ایلان ماسک می‌گوید تبلیغ‌کنندگان در تلاش برای باج‌گیری از X – «برو خودت را به لعنت برسان»


صاحب میلیاردر ایکس (توئیتر) به تبلیغ‌کنندگانی که به دلیل پست‌های جنجالی او این پلتفرم را رها کرده بودند، انتقاد کرد.

ایلان ماسک، کارآفرین میلیاردر، این بار با یک طغیان مملو از جنجال در تلویزیون زنده در کنفرانس سالانه ای که توسط نیویورک تایمز برگزار می شود، دوباره به تیتر اخبار تبدیل شده است.

ایلان ماسک، صاحب پلتفرم میکروبلاگینگ X (که قبلاً توییتر نامیده می شد)، در اجلاس DealBook 2023 که در نیویورک در 29 نوامبر برگزار شد، سخنرانی می کرد، به دلیل پست های ضدیهودی که در آنجا منتشر می کرد، به تبلیغ کنندگانی که سایت رسانه های اجتماعی را ترک می کردند، واکنش تندی نشان داد.

اخیرا، ماسک علناً آنچه را که کاخ سفید به عنوان «نفرت ضد یهود و نژادپرستانه» در این پلتفرم توصیف کرده است، پذیرفت و بابت آن عذرخواهی کرد. این توییت نیز حذف شد.

با این حال، وقتی مصاحبه‌گر اندرو راس سورکین در مورد خروج تبلیغ‌کنندگان از پلتفرم پرسید، ماسک گفت:

“اگر کسی سعی کرد با تبلیغات از من اخاذی کند، با پول از من باج خواهی کند، برو به خودت لعنت بده… برو… لعنت به خودت. فهمیدم؟ امیدوارم.”

ماسک همچنین به باب ایگر، مدیرعامل دیزنی که گفته می‌شود در بین تماشاچیان حضور داشت، گفت: سلام باب! فریاد زدن. زیرا یکی از معدود تبلیغ کنندگانی بود که شرکت X را ترک کرد.

ماسک به سورکین گفت: «این تحریم تبلیغاتی چه خواهد کرد، شرکت را از بین خواهد برد. “

گزارش 24 نوامبر از نیویورک تایمز نشان داد که درآمد بیش از 75 میلیون دلاری بیش از 200 تبلیغ کننده، از جمله Airbnb، کوکاکولا و مایکروسافت، ممکن است در خطر باشد.

اوایل این ماه، Media Matters گزارش داد که در کنار پست‌هایی که هیتلر و حزب نازی‌اش را ستایش می‌کنند، تبلیغاتی برای اپل، براوو، اوراکل، Xfinity و IBM روی X پیدا کرده است.

طبق گزارش NPR در 25 نوامبر، این پلتفرم 50 نفر از 100 تبلیغ کننده برتر خود را از زمان تصاحب ایلان ماسک از دست داده است. برندهای بزرگی مانند فورد، ورایزون، شورولت، چیپوتل و بسیاری از شرکت های دارویی مانند مرک تبلیغات خود را در ماه های اخیر پس گرفته اند.

مرتبط با: توییتر اکنون نیمی از ۴۴ میلیارد دلاری است که ایلان ماسک پرداخت کرده است

اوبری استروبل، مشاور کریپتو، جنبه خنده دار این انفجار را دید: توجه کن او گفت که CNBC انتظار چنین چیزی را نداشت، “بنابراین هیچ تاخیری در توهین وجود نداشت، و بنابراین قوانین FCC را نقض کرد، که به این معنی است که CNBC ممکن است جریمه شود.” خنده دار.”

«آنچه من در همه جا می بینم افرادی است که به ظاهر خوب و در عین حال بدکاری اهمیت می دهند. لعنت به آنها.

کالین راگ مفسر سیاسی فوق الذکردقیقا به همین دلیل است که ایلان بهترین فرد برای خرید توییتر بود.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید