کمپین امضایی برای توقف توسعه هوش مصنوعی به رهبری ایلان ماسک، جامعه فناوری را از هم جدا می کند


برایان آرمسترانگ گفت که هیچ گونه توسعه فناوری نباید بر اساس ترس عده ای متوقف شود.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و استیو وزنیاک، بنیانگذار اپل، نامه ای سرگشاده را امضا کردند که توسط بیش از 2600 رهبر و محقق صنعت فناوری امضا شده بود. این نامه سرگشاده خواستار توقف موقت توسعه بیشتر هوش مصنوعی (AI) شد.

در این طومار نگرانی هایی وجود داشت که هوش مصنوعی می تواند خطرات جدی برای بشریت و جامعه با هوش رقابتی انسان ایجاد کند. او از همه شرکت‌های هوش مصنوعی خواست که توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمندتر از ترانسفورماتور 4 (GPT-4) را فوراً متوقف کنند. GPT-4 یک مدل زبان اصلی چندوجهی است که توسط OpenAI، چهارمین زبان از سری GPT ایجاد شده است.

در حالی که این طومار مورد حمایت بسیاری قرار گرفت، جامعه فناوری گسترده تر را بر سر توقف پیشرفت ها تقسیم کرد. برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase، در میان بسیاری از نام‌های مطرحی بود که مخالفت خود را با این طومار ابراز کردند.

آرمسترانگ، الف چهچه، وی گفت: کمیته ها و بوروکراسی چیزی را حل نمی کند. او اضافه کرد که هیچ “کارشناس” تعیین شده ای برای تصمیم گیری در مورد این موضوع وجود ندارد و همه در صنعت فناوری این درخواست را نپذیرفته اند.

آرمسترانگ یادآور شد که هر فناوری جدید مقدار مشخصی از خطر را به همراه دارد، اما هدف این است که به حرکت رو به جلو ادامه دهیم. وی افزود: تمرکز در تصمیم گیری هیچ سودی به همراه نخواهد داشت.

هرگز اجازه ندهید ترس پیشرفت را متوقف کند و مراقب کسی باشید که می‌خواهد کنترل یک مرجع مرکزی را در دست بگیرد.» آرمسترانگ توییت کرد.

برایان مرچنت، ستون نویس LA Times به نام شما این طومار به رهبری ماسک «یک کارناوال آخرالزمانی از هیاهوی هوش مصنوعی» است. او افزود که بیشتر نگرانی های ذکر شده مربوط به “آخرالزمان شغل ربات ها” است.

Satvik Sethi، مدیر سابق Web3 Mastercard، به نام شما طومار، “معاهده عدم اشاعه برای هوش مصنوعی”. او افزود که بسیاری از امضاکنندگان محبوب در این لیست علاقه عمیق شخصی به هوش مصنوعی دارند و احتمالاً به سادگی “سعی می کنند سرعت همکاران خود را کاهش دهند تا بتوانند به جلو حرکت کنند.” “
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید