ایلان ماسک مدعی است که SBF بیش از یک میلیارد دلار به دموکرات ها کمک کرده است: “کجا رفت؟”


ویل مانیدیس، مدیر عامل ScienceIO، گفت که SBF با اهدای 40 میلیون دلار به افراد مناسب برای رهایی از سرقت بیش از 10 میلیارد دلار، “بالاترین بازگشت سرمایه در تمام دوران” را داشته است.

تلاش های رسانه های جریان اصلی برای کم کردن کلاهبرداری های انجام شده توسط مدیر عامل FTX Sam Bankman-Fried (SBF) موفقیت چندانی در متقاعد کردن جامعه ارزهای دیجیتال و کارآفرینان نداشته است. در عوض، کمپین اطلاعات نادرست با تلاش ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا برای قرار دادن توییتر به عنوان «دقیق‌ترین منبع اطلاعات» برخورد کرد.

جهان هنوز بر این شوک غلبه نکرده است، زیرا شاهد اغماض قانونی به SBF برای روش های سرمایه گذاری مشکوک و اختلاس وجوه کاربران از طریق شرکت های تجاری Alameda Research و FTX است. ویل مانیدیس، مدیرعامل ScienceIO، یک پلتفرم داده سلامت، خاطرنشان کرد که SBF با اهدای 40 میلیون دلار به افراد مناسب برای رهایی از سرقت بیش از 10 میلیارد دلار، “بالاترین بازگشت سرمایه در تجارت تمام دوران” را به دست آورده است.

از سوی دیگر، ماسک ادعا کرد که SBF بیش از 1 میلیارد دلار به نامزدهای دموکرات کمک کرده است که بسیار بیشتر از 40 میلیون دلاری است که به طور عمومی افشا شده است. قبل از SBF پذیرفته شده از در پشتی به حزب دمکرات کمک می کند. ماسک پرسید:

حمایت واقعی او از انتخابات دموکرات ها احتمالاً بیش از یک میلیارد دلار است. پول یک جایی رفت، پس کجا رفت؟»

ماکسین واترز، دموکرات، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده، و پاتریک مک‌هنری، یکی از اعضای ارشد جمهوری‌خواه، درخواست کرده‌اند که SBF در جلسه تحقیقاتی که قرار است در 13 دسامبر برگزار شود، شرکت کند.

این درخواست توسط کارآفرینان برجسته، از جمله مدیر عامل شرکت Polygon، رایان وایات، تحریک شد که از تسامح نشان داده شده توسط صاحبان قدرت نسبت به فرد فراری، که به واترز اطلاع داد که “او (SBF) یک جنایتکار است، شوکه شد.”

مربوط: بر اساس داده های گوگل، سقوط FTX باعث کنجکاوی در اطراف سم بنکمن-فرید شده است

جامعه کریپتو آشکارا از روایت‌های پولی که سعی می‌کنند SBF را به خوبی نشان دهند، انتقاد می‌کند. آخرین واکنش‌ها به مصاحبه‌های SBF در اجلاس DealBook Summit نیویورک تایمز و مصاحبه‌های صبح بخیر آمریکا مربوط می‌شود.

SBF در جریان “تور عذرخواهی” در صحبت با رسانه ها سرانجام خود را قربانی نشان داد و تشویق شد. تماشای مصاحبه SBF مانند تماشای مستند کیسی آنتونی است. آنها آنقدر مکانیکی هستند که در تحویل آنها آنقدر غیر واقعی هستند. اگر احساسی داشته باشید، سرعت افراد را کند می کند. نائوم، کاربر و توسعه دهنده توییتر گفت: «این که چگونه بیان می شود یک موضوع ذهنی جداگانه است.
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید