“آیا این قانونی است؟” – ایلان ماسک پس از سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری، محور انتفاعی OpenAI را سرزنش کرد


OpenAI در ابتدا به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی تأسیس شد تا اطمینان حاصل شود که برای دستیابی به هدف اعلام شده خود آزاد است و در سال 2019 یک سازمان غیرانتفاعی تشکیل داد.

میلیاردر ایلان ماسک این سوال را مطرح کرده است که آیا تبدیل شدن به یک شرکت انتفاعی پس از سرمایه گذاری نزدیک به 50 میلیون دلار در OpenAI، شرکتی که پشت ChatGPT قرار دارد، قانونی است یا خیر.

ماسک در نشست سالانه سهامداران تسلا در 16 می با CNBC صحبت کرد و ادعا کرد که پس از تصاحب شرکت گوگل در سال 2014، این شرکت “نام” OpenAI را پیدا کرد که هدف آن جایگزینی منبع باز برای DeepMind است.

ماسک انتقال OpenAI از غیرانتفاعی به غیرانتفاعی را با تبدیل شدن سازمان «نجات آمازون» به یک «شرکت الوار» که درختان جنگل‌های بارانی را بریده و می‌فروشد تشبیه کرد و افزود:

«آیا این قانونی است؟ به نظر قانونی نمی رسد. به طور کلی، اگر قانونی باشد که یک شرکت را به عنوان انتفاعی راه اندازی کنید و سپس مالکیت معنوی را بگیرید و آن را به یک شرکت انتفاعی منتقل کنید، این باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود. […] آیا این نباید پیش فرض باشد؟”

OpenAI می‌گوید که به‌عنوان یک سازمان غیرانتفاعی شروع به کار کرده است، بنابراین «نیاز به ایجاد بازده مالی محدود نمی‌شود» و می‌تواند بر پیشرفت هوش دیجیتال «به نحوی که بیشترین سود را برای کل بشریت داشته باشد» تمرکز کند.

اما در سال 2019 OpenAI اعلام کرد که شرکت جدیدی به نام OpenAI LP راه اندازی خواهد کرد و آن را یک شرکت “ترکیبی از انتفاعی و غیرانتفاعی” یا “غیر انتفاعی” نامید که ظاهراً هنوز توسط این سازمان غیرانتفاعی اداره می شود. .

OpenAI ادعا می کند که این به آن اجازه داده است تا سرمایه بیشتری جذب کند و سریعتر مقیاس شود و زمینه را برای سرمایه گذاری چند ساله مایکروسافت چند میلیارد دلاری و سایر سرمایه گذاری ها مانند 100 میلیون دلار گزارش شده که بنا بر گزارش ها در تلاش برای ایجاد یک ارز دیجیتال جدید به نام است. Worldcoin.

مرتبط با: سم آلتمن، مدیر عامل OpenAI در جلسه استماع “تاریخی” سنا درباره امنیت هوش مصنوعی شهادت می دهد

OpenAI ممکن است یک مدل AI منبع باز را بازنشر کند، کاری که از زمانی که در سال 2019 به یک انتفاعی تبدیل شد، انجام نداده است.

با توجه به اینکه منبع درآمدی مهمی برای این شرکت است، به نظر می رسد که مدل هوش مصنوعی منبع باز این شرکت به اندازه نسخه پولی که با قیمت 20 دلار در ماه به کاربران ارائه می شود، رقابتی نخواهد بود.

AI Eye: 500٪ سود از نکات سهام ChatGPT دریافت کنید؟ بارد به چپ متمایل شده است، 100 میلیون دلار memecoin هوش مصنوعی
نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید