ایلان ماسک هشدار امنیتی مهمی صادر می کند، جامعه رمزنگاری مشکوک است


فهرست

  • هشدار ایلان ماسک در واتس اپ
  • هشدار «آینه سیاه» از سوی ایلان ماسک صادر شد

ایلان ماسک، میلیاردر بحث‌برانگیز فناوری، توییتی منتشر کرد تا به کاربران اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در مورد مشکلی که با آن مواجه هستند هشدار دهد. پیام ماسک به این دلیل بود که او بی اعتمادی خود را به واتس اپ در میان گذاشت.

با این حال، نظرات جامعه کریپتو در مورد این موضوع متفاوت است. در حالی که بسیاری از مردم نگرانی ایلان ماسک را به اشتراک گذاشتند، بسیاری از کاربران X، از جمله برخی از اینفلوئنسرهای برجسته ارزهای دیجیتال، در واقعی بودن این نگرانی تردید داشتند.

هشدار ایلان ماسک در واتس اپ

ماسک در توییتی نوشت که اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ به طور معمول اطلاعات شخصی کاربر را «هر شب» منتقل می کند. او همچنین خاطرنشان کرد که برخی از کاربران هنوز معتقدند که این برنامه پیام‌رسان ایمن است.

گابور گورباکس، مشاور استراتژیک Tether و VanEck، با اشاره به این واقعیت که همه پیام‌های واتس‌اپ باید با رمزگذاری سرتاسر محافظت شوند، به سخنان ماسک شک کرد. با این حال، ویدئویی که ماسک در توییت خود به اشتراک گذاشته است، تایید می کند که واتس اپ تمام این داده های “رمزگذاری شده” را در شب با فعال کردن میکروفون تلفن های کاربران در اتاق خواب آنها حتی در شب به سرورهای این شرکت منتقل می کند.

واتس اپ متعلق به متای مارک زاکربرگ است و این میلیاردر فناوری در حال حاضر به دلیل فروش داده های خصوصی کاربران به تبلیغ کنندگان، شهرت محو شده ای دارد.

برخی دیگر از کاربران X نیز در نظرات خود از ماسک پرسیدند که آیا شواهد قطعی مبنی بر افشای اطلاعات شخصی کاربران (عکس، تماس، پیامک، پیام صوتی) از واتس اپ وجود دارد. در میان آنها کارآفرین جان کارمک بود که یک میلیون دنبال کننده در X داشت.

با این حال، افراد زیادی از ماسک حمایت کردند و نگرانی های خود را در میان گذاشتند.

مرتبط با

هشدار «آینه سیاه» از سوی ایلان ماسک صادر شد

به گزارش U.Today، در اوایل این هفته، ایلان ماسک، مالک X و مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، در مورد ویژگی جدید هوش مصنوعی ارائه شده توسط مایکروسافت اظهار نظر کرد. این شرکت Recall را در دستیار هوش مصنوعی خود به نام Co-Pilot ارائه کرد.

این فراخوان برای گرفتن اسکرین شات منظم از تمام فعالیت های کاربر در رایانه های شخصی و لپ تاپ ها طراحی شده است. طبق بیانیه مدیر عامل مایکروسافت، کاربران ممکن است بخواهند بعداً به این اسکرین شات ها نگاه کنند تا به یاد بیاورند که قبلاً در دستگاه های خود چه کرده اند. او اطمینان داد که همه این داده ها از رایانه های آنها به پایگاه های داده مایکروسافت منتقل نمی شود.

ایلان ماسک از این نوآوری انتقاد کرد و آن را با یکی از اپیزودهای مجموعه فیلم محبوب دیستوپیایی Black Mirror مقایسه کرد. Ripple CTO و Vitalik Buterin نیز اهداف ایجاد این ویژگی بیان شده توسط مدیر عامل مایکروسافت را زیر سوال بردند.


نویسنده: Yuri Molchan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید