طبق گزارش ها، ایلان ماسک هزاران پردازنده گرافیکی را برای پروژه هوش مصنوعی توییتر خود خریداری کرده است


به گفته منابع ناشناس نزدیک به این شرکت، ماسک حدود 10000 واحد پردازش گرافیکی را برای پیشبرد پروژه های هوش مصنوعی خود در توییتر خریداری کرده است.

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس، تسلا و توییتر از اکتبر گذشته، اخیراً با پیشروی در خواست توقف توسعه هوش مصنوعی در میان نگرانی‌ها، خبرساز شد. علیرغم تلاش‌ها، به نظر می‌رسد پادشاه فناوری برنامه‌های خود را برای بهبود زیرساخت هوش مصنوعی خود دنبال می‌کند.

اکنون، گزارشی از Business Insider نشان می‌دهد که ماسک در حال پیشبرد برنامه‌هایی برای پروژه هوش مصنوعی (AI) در توییتر است. به گفته دو منبع ناشناس آشنا با این شرکت، مدیرعامل توییتر اخیراً حدود 10000 واحد پردازش گرافیکی (GPU) را برای استفاده در این پلتفرم خریداری کرده است.

به طور معمول، پردازنده‌های گرافیکی به دلیل قدرت محاسباتی عظیم مورد نیاز این فناوری، بر روی مدل‌های هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ اجرا می‌شوند. این به دنبال توییت ماسک در 18 مارس است که این شرکت در توییتر گفت که از هوش مصنوعی برای “تشخیص و برجسته کردن دستکاری افکار عمومی” استفاده خواهد کرد.

منابع ناشناس گزارش می‌دهند که این پروژه در مراحل اولیه خود است، اما خرید چنین حجم زیادی از پردازنده‌های گرافیکی نشان می‌دهد که ماسک به پروژه «پیوند» است. یکی از منابع گفت که این پروژه با یک مدل زبان بزرگ (LLM) کار می کند، اما منابع همچنین گفتند که نقش دقیق هوش مصنوعی مولد در توییتر هنوز کاملاً مشخص نیست.

مرتبط با: بلومبرگ هوش مصنوعی را برای داده های مالی نشان می دهد، جامعه پاسخ می دهد

علاوه بر این، توییتر اخیراً قابلیت های جدیدی را با پیشینه گسترده در هوش مصنوعی به دست آورده است. در ماه مارس، مهندسان ایگور بابوشکین و مانوئل کرویس پس از همکاری با DeepMind، شرکت مادر گوگل، زیرمجموعه تحقیقاتی هوش مصنوعی آلفابت، به تیم ماسک پیوستند.

این تحولات تنها چند هفته پس از آن اتفاق افتاد که ماسک به همراه هزاران محقق دیگر در حوزه فناوری نامه‌ای سرگشاده برای توقف موقت توسعه هوش مصنوعی به دلیل خطری برای بشریت امضا کردند.

ماسک همچنین در رویدادی با انجمن ملی فرمانداران ایالات متحده در سال 2017 به تنظیم کننده ها هشدار داد که تحقیقات هوش مصنوعی باید “قبل از اینکه خیلی دیر شود” تنظیم شود.
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *