ایلان ماسک توسعه هوش مصنوعی خیره کننده ای را پیش بینی می کند، محکم نگه دارید


تصویر جلد از طریق www.youtube.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

فهرست

  • به گفته ماسک، آنچه که ظهور هوش مصنوعی به دست خواهد آورد این است:
  • مردم از پیشرفت هوش مصنوعی می ترسند

در طول کنفرانس VivaTech در آخر هفته، ایلان ماسک چشم انداز خود را از جهانی با هوش مصنوعی پیشرفته که بر همه زمینه های زندگی انسان و به ویژه اشتغال تأثیر می گذارد، آشکار کرد.

در حالی که ماسک زمانی که در مورد هوش مصنوعی «بیدار» که دروغ گفتن در مورد مسائل اجتماعی اساسی را آموزش داده بود، دیستوپیا را پیش‌بینی کرد، در اینجا او با پیش‌بینی خود تصویری اتوپیایی ترسیم کرد.

مرتبط با

به گفته ماسک، آنچه که ظهور هوش مصنوعی به دست خواهد آورد این است:

غول فناوری و بنیانگذار استارت آپ xAI پیش بینی خود را از آینده ای مرفه برای تمام بشریت به اشتراک گذاشت. او معتقد است که همه مشاغل در دراز مدت زمانی که “ظهور هوش مصنوعی” اتفاق بیفتد اختیاری خواهند شد.

او این فرضیه را مطرح کرد که برخی افراد ممکن است بخواهند کار خود را به عنوان یک سرگرمی دنبال کنند. با این حال، ماسک فکر می کند که آنها مجبور نخواهند بود کار کنند زیرا “هوش مصنوعی و روبات ها محصولات و خدمات مورد نظر شما را ارائه می دهند.”

مردم از پیشرفت هوش مصنوعی می ترسند

برخلاف نظر ماسک، بسیاری از مردم اکنون می ترسند که هوش مصنوعی آنها را از مشاغل در آینده محروم کند، و این باعث می شود که آنها از احتمال گسترش هوش مصنوعی در سراسر جهان هراس داشته باشند. در ماه دسامبر، ماسک پیش‌بینی کرد که ما کمتر از سه سال دیگر از دیدن رمان‌هایی مانند جی‌کی رولینگ، نویسنده هری پاتر، کشف فیزیک جدید و بهبود در هر چیزی که انسان‌ها در آن مهارت دارند، کمتر از سه سال فاصله داریم.

با این حال، ماسک معتقد است مهم است که هوش مصنوعی را طوری آموزش دهیم که تا حد ممکن واقع‌گرا و کنجکاو باشد، تا به آن اجازه داده شود «بشریت را تغذیه کند» و مانند فیلم کلاسیک «2001: A Space Odyssey» آن را نابود نکند. هوش مصنوعی در سفینه فضایی به نام هال کل خدمه فضایی را کشت، زیرا آموزش دیده بود که به آنها دروغ بگوید.
نویسنده: Yuri Molchan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید