طبق گزارش‌ها، ایلان ماسک در حال برنامه‌ریزی استارت‌آپ هوش مصنوعی برای رقابت با سازنده ChatGPT OpenAI است


با خروج ماسک از هیئت مدیره OpenAI در سال 2018، راه اندازی استارتاپ جدید هوش مصنوعی او، ماسک را در میان غول های فناوری مانند گوگل و مایکروسافت برای ایجاد نسل بعدی هوش مصنوعی قرار می دهد.

طبق گزارش‌ها، ایلان ماسک، کارآفرین فناوری، در حال توسعه برنامه‌هایی برای ایجاد یک استارت‌آپ هوش مصنوعی (AI) است که با سازنده ChatGPT OpenAI، یکی از محبوب‌ترین شرکت‌های فعال هوش مصنوعی که او در سال 2015 تأسیس کرد، رقابت خواهد کرد.

به گزارش فایننشال تایمز، این اطلاعیه پس از انتشار اطلاعاتی مبنی بر تشکیل تیمی از محققان و مهندسان هوش مصنوعی توسط ماسک منتشر شد. با خروج ماسک از هیئت مدیره OpenAI در سال 2018، راه اندازی استارتاپ جدید هوش مصنوعی او، ماسک را در میان غول های فناوری مانند گوگل و مایکروسافت برای ایجاد نسل بعدی هوش مصنوعی قرار می دهد.

این گزارش نشان می دهد که ماسک در حال مذاکره با سرمایه گذاران موجود اسپیس ایکس و تسلا در مورد سرمایه گذاری در سرمایه گذاری آینده هوش مصنوعی خود است. «گروهی از مردم روی آن سرمایه گذاری می کنند. . . “منبع FT این است که واقعی است و آنها در مورد آن هیجان زده هستند.”

یافته های ادعایی تکمیل کننده گزارش اخیر از 12 آوریل است که در آن یک منبع ناشناس فاش کرد که ماسک حدود 10000 واحد پردازش گرافیکی را برای حمایت از ابتکارات هوش مصنوعی توییتر خریداری کرده است.

در 9 مارس، ماسک شرکتی به نام X (X.AI) را خریداری کرد که خود را به عنوان تنها مدیر این شرکت معرفی می کند. همچنین، ماسک نام توییتر را به X Corp در پرونده های شرکت به عنوان بخشی از برنامه های خود برای ایجاد یک “اپلیکیشن همه چیز” با نام تجاری “X” تغییر داد.

در عوض، ماسک به همراه بیش از 2600 رهبر فناوری و محقق، نامه ای سرگشاده را امضا کردند که در آن درخواست توقف موقت توسعه هوش مصنوعی در 30 مارس به دلیل ترس از “خطرات عمیق برای جامعه و بشریت” شد.

مرتبط با: گزارش: رقیب هوش مصنوعی Google ChatGPT با مقاومت داخلی روبرو می شود

یکی دیگر از غول های فناوری شرکت کننده در مسابقه هوش مصنوعی، خدمات وب آمازون (AWS) است.

این استارت آپ که Amazon Bedrock نام دارد به کاربران AWS اجازه می دهد تا هوش مصنوعی مولد را از مدل های پایه (FM) بسازند.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو – به علاوه نکات مالیاتی کریپتو
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید