده قیمت بیت کوین را به یک میلیون دلار رسانده است.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و توییتر طرفدار بیت کوین (BTC) گفت که فدرال رزرو ایالات متحده در مهار تورم “بیش از حد سخت” است.

داخل بحث توییتر در 29 مارس، ماسک مستقیماً از سیاست های کلان اقتصادی ایالات متحده از جمله “هزینه های بیش از حد دولت” انتقاد کرد.

ماسک: سیاست فدرال رزرو مشکلی جدی است

بازارهای بیت کوین و کریپتو به نکاتی درباره سیاست نرخ بهره فدرال رزرو بسیار حساس هستند.

علیرغم کاهش تدریجی تورم، فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره ادامه داد زیرا بانک ها فشار را احساس کردند و چندین بار سقوط کردند.

برای ماسک، این در حال حاضر یک مورد دور از حد است – او اذعان می کند که با گسترش بحران بانکی در سراسر اروپا، دلار آمریکا به سرعت جذابیت خود را از دست می دهد.

ماسک در پاسخ به موضوعی از Genevieve Roch-Decter، مدیر عامل شرکت بینش مالی Grit Capital، در مورد برتری دلار، سخنان خود را کم اهمیت نکرد.

او نوشت که «مشکل جدی» در مورد از دست دادن بالقوه دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی وجود دارد.

سیاست ایالات متحده بسیار سختگیرانه بوده است و کشورهای آنها می خواهند دلار را کنار بگذارند.

سخنان او در حالی مطرح شد که کشورهای مختلف از تجارت دلار آمریکا دور شدند و بر چین تمرکز کردند و تجارت با یوان را با شرکای خارجی آغاز کردند.

آ توییت های بیشتر ماسک افزود که این مشکل توسط فدرال رزرو تشدید شده است، “همراه با هزینه های بیش از حد دولت که کشورهای دیگر را مجبور به جذب بخش قابل توجهی از تورم ما کرده است.”

مرتبط: سازمان‌های مجری ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می‌کنند

بازارها در مورد نحوه رفتار فدرال رزرو در آینده تقسیم شده اند. طبق داده‌های FedWatch Tool گروه CME، با بیش از یک ماه تا تصمیم بعدی افزایش نرخ، شرط‌ها تقریباً به همان اندازه به نفع 25 امتیاز پایه دیگر و استراحت است.

نمودار احتمالی نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

فدرال رزرو به شرط بندی های قیمت بیت کوین بیش از حد صعودی دامن می زند

برخی معتقدند با توجه به شدت بحران بانکی، آمریکا چاره ای جز تغییر سیاست خود نخواهد داشت.

مطالب مرتبط: بیت کوین به بالای 29000 دلار صعود کرد زیرا قدرت قیمت بیت کوین “جعلی” به شک ها دامن زد.

یکی از بزرگترین کلمات کلیدی، آرتور هیز، مدیر عامل سابق صرافی بیت‌مکس است که اوایل این ماه نقشه راه ویژه‌ای را منتشر کرد که در آن به نحوه پیش‌بینی اوضاع اشاره می‌کرد.

در یکی از چند مورد اخیر توییت هاهیز در نهایت آینده درخشان بیت کوین را دوبرابر کرد و هدف قیمتی 1 میلیون دلاری را تعیین کرد.

در همین حال، در میان توجه نظارتی برای سایر صرافی های Binance، آن را مشخصات اقدام قیمت بیت کوین به عنوان یک “بازار صعودی مبتنی بر FUD” در سال 2023.

طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، BTC/USD در زمان نوشتن این مقاله در 30 مارس حدود 28300 دلار معامله می‌شد.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید