تسلا از ایلان ماسک بیت کوین خود را در سه ماهه چهارم علیرغم آشفتگی بازار حفظ کرد

تسلا از ایلان ماسک بیت کوین خود را در سه ماهه چهارم علیرغم آشفتگی بازار حفظ کرد


تولیدکننده EV همچنان به نگهداری 9720 بیت کوین ادامه داد و تنها 34 میلیون دلار سرمایه گذاری را به دلیل کاهش قیمت در پایان سال 2022 از دست داد.

تسلا، سازنده خودروهای برقی، علیرغم فروش 75 درصد از دارایی های خود در سه ماهه دوم، در نیمه دوم سال 2022 از کاهش بیشتر بیت کوین (BTC) خودداری کرد.

در جدیدترین گزارش نتایج سه ماهه چهارم خود در 25 ژانویه، وضعیت مالی تسلا نشان می دهد که برای دومین سه ماهه متوالی هیچ یک از بیت کوین های خود را خریده یا فروخته است. این اتفاق با وجود آشفتگی شدید بازار در ماه های نوامبر و دسامبر در رابطه با سقوط FTX رخ داد.

این اسناد نشان می دهد که این شرکت تا 31 دسامبر 2022 دارای 184 میلیون دلار دارایی دیجیتال است. .

بیت کوین در 30 سپتامبر 2022 حدود 19500 دلار بود و در 31 دسامبر تقریباً 15 درصد کاهش یافت و به 16600 دلار رسید.

این سازنده خودروهای الکتریکی پس از فروش ۷۵ درصد بیت کوین خود در سه ماهه دوم، بیت کوین خود را تا سه ماهه سوم سال گذشته حفظ کرد. فروش سه ماهه دوم 936 میلیون دلار پول نقد به کتاب های تسلا اضافه کرد و شرکت 64 میلیون دلار سود کرد.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در آن زمان توضیح داد که این فروش «برای اثبات نقدینگی بیت کوین به عنوان جایگزینی برای نگهداری وجه نقد در ترازنامه بود».

با این حال، آخرین فراخوان درآمد تسلا در 25 ژانویه درباره دارایی های بیت کوین یا خرید بیت کوین از سوی تسلا صحبتی نکرد. طبق برآوردها، تسلا حدود 9720 بیت کوین دارد.

مربوط: مشکلات برای ایالات متحده افزایش می یابد: دو سوم TradFi انتظار رکود در سال 2023 را دارند

به طور کلی، تسلا با درآمد 24.3 میلیارد دلاری در سه ماهه چهارم 5.7 میلیارد دلار سود ثبت کرد که حاشیه سود ناخالص به پایین ترین سطح در پنج فصل اخیر رسید. این شرکت با درآمدی معادل 81.4 میلیارد دلار در سال 2022 سود کلی 20.8 میلیون دلاری را ثبت کرد.

رقم درآمد برآوردهای تحلیلگران را از دست داد، اما سود بهتر از برآوردهای اجماع بود.

قیمت سهام تسلا اندکی در روز افزایش یافت و با افزایش حدود 0.40 درصدی بسته شد. طبق داده های Google Finance، ساعاتی بعد به معاملات مثبت ادامه داد و در زمان نگارش این مقاله نزدیک به 4.6 درصد افزایش یافت.
نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉