ایلان ماسک بیانیه مهم “آینه سیاه” را برای هشدار به جامعه منتشر کرد


فهرست

  • هشدار “آینه سیاه” از ایلان ماسک
  • ویژگی جدید “Recall” مایکروسافت توسط مدیرعامل نادلا اعلام شد

ایلان ماسک، کارآفرین زنجیره‌ای فناوری که X، Tesla، xAI و بسیاری از شرکت‌های نوآور دیگر را اداره می‌کند، از پلتفرم رسانه اجتماعی X (توئیتر سابق) استفاده کرد تا جامعه جهانی را از احتمال متمایز “آینه سیاه” آگاه کند. سریال تلویزیونی آنها به زودی در زندگی واقعی به واقعیت تبدیل خواهد شد.

هشدار ماسک در مورد یک محصول هوش مصنوعی جدید اعلام شده توسط مایکروسافت، رئیس OpenAI بود که ماسک در اوایل سال جاری از آن شکایت کرد.

مرتبط با

هشدار “آینه سیاه” از ایلان ماسک

ایلان ماسک در مورد ویژگی جدید هوش مصنوعی ارائه شده توسط مایکروسافت اظهار نظر کرد. به این می گویند “به یاد آوردن”. این اضافه شده به سیستم عامل ویندوز به کاربران این امکان را می دهد که دائماً از رایانه خود اسکرین شات بگیرند و به آنها این امکان را می دهد که بعداً همه چیز را در رایانه خود به خاطر بسپارند و به سرعت به آن دسترسی پیدا کنند که گویی در یک آرشیو است.

ماسک خاطرنشان کرد که به نظر می‌رسد این قسمتی از مجموعه تلویزیونی «آینه سیاه» باشد که برای نشان دادن سناریوهای احتمالی دیستوپایی به مخاطبان تلویزیونی در مورد چگونگی استفاده از فناوری‌های آینده برای کنترل و مدیریت جمعیت جهانی ایجاد شده است.

ماسک توییت کرد که قطعا این ویژگی مایکروسافت را خاموش خواهد کرد.

ویژگی جدید “Recall” مایکروسافت توسط مدیرعامل نادلا اعلام شد

ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت اظهار داشت که فراخوان راهی برای معرفی خاطرات عکاسی به تاریخچه کاربران است. برای بازآفرینی لحظات گذشته، آن‌ها می‌توانند در یک نقطه زمانی خاص، در یک روز خاص، در یک ماه، سال خاص و غیره به رایانه‌های خود دسترسی داشته باشند. زمانی که بخواهند کارهایی را که انجام داده اند به خاطر بیاورند، می توانند جستجوی معنایی انجام دهند. ” سپس تمام این داده ها توسط هوش مصنوعی پردازش می شوند تا قابل جستجو شوند.

با این حال، ماسک نکته دیگری را در اینجا دید. غول فناوری شاید اشاره کرد که به این داده ها، که شامل اسکرین شات ها می شود، می توان به راحتی به آنها دسترسی پیدا کرد و از آنها برای کنترل اقدامات کاربران، مشاهده دقیق صفحات وب، نگاه کردن به فایل های شخصی، عکس ها، مکاتبات و هر چیز دیگری استفاده کرد. در شرایطی که رژیم‌های استبدادی در سرتاسر جهان در حال قدرت گرفتن هستند، این می‌تواند به ابزاری عالی برای کنترل جمعیت از طریق نظارت مداوم بر رایانه‌ها تبدیل شود.

ساتیا نادلا به ما اطمینان می دهد که این کار فقط به صورت محلی در رایانه های کاربران انجام می شود و کسانی که معتقدند این ویژگی می تواند خطرناک باشد و حریم خصوصی را مختل کند جای نگرانی نیست.
نویسنده: Yuri Molchan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید