بیانیه ایلان ماسک و بیت کوین از Samson Mow: جزئیات


سامسون مو، بنیانگذار و مدیر اجرایی شرکت متمرکز بر بیت کوین Jan3، میم گربه ای را منتشر کرد که در آن از ایلان ماسک و پرستون پایش حداکثری بیت کوین نام می برد و مدیر عامل تسلا را به دلیل انتقادش از الگوریتم اجماع بیت کوین مورد تمسخر قرار می دهد.

ایلان ماسک، علم موشک و PoW

سامسون درو میم خود را با یک نظر همراه کرد، خاطرنشان می کند: “اثبات کار علم موشک نیست. اما ممکن است همینطور باشد!»

این به اظهاراتی اشاره دارد که ایلان ماسک قبل از خرید توییتر به مبلغ 44 میلیارد دلار در اکتبر 2022 انجام داد. در حالی که ماسک ادعا می کرد که می خواهد توییتر را بخرد تا “میدان شهر را برای آزادی بیان” حفظ کند، رسانه های قدیمی با مقالاتی با عنوان “آزادی بیان” شروع به انتقاد شدید از او کردند. عباراتی مانند “الون ماسک کشف می کند که آزادی بیان علم موشکی نیست” (مقاله ای توسط نیویورک تایمز) استفاده شد.

با این حال، توییت Mow نه تنها به این موضوع، بلکه به انتقاد از الگوریتم اجماع اثبات کار که بیت کوین بر روی آن اجرا می شود نیز اشاره دارد. در اوایل سال 2021، ماسک با اعلام اینکه تسلا 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده و شروع به پذیرش پرداخت بیت کوین برای خودروهای الکتریکی خود کرده است، جامعه ارزهای دیجیتال و دنیای مالی را شوکه کرد. در ماه فوریه اتفاق افتاد. با این حال، در ماه آوریل، ماسک این گزینه پرداخت را به دلیل نگرانی در مورد استخراج بیت کوین به دلیل مضر بودن الگوریتم اثبات کار برای محیط زیست، تعطیل کرد.

در آن زمان، بسیاری از بیت‌کوین‌ها اشاره کردند که Dogecoin، رمزارز اصلی میم که به‌شدت توسط ماسک تبلیغ می‌شد، نیز بر اساس الگوریتم اثبات کار بود، اما ماسک هرگز به آن‌ها پاسخ نداد.

اسپیس ایکس همچنان بیت کوین را در اختیار دارد

وی خاطرنشان کرد که تسلا به پذیرش بیت کوین ادامه می دهد زیرا استخراج کنندگان بیت کوین در سراسر جهان شروع به پایه گذاری حداقل 50 درصد از فعالیت های خود بر روی انرژی های تجدیدپذیر می کنند. این سطح در استفاده از فناوری سبز در همان سال به دست آمد. با این حال، تسلا هنوز بیت کوین را به عنوان یک گزینه پرداخت فعال نکرده است.

با این حال، ماسک در اوایل این هفته در پادکستی به اشتراک گذاشت که اسپیس ایکس همچنان بیت کوین را نگه می دارد و همچنان DOGE خود را نگه می دارد. هیچ چیزی در مورد تسلا گفته نشده است، اما همانطور که قبلاً گزارش شده بود، این غول سازنده خودروهای الکترونیکی به آرامی بیت کوین خود را می فروشد، اما گمان می رود که هنوز مقداری بیت کوین در اختیار دارد.

این هفته بیت کوین گام بزرگی به جلو برداشت، به طوری که رگولاتور SEC در نهایت 11 درخواست را برای ETF های بیت کوین افتتاحیه که توسط غول های مختلف وال استریت در سال گذشته ارائه شده بود، تایید کرد.
نویسنده: Yuri Molchan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید